Dobry odbiornik DVB-T na USB

Czy mozecie polecic jakis dobry odbiornik telewizji naziemnej DVB-T na zlaczu USB?? Powinien odbierac format SD i HD (oczywiscie w Polskim standardzie), posiadac zwykle gniazdo antenowe, dobra czulosc i latwoy dostep do wskaznika poziomu i jakosci sygnalu. Chce go wykorzystywac wraz z laptopem jako przenosny zestaw do testowania instalacji antenowych u klientow czy sa w stanie odbierac, bez modyfikacji instalacji, sygnal TV cyfrowej. Co byscie polecili z wlasnego doswiadczenia. Cena gra tutaj mniejsza role wazniejsza jest funkcjonalnosc i parametry.

Reply to
TERRANova
Loading thread data ...

Użytkownik TERRANova napisał:

Cześć! Skąd weźmiesz w Polsce DVB-T w rozdzielczości HD? Jeżeli odpuścisz sobie HD, to bardzo dobrze działa najtańszy odbiornik LV5T. Prosty wskaźnik poziomu sygnału tylko w programie odtwarzającym. Sprawdziłem odbiór na bardzo słabym sygnale, z dużym poziomem szumu. Przynajmniej w razie odbioru analogowego. Cyfrowo wszystko OK. Sygnały zmierzone analizatorem widma, to 56dB/uV poziomu sygnału. Sygnał/szum 31dB. Maciek

Reply to
Maciek

W dniu 2010-04-21 21:15, TERRANova pisze:

[...]

formatting link
Albo krócej:
formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Dziala bez problemu w PCcie? Bo to chyab akcesorium do dekodera N. I skad wytrzasnac sterowniki?

Reply to
darnok

W dniu 2010-04-22 16:55, darnok pisze:

Heh, sorry - źle doczytałem. To że ma USB nie oznacza poprawnego działania w pececie. No ale podobnych tunerów DVB-T USB jest na pęczki - znajdziesz wiele modeli.

Reply to
Adam Dybkowski

Użytkownik VSS napisał:

Cześć! Czy to tylko Twoje nadzieje, czy są na ten temat konkrety? Było HD (bodaj "sport") ale o ile wiem, to nic więcej nie planują.

Reply to
Maciek

TERRANova snipped-for-privacy@johnson.eu napisał(a):

Jako osoba konstruująca takie zabawki zdecydowanie odradzam ich stosowanie w wymienionych powyżej zastosowaniach. Monolityczne tunery nie dorastają jakością odbioru do tunerów w metalowych puszkach. Owszem nie jest tak, że to nie działa, ale wymaga mocnego i czytelnego sygnału. Stąd też często może zdarzyć się sytuacja, że tuner klienta będzie odbierać a twoja pchła nie. Co sobie o tobie pomyśli klient nie muszę mówić.

Reply to
Jan Kowalski

Maciek snipped-for-privacy@polobox.com napisał(a):

Z punktu widzenia odbioru DVB-T sygnał o podanych parametrach należy zaklasyfikować jako średnio mocny, ale wyjątkowo czytelny. W żadnym wypadku nie jest to sygnał bardzo słaby.

Reply to
Jan Kowalski

Użytkownik Jan Kowalski napisał:

To właśnie napisałem "w razie odbioru analogowego". Analog byłby mocno zaszumiony a dla DVB-T to jest OK.

W wolnej chwili pobawię się tłumikiem, sprawdzając kiedy obraz dostanie stopklatki.

W moim przypadku z tego samego masztu TVP1 nadaje analogowo z mocą 200 kW i 50kW multipleks. Jedno elementowa antena zapewnia stabilny, kolorowy, mocno zaszumiony obraz programu analogowego i doskonałej jakości pakiet programów cyfrowych. Zwykle służy mi to do pokazania znajomym postępu technologicznego.

Maciek

Reply to
Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.