Hej, Czy bramki kontrolne na lotniskach moga miec jakikolwiek wplyw na mikrokontrolery? Ochrona zawsze pyta o przewozenie notebookow, ze wzgledu na twarde dyski, ale czy to promieniowanie moze negatywnie oddzialywac na flash?
Flash mikrokontrolerów a bramki kontrolne
Aug 29, 2006
4 Replies
Nie. Pytają o notebooki nie dlatego, że coś może im się stać, ale po to żeby sprawdzić czy nie wybuchną (czy to rzeczywiście są notebooki). No i inna sprawa, że taki notebook zasłania resztę tego co w walizce - więc trzeba go wyjąć.
Więc skąd to zalecenie(cyt. z instrukcji)?
"When traveling, do not check the computer as baggage. You can put your computer through an X-ray security machine, but never put your computer through a metal detector."
antek schrieb:
no bo możesz skasować dysk. Mało prawdopodobne, ale możliwe. Ale najważniejsze jest to zasłanianie.
Waldek
Dawniej byla jeszcze jedna uwaga - ze o ile X-ray sa moze malo szkodliwe, to np pole trafa z zasilacza lampy juz niekoniecznie. A zasilacz gdzies pod tasmociagiem :-)
J.
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required