Dlaczego reklamy świetlne LED są tak piekielnie dr

Witam, po dzisiejszej wizycie w MACRO zacząłem się zastanawiać dlaczego duże wyświetlacze / reklamy LED są tak drogie??? Przykład, reklama LED 12 segmentów 5x7, długość około 80cm, cena 335zł. Reklama LED nieco dłuższa i wyższa, zastosowano LED 10mm, również składają sie na 12 segmentów 7x5 , cena 2650zł !!! ? Funkcje, kolor, opcje i producent dokładnie te same !!! ? Pytanie skąd taka kosmiczna cena? Czy sterowanie ledami o większym poborze prądu jest aż tak drogie? Teraz przychodzi mi na myśl, kupić reklamę za

335zł, zbudować odpowiednio większe matryce z większymi ledami, osobny układ zasilania, sterować poprzez tranzysotory, wyjdzie co najmniej 3x taniej... Czy mam rację? :)
Reply to
Maciek C
Loading thread data ...

Maciek C pisze:

Zaprojektuj, wprowadź do produkcji, zrób CE i pogadamy. Jeżeli wyjdzie

3x taniej - będzie z pożytkiem dla świata. Ale czy na pewno sprzedasz tego odpowiednio dużo aby się opłaciło?

Wszystko zależy od wolumenu sprzedaży. Matryce LED są towarem "mało chodliwym", więc koszt przygotowania produkcji, badań itd. ma się nijak do kosztu samych elementów i montażu. Policz, ile % z tych 2650 zł kosztują same diodki i obudowa urządzenia. Do tego conieco driverów wysokoprądowych i jakiś procek.

Reply to
Adam Dybkowski

Prawdopodobnie MARKA jest ta sama, a nie PRODUCENT. Czytaj: jesli rozmiar A jest produkowany w 1mln sztuk przez tajwanska firme X, a rozmiar B jest produkowany w 1000 sztuk przez hiszpanska firme Y to dystrybutor Z ma w ofercie dwa podobne rozmiary A i B w cenach 10x rozniacych sie od siebie...

mozesz, ale nie mozesz tego sprzedawac bez papierow.

Reply to
Marek Lewandowski

jeśli jest ktoś kto ma zdolności to ja podsuwam pomysł. załóżmy ze wystarczy mi rozdzielczość minimum 16 lini poziomych, dzielonych na X punktów - w zależności do długości. Potrzebnych jest 16 laserków, obrotowe lustra, i układ załączający je w odpowiednim momencie. łapiecie sens? taki a krzyzówka laserków z propeler clockiem. Sęk w tym ze ja nie potrawie zrobić programowalnej elektroniki. JEst ktoś chętny?

Reply to
ToMasz

Ciekawostka:

formatting link

Reply to
Jd.

Marek Lewandowski snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Jak ktoś umie pisać to sobie papiery sam wypisze.

Reply to
sok marchwiowy

A bedzie do tansze i lepsze niz matryca diod ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Hm .. ogladaliscie ostatnie mecze polskiego futbolu w Portugalii ? Dookola stadionu reklama Tyskiego. Maja cale boisko otoczone matrycami LED, to bedzie ze 200*1m.

Koncert sylwestrowy we wrocku [youtube] .. diodek tez tam bylo dziesiatki tysiecy chyba. Ciekawie montowane swoja droga.

J.

Reply to
J.F.

koszt elektroniki taki jak w urządzeniu propeler clock. JAki - niewiem. laserki mozna kupić po 3zł/szt. Teraz napewno paru z Was buchnęło śmiechem. Mnie pare lat temu powiedziano ze te urządzenia są do dupy, i szybko sie konczą. od 3 lat mam na takich laserkach zrobione urządzenie do ustawiania zbieżności - działa. w powiadamianiu o wejściu (bariera opto- jakaś tam) jest taki laserek włączony non stop od... września! wcześniejszy był parę lat, umarł jak mu podałem przez pomyłke 12V. Wszystko działa. Konieczna do zdziałania mechanika napewno jest precyzyjna, ale wykonalna. Sęk w tym ze koszt mechaniki będzie za każdym razem taki sam. JEst prosta i koszt projektowania niewielki. W elektronice jest odwrotnie. pierwszy egzemplarz będzie najdroższy, bo cena projektu jest duza.

Co do "lepsze" zalety: łatwiejsze w montażu, nie wymaga pozwoleń wysokościowych, wiatr nie zrzuci, moze być wyswietlane na dowolnej jasnej ścianie, można określić dowilny wymiar, i zwiekszenie wymiaru nie zwieksza ceny. Przy odpowiednim ekranie, mozna wyświetlać reklamy od zwenątrz( normalne) i od wewnątrz (urządznie w sklepie, wyswietla napisy na wystawie. Wady? słabiej widoczne. tzn słabsza emisja światła niż w panelach diodowych. Cena - napewno niższa.

ToMasz

Reply to
ToMasz

ToMasz pisze:

W latach 80tych niektóre stoły mikserskie(w reżyserkach) były wyposażane w mierniki poziomów wysterowania lusterkowe. Małe lusterko było przyklejone do cewki miernika w miejsce gdzie zwykle jest wskazówka. na drugim końcu była umieszczona żarówka 10W (a może 20 W samochodowa,już nie pamiętam) Światło po odbiciu z lusterka (był tez oczywiście prosty układ optyczny skupiający promień światła o wyglądzie "kreski")Napięcie na cewkę było zależne od poziomu dźwięku, no i światło było rzucane na biały

15tocentymetrowy? ekran. Ot taki zajączek . Co mnie zaciekawiało to to że bezwładność tego była bardzo mała. Dziś to bym chyba lusterko przykleił do głowicy dysku twardego. No ale trzeba by rozwiązać jakoś sterowanie. Rylen
Reply to
Rylen

Podobną zasadę działania jak opisałeś stosuje się w wielu modelach w projektorów wizyjnych. Zamiast lasera jest żarówka a rolę tej precyzyjnej mechaniki spełnia układ scalony tzw. chip DLP.

Paweł

Reply to
Paweł

Użytkownik "ToMasz" <twitek4@no_spam.gazeta.pl> napisał w wiadomości news:gnrikg$a1d$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Czyli mniej wiecej tyle co koszt diodowej bez diod, plus laserki, plus mechanika.

Mechanika niekoniecznie taka tania .. bo chcesz krecic laserami, czy lustra wirujace, precyzyjne ?

Ale tu tez trzeba elektronike zaprojektowac.

Ale to masz na mysli wyswietlanie na scianie. Nieco inna para kaloszy. A teraz wyobraz sobie ze klient chce to jednak w oknie sklepu zamontowac, albo taki szyld na zewnatrz w poprzek sciany, zeby idacym po chodniku sie rzucal w oczy. I montaz okazuje sie trudniejszy

Obawiam sie ze zwieksza - lasery musza byc mocniejsze.

A wtedy masz to co na dyskotekach - efekty laserowe nie sa wcale bardzo tanie.

Tak nawiasem mowiac to w dzisiejszych czasach mozna by sie zastanowic czy nie lepiej postawic tani projektor LCD.

J.

Reply to
J.F.

Bardzo fajny film... Dobrze że ktoś zadbał aby zachował się dla potomnych :-)

Reply to
Pszemol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.