Flash z PendDrive'a

Dec 15, 2004 9 Replies

Witam! Myślicie, że da się wyciągnąć scalaka pamięci flash z PenDrive'a, albo carty compact flash. Bo widziałem ostatnio w cenie około 50zł za 128MB. To chyba dosyć tanio. Więc pytanie do tych co widzieli to w środku, czy ma to sens, czy np. w środku jest obudowa BGA, z którą nic nie zrobię? pozdrawiam Grzegorz L.


Tylko po co? Kup sobie karte SD/MMC i jej uzywaj, sa male.

Biorac pod uwage, ze nowiutka 512MiB CF kosztuje w sklepie 145 zl., to ja bym powiedzial, ze dosc drogo.

Albo chip bez obudowy, "napluty" na plytke...

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Np. po to ¿e nie da siê kupic w detalu pamiêci flash w postaci scalaka za choæby zbli¿on± cene. Powiem wiêcej, znajd¼ mi kogo¶ kto sprzeda kilka sztuk kostek po oko³o 64-128Mbity i wiêcej. Ja np potrzebuje teraz do prototypu flash toshiby (TC58DVM), pomijaj±c ¿e trzeba kupiæ 100sztuk to termin dostawy jest

14 tygodni. A nie wszêdzie mo¿na wsadziæ ca³ego CF.

pozdr

ale MMC/SD tak, w czym problem ?

Pozdrawiam.

Mamy w firmie starego 64MB czopka (pendriva) w pięknej półprzezroczystej różowej obudowie, w środku jest pamięć w obudowie TSSOP (AFAIR Samsung) i taką jak najbardziej da się przelutować gdzie indziej. Po drugiej stronie płytki jest jakiś scalak do USB, kilka elementów biernych i ot cały czopek.

Mimo to twierdzę, że prościej będzie zastosować kartę MMC. I tak pamięci w czopkach nie są o swobodnym dostępie (najczęściej NAND Flash) i nie da się z niej tak po prostu zabootować pierwszego z brzegu uC.

A propos .. jaka jest technologia takich pamieci ? Bo SD ma juz 1GB = 8Gb .. zakladajac ze 1bit wymaga 1(um)^2 to potrzeba 8000 (mm)^2 ... kurcze, te karty sa wielokrotnie mniejsze ..

Darku ?

J.

Czemu ludzie zawsze zak³adaj±, ¿e ka¿dy ma takie potrzeby jak on sam? Stawiasz teze ¿e MMC/SD mo¿na wsadziæ wszêdzie bo s± stosunkowo ma³e i maj± ma³o linii steruj±cych (tak mi siê wydaje ¿e z tego powodu). Ale przy wiêkszej serii powstaje problem automatycznego monta¿u takiej karty. Druga sprawa to kupienie karty w przemys³owym zakresie temperatur. CF znalaz³em ale po cenach do¶æ zaporowych, reszty ju¿ nie szuka³em. Nie twierdze, ¿e karty w ca³o¶ci s± dupiate i nie mo¿na z nich korzystaæ, wrêcz przeciwnie. W swoim prototypie robie interfejsy ¿eby da³o siê korzystaæ i z jednej i drugiej pamiêci w zale¿no¶ci co bêdzie. Pytanie z tematu od którego znowu odchodzimy by³o czy da siê wyskubaæ scalaka z karty, pendrive'a itp. np. dlatego aby mieæ kostke do prototypu (w moim przypadku). Dywagacje czy ma to sens czy nie lepiej zostawiæ twórcy w±tku.

pozdr

Mam PD 256MB i scalak nie jest napluty na płytkę, normalna obudowa (chyba TSSOP), więc dało by się bez problemu przelutować.

pozdrawiam, sword

tak, to w miare logiczne ze prosciej kupic 1000 CFow czy pendrivow i je rozbierac na czesci :DDDD

tez sa

bo wyskubac prosciej niz przylutowac podstawke za 8zl ? MYSLEC MYSLEC !!!

Pozdrawiam.

Proponuje czytaæ ze zrozumieniem i faktycznie przy tym myslec: kilka postow wyzej pisze ze do prototypu bo czas dostawy scalaka jest nie do przyjêcia.

EOT bo nie mam czasu spieraæ siê z zakompleksionymi lud¼mi którzy musz± postawiæ na swoim.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required