certyfikaty bluetooth i wifi

Loading thread data ...

Sprawa jest prosta -- wszystkie loga są dla produktów końcowych; jeśli kartę z logo WiFi włożysz do serwera to na serwerze "WiFi" już nie możesz przykleić; tak samo jest z logo Bluetooth, certyfikatami zgodności (CE, RoHS) itd.

m.

Reply to
Marcin Łukasik <..

Chodzi o *znaczek*. Nie możesz używać logo, jeśli za nie nie zapłacisz. Podobną historię miałem z logo USB. Ktoś produkuje kartę i zapłacił za używanie na niej logo (sam napis "bluetooth" nie kosztuje nic). Ty wkładając kartę do urządzenia swojej produkcji możesz jak najbardziej napisać, że działa w technologii bluetooth; ale znaczka nie możesz "przykleić".

m.

Reply to
Marcin Łukasik <..

Nie nie, tu mnie poniosło zupełnie; RoHS nawet nie ma oficjalnego logo. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

m.

Reply to
Marcin Łukasik <..

Według mnie dobrze napisałeś (mimo użytych skrótów myślowych): to że użyte części mają deklaracje CE czy RoHS nie uprawnia do stwierdzenia, że produkt spełnia wymogi CE czy RoHS. Oczywiście tutaj nie ma mowy o jakiś zastrzeżonych znakach towarowych - tylko o deklaracjach.

pozdrawiam tn

Reply to
tomny

Dokładnie tak jak piszesz. To, że drewienko i śrubka mają CE bo nie mają w sobie np. ołowiu, nie znaczy, że śrubokręt, którym ów śrubkę wkręcę nie ma w sobie ołowiu... Tylko, że mowa była o znaczkach; w przypadku CE i RoHS nie ma tego problemu co w przypadku Bluetooth czy USB -- konsorcjum zastrzegło sobie logo, i żeby go używać trzeba być członkiem i płacić jakąś tam kasę co jakiś czas...

m.

Reply to
Marcin Łukasik <..

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.