Digital Oscilloscope Kit DSO062

Ciekawe, czy tylko ciekawostka?

formatting link

Reply to
art
Loading thread data ...

W dniu 2016-10-14 o 23:24, art pisze:

link się połamał

formatting link

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 14.10.2016 o 23:29, Tomasz Wójtowicz pisze:

Nie wróże temu sukcesu. bałbym się że niedam rady tego poskładać. poskładać tak aby działało dobrze. Natomiast osoby które mają dużo większą praktykę odemnie, mają oscyloskopy - prawdziwe - a ten jest za bardzo badziewiaty. Natomiast ja chętnie bym kupił działającą przystawkę do telefonu albo PC, która robi za nawet najprostszy oscyloskop. tak tylko aby zobaczyć jakąś "szpilkę" skok napięcia czy cokolwiek szybszego niż miernik jest w stanie pokazać.

ToMasz

Reply to
ToMasz
[...]

formatting link

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ToMasz wrote in <news:ntt61p$bpk$ snipped-for-privacy@dont-email.me

Jesli wystarczy Ci bardzo podla czestotliwosc probkowania, to uzyj Arduino

  • Serial Plotter z Arduino IDE. Przy napieciach wiekszych od 5V oczywiscie trzeba podlaczyc przez dzielnik napiecia. Testowalem, bardzo dobrze pokazuje szum zasilaczy USB.

formatting link
Kod zrodlowy wklejam POD sygnatura, by latwiej bylo cytowac post ;-) Chyba warto zwiekszyc baud rate.

Reply to
astro

Na aliexpress jest tego dziesiątki:

formatting link
Ten dokładnie tez jest i jest tańszy. Jednym się bawiłem (DSO138 bodaj) i do Arduino lub audio w sam raz. Jak ktoś chce tanio to czemu nie.

Reply to
Sebastian Biały

W dniu 2016-10-15 o 16:28, RoMan Mandziejewicz pisze:

Coś podobnego sprzedaje Conrad. Niewykluczone, że to jest to samo. Katastrofa, wyrzucone pieniądze. Brak dzielników na wejściu, zmiana czułości realizowana "zoomem cyfrowym", w konsekwencji zmniejszenie rozdzielczości, 20 MHz to hurraoptymizm, można na tym oglądać przebiegi o częstotliwości góra kilkuset kHz.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2016-10-15 o 18:52, Paweł Pawłowicz pisze:

Co do próbkowania podobnie jest z Saleae analizatorem stanów, max próbkowanie jakie udaje się uzyskać to kilkadziesiąt kiloherców, o 1Mhz próbkowania można pomarzyć, całe szczęście utopiłem tylko 40zł. Dzięki za ostrzeżenie.

Reply to
janusz_k

Dnia Sat, 15 Oct 2016 19:52:37 +0200, janusz_k napisał(a):

Dziękuję za te informacje, o nie właśnie mi chodziło.

Ciekawe, że przy takim gwałtownym rozwoju technologii, konstrukcje porządnych oscyloskopów pozwalających obserwować przebiegi na częstotliwościach rzędu setek MHz są wciąż rarytasem, chyba raczej niedostępnym dla kieszeni zwykłego entuzjasty elektroniki...

Reply to
art

W dniu 2016-10-15 o 18:52, Paweł Pawłowicz pisze:

Zajrzałem do środka, jest to bardzo proste. Na płytce jest napis DSO6022 ver. 1.00.2, na obudowie jest Volfcraft DSO-2020USB :-) Co ciekawe, jest tam miejsce do wlutowania gniazda zasilającego. Zrobiłem to w nadziei, że zmniejszy to zakłócenia. Bingo! Różnica jest kolosalna, daje się coś zobaczyć! Uwagi:

  1. Jest tylko DC coupling.
  2. Na wejściu są diody limitujące sygnał od zera do około 4V. Ponieważ na wejściu jest opornik 9M, po podłączeniu wyższego napięcia sygnał jest cięty i nic nie wybucha. Z tym wyższym napięciem jednak bym uważał, opornik jest 0604.
  3. Nie ma izolacji galwanicznej USB, masa komputera jest połączona z masą przystawki.
  4. Sygnał 1MHz wygląda nawet dość fajnie, powyżej 2MHz robi się sieczka.
  5. Sygnał 50mV 1kHz wygląda przyzwoicie, przy mniejszym sygnale szum jest duży.
  6. Soft jest strasznie prymitywny, nie ma scrolla, nie ma zoomu, nie ma suwaków, nie ma uśredniania, nie ma możliwości zachowania danych w pliku txt. Co gorzej, wiesza się. Niemniej jednak:
  7. Konstrukcja jest solidna.
  8. Na płytce jest miejsce na gniazdo zewnętrznego wyzwalania, według danych z netu to działa. Ale trzeba się zastanowić, czy je wlutowywać, ścieżka od gniazdka idzie do nóżki mikrokontrolera, żadnego bufora, nawet diody ograniczającej.
  9. Wbrew mojej poprzedniej opinii, to działa i może być użyteczne. Koniecznie jednak trzeba dorobić zewnętrzne zasilanie. No to masz nad czym myśleć :-)

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2016-10-16 o 10:56, art pisze:

Bo tanie konstrukcje czy to oscyla czy analizatora bazują na szybkim USB które dane zapisuje w pamięci kompa, ale cos mają skopane ze sterownikami że nie osiągają one deklarownych prędkości. ja dla tego salea postawiłem xp-ka czytego od zera na 2 rdzeniowym szybkim procku i usb 2.0 i z ledwością uzyskałem 1Ms/s i to chimeryczne, a powinienem wyciągnąć 24Ms ;)

Dlatego normalne konstrukcje mają odpowiednią pamięć na pokładzie która jest zapisywana z odpowiednią prędkością próbkowania a na usb jest wysyłany obrobiony wynik.

Reply to
janusz_k

Powitanko,

Ale wlasnie mozliwosc skutecznego (a nie jak w p' Insteku) wykrycia glitcha stanowi o cenie oscyloskopu. Z tego co sie orientuje, to bez

24kzł nie ma czego szukac. No chyba, ze chodzi o audio, ale do tego nie potrzeba oscylka - to slychac;-)

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Tania maszynka i nie ma co mieć wielkich wymagań. Jeśli ktoś potrzebuje izolowanego oscyloskopu do PC, to trzeba do chińskich przyjaciół zapukać po VDS1022I. Za $140 (+ew. VAT na cle) masz oscyloskop dwukanałowy 100 Msps z zakresem napięć ±400V na wejściu, izolowanym USB i w miarę przyzwoicie działający.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2016-10-16 o 18:05, RoMan Mandziejewicz pisze:

A czy on ma przełączalne dzielniki na wejściu? czy to "cyfrowo" robi, bo w parametrach tylko wspominają o czułości od 5mV/dz do 5V/dz, ale nie piszą w jakim kroku się zmienia.

Reply to
janusz_k

W dniu 2016-10-15 o 19:52, janusz_k pisze:

Dobrze, że mój o tym nie wie. Czasami tylko jest problem kiedy podepnę go z kilkoma urządzeniami do jednego portu. Wtedy po prostu informuje, że trzeba zmniejszyć ilość danych.

Reply to
ww

W dniu 2016-10-16 o 22:23, janusz_k pisze:

Na wejściu są dwie kostki, które prawdopodobnie służą do przełączania dzielników. Ale wygląda na to, że dwa najczulsze zakresy są wyrabiane "cyfrowo". Zanim kupisz, ściągnij sobie soft i pobaw się w trybie demo. Będziesz wiedział, czy to Cię satysfakcjonuje.

P.P.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz [kropka] pl

W dniu 2016-10-17 o 09:18, ww pisze:

A na jakim systemie działasz? bo ja pod XP-kiem.

Reply to
janusz_k

W dniu 2016-10-17 o 11:38, janusz_k pisze:

XP 32 bit lub win 7 64 bit. Ten pierwszy to dosyć mułowy Core2Duo, ten drugi to szybszy i7.

Reply to
ww

W dniu 2016-10-17 o 11:21, Paweł Pawłowicz pisze:

Możesz napisać co to za kostki? albo co na nich pisze?

Ale z tego nie zobaczę jak skaluje sygnał na wejściu. Zresztą jak potrzę takich oscyloskoppodobnych "wynalazków" jest więcej, i najczęściej są to bardzo uproszczone rozwiązania, szczególnie obwodów wejściowych.

Reply to
janusz_k

Użytkownik "art" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:ntridj$r98$ snipped-for-privacy@news.icm.edu.pl...

W sumie ... ciekawostka.

Jesli oscyloskop ... taki dla ubogich - napiecie 100mV-50V, 2Ms/s, wyswietlacz tego pewnie nie obsluzy z pelna predkoscia, tylko 1 kanal (choc opcja laczenia moze byc ciekawa), 256 punktow pamieci ... bardzo dla ubogich :-( Choc niektorym moze sie przydac i taki.

Na allegro widze podobny DSO138

formatting link
i obudowy fajne do tego sa.

Ale jak ktos mysli o takim oscyloskopie ... to chyba lepsze DSO Nano

formatting link
gdyby mial dwa kanaly ...

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.