audio in z liniitelefonicznej

Witam jak najprościej podłączyć linię telefoniczną z działającą neostradą do wejścia wzmacniacza. Myślałem o jakimś kondensatorku powiedzmy 220 nF do odcięcia składowej stałej a za nim dzielnik rezystancyjny do dopasowania poziomu napięcia. co się będzie działo w momencie podnoszenia słuchawki lub aktywności dzwonka ? Czy duże skoki napięcia nie będą dawały silnych impulsów przez kondensator ? Może należało by dołożyć przed tym wszystkim standardowy filtr dolnoprzepustowy jaki daje tepsa do modemów neo. na tej samej linii wiszą już dwa aparaty chyba nie powinno być problemu z impedancją obciążającą linię. Z góry dzięki za podpowiedzi Romek

Reply to
Roman Rogóż
Loading thread data ...

Roman Rogóż pisze:

Pomyśl o izolacji galwanicznej.

Reply to
Filip Ozimek

Użytkownik Filip Ozimek napisał:

A do tego celu doskonale nadaje się transformatorek wypruty ze starego telefonu. Dobrze jest dać na wyjściu prosty ogranicznik diodowy, bo podczas sygnału dzwonienia na uzwojeniu wtórnym pojawi się sygnał o amplitudzie, której może nie wytrzymać wejście wzmacniacza.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Grzegorz Kurczyk pisze:

Pamiętam ze daawno temu w EdW (Elektronika dla Wszystkich) był własnie prosty projekt przystawki do nagrywania rozmów z linii telefonicznej..

krz

Reply to
krz

Grzegorz Kurczyk pisze:

Hmm tylko jak pogodzić ten ogranicznik diodowy ? Diody germanowe mają napięcie progowe ok 0,2 V dla wzmacniacza na wejściu to i tak za dużo drugi dzielnik ?

Wydawało by się że temat powinien być dość popularny ale nie widze w googlach jakichś konkretnych rozwiązań

Reply to
Roman Rogóż

Użytkownik Roman Rogóż napisał:

Zamierzasz podłączyć to pod wejście mikrofonowe ?! Na wejściu liniowym znamionowy poziom sygnału to ponad 0,5V A i nawet wejście mikrofonowe przetrwa te 200mV. Ogranicznik ma za zadanie tylko przyciąć sygnał dzwonienia, ale nie ma prawa przycinać sygnału audio. Taki ogranicznik robiłem na dwóch diodach krzemowych małej mocy (np BAVP19).

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Grzegorz Kurczyk pisze:

Dokładnie a dokładniej zamiast wbudowanego mikrofonu jakiegoś mp3 playera/recordera

włąśnie najbardziej boję się tego dzwonka i podnoszenia słuchawki kiedy kondensator będzie przepuszczał szpilki o wysokiej amplitudzie.

Reply to
Roman Rogóż

Użytkownik Roman Rogóż napisał:

No to ogranicznik na diodach a za nim potencjometr, którym ustawisz sobie odpowiednią amplitudę dla mp3-ki.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Elektronika Praktyczna 01/2008 - jest taki projekt...

Reply to
Psychik

Desoft pisze: [ciach]

Jaka jest definicja podłączenia ? Czy czujnik indukcyjny w odległości np 1mm od linii należy traktować jako podłączenie ? Jeśli tak to jaka jest odległość minimalna, 10mm ?

Reply to
Irek_K

Dnia 13.03.2008 Roman Rogó¿ snipped-for-privacy@rrr.com napisa³/a:

Najlepiej zapomnij o samym kondensatorze - bedziesz mial suchy (pozbawiony niekich czestoliwosci), straszliwie zaszumiony slaby sygnal - sprawdzilem.

Zrob tak jak Ci juz jeden z kolegow radzil - wydlub transformator z telefonu lub modemu (kupisz za 1zl). Tam gdzie jest uzwojenie z dwoma drutami laczysz je SZEREGOWO z telefonem w jeden drut linii. Z drugiesj storny wchodzi na audio-in lub, przez kondesator, na mikrofon.

Dziala znakomicie.

Reply to
Zenek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.