Amerykańskie gniazdo natynkowe

Hmm, nie korzystałem nigdy, ale mam z nimi bezpośredniego feeda i wszystko działa, posty idą do nich na bieżąco. Może mają coś nie tak w samej swojej infrastrukturze (feeder i serwer dla klientów to dwie różne instancje).

formatting link

Reply to
Arnold Ziffel
Loading thread data ...

Dnia Mon, 24 Jul 2023 23:44:51 +0200, Jarosław Sokołowski napisał(a):

Po taniości, to chyba telefoniczne starego typu pasowały dokładnie pod wymiar. Z obciążalnością nigdy nie stwierdziłem problemu.

Reply to
Adam

Wejdzie. Ty masz wtyczki non polarized ktore mozna wtykac bylejak. Ale niektore urzadzenia maja wtyczki z bolcem i tam trzeba aby faza byla z odpowiedniej strony. To co ci podeslali jest chyba najlepsze co warto kupic.

Ale jak sie uprzesz ze za male/za drogo to mozna kupic zwykle puszki i gniazdka. W usiech maja je montowane standardowo. Tyle ze pod rygipsem i nie widac. Ale jest tego w brud na amazonach tylko trzeba sobie pozbierac zestaw.

No ale w europejskim moze byc trudno kupic.

Reply to
ptoki (ptoki

Pan Adam napisał:

Nawet miałem o tym pisać, bo za głębokiej komuny używałem gniazdek telefonicznych jako pasujących do amerykańskich wtyczek zasilających. Gniazdo jest za płytkie, wtyczka trochę wystaje, ale to działa. Z tym że takie gniazdo dzisiaj chyba jest najwyżej obiektem kolekcjinerskim, nie ma go w każdym sklepie.

Reply to
Jarosław Sokołowski

poniedziałek, 24 lipca 2023 o 23:16:57 UTC+2 Zenek Kapelinder napisał(a):

Tak, nawet kwadratowe i trójkątne. Okrągłe wtyczki też widziałem. Akhrat w tej suszarce wymieniłem okrągłą na płaską - a dopiero później się dowiedziałem, że okrągłe są do 16A, a płaskie tylko do 10A, ale sobie tłumaczę, że to gniazdka są ważne - podłączam nadal do okrągłego. Możesz więc kontynuować myśl, może się coś za nią kryje.

Reply to
Dawid Rutkowski

Hmm, ciekawe czy o 2 sprawne napędy i jeden nośnik łatwiej obecnie w kategorii 3,5" czy zipkietek... Ja kiedyś miałem feeda z Fido od kolegi na dyskietkach - udoskonaliliśmy na codzienny z użyciem 2 dyskietek ;>

A na śp. p.r.h.n. była historia, jak to się woziło pocztę na taśmach między Warszawą a Wrocławiem - bo łącze 9600bps nie wyrabiało (a to mógł być jeszcze bitnet). Jeździli "Odrą" - to "taki niby express pkp" ;>

Ale trzeba było siadać daleko od elektrowozu, bo taśma się kasowała.

W sumie takie przesyłki konduktorskie są chyba najszybsze - oczywiście w relacjach gdzie jest dużo pociągów. Ale jak udaje się nadanie tego podczas 2 minut postoju np. na Gdańsku Głównym (taa, 2, już z Gdyni ma 5 minut spóźnienia, a z Gdańska min. 10) to nie wiem. Może jak można wydrukować naklejkę i zapłacić przez net. Ale jedna firma, z którą współpracowałem, regularnie dostawała takie przesyłki z 3-city do DC w czasach gdy ani Steve Jobs ani nawet jaruś nie wymyślili jeszcze smarkfona (choć bilety pkp przez tzw. internet - wtedy jeszcze rezerwowane, a nie kupowane, ale jednak - były już na początku XXIw. - no niech będzie, że w 2002, bo w 2000 to jeszcze w kasie kupowałem)

Reply to
Dawid Rutkowski

Pan Dawid Rutkowski napisał:

[...]

Podobno mleko ma najszybszy transport. Inaczej się zsiada.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

wtorek, 25 lipca 2023 o 10:03:21 UTC+2 Dawid Rutkowski napisał(a):

To ze kup i jebnij sie w czoło a potem przekaz dalej talmudystom co kolejna gównoburze robia. Wtyczki zalewane, srane, pierdziane. Jeśli ktos poradził zeby przedłużacz kupić to dlaczego pytajacy sam na to nie wpadł? Bo specjalnej troski jest?

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu .07.2023 o 22:08 Zenek Kapelinder snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Pokaż się się wymienia takie wtyczki:

formatting link
TG

Reply to
Tomasz Gorbaczuk

Spróbuj założyć konto na Chmurce do postowania przez news.chmurka.net Jego administrator kładzie nacisk na obsługę protokołu NNTP: dba o dostęp do aktualnych feedów i dobre funkcjonowanie serwera. Ma też grupy lokalne.

Bez konta da się postować przez news.icm.edu.pl, ale nie z każdej klasy adresowej w PL ten serwer wpuszcza użytkowników. Dla sporej części jest "tylko do odczytu".

K.

Reply to
Krystek

Pan Tomasz Gorbaczuk napisał:

W tym modelu słabo to wygląda, więc może dobrze, że produkt wycofany. W nieco lepszych zasilaczach wygląda to tak:

formatting link

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Krystek napisał:

Tak konkretnie, to on wpuszcza na podstawie nazwy domenowej w revDNS, a nie klasy adresów IP. Ale bardzo po uważaniu, czyli nie z całej pl. Akurat vectranet.pl lubi, a innych operatorów komercyjnych nie. Dobre jest edu.pl, przynajmniej to ogólnoakademickie, nie wiem jak ze szkołami i szkółkami, które się w tej domenie rejestrują.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 25.07.2023 o 13:48, Jarosław Sokołowski pisze:

O, to teraz już wiem, dlaczego moich postów z innej sieci - od operatora LAN w mieście i okolicy (koba.pl) serwer news ICM-u nie chciał przyjmować. Z sieci VECTRA korzystam akurat u rodziców. Ale w sumie Chmurka Gof-iego to dla mnie wybawienie, bo nie chce mi się już żonglować serwerami.

K.

Reply to
Krystek

Raczej 3,5". One były popularniejsze.

Ja miałem takiego feeda Usenetu :) Potem usprawniłem na feed dyskowy (czyli chodziłem z dyskiem twardym w kieszeni dysku twardego).

Fido już feedowałem przez TCP/IP.

Kiedy to mniej więcej było?

Przypomniała mi się historia pewnego sterownika sygnalizacji świetlnej w Warszawie. Czasem były jakieś dziwne, losowe błędy. Producent testował i nic. Co się okazało -- EPROM przy przejściu przez bramki na lotnisku ustawiał sobie kasował sobie pojedyncze bity.

Reply to
Arnold Ziffel

Nie w dzisiejszych czasach, gdy można trafić na...

formatting link
(Tak, oglądałem "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".)

Reply to
Arnold Ziffel

Pan Krystek napisał:

Na stronie WWW piszą, że otwarty dla całego PL. Ale to nieprawda. Piszą, też żeby pisać, gdy nie wpuszcza kogoś z PL. No to napisałem. Olali mnie całkiem. Piszą też, że 2023.01.10...12 było "Upgrade systemu, przebudowa history/overview", w co trudno mi uwierzyć, bo historia niektórych grup kończy się kilka lat temu (a nie są to martwe grupy). Admin chyba wciąż zajęty jest słuchaniem Radia Maryja, na nic innego nie ma czasu.

Reply to
Jarosław Sokołowski

O proszę, ciekawe.

Mam dwa takie gniazdka na ścianie, byłaby okazja, żeby w końcu zdemontować :) Ale chyba nie chcę tam mieć 230 V. Niby nic się nie powinno stać, ale gniazdko nie jest do tego przystosowane, może np. styki są za płytko i kot łapę wsadzi...

Reply to
Arnold Ziffel

Własnie się przymierzam do przetestowania.

Kiedyś chyba używałem. I, o ile pamięć mnie nie zawodzi, dopóki działał, to działał dobrze. Tyle ze problemem się zrobiło to "PL" :)

Jacek

Reply to
Jacek Radzikowski

Pan Arnold Ziffel napisał:

Ten amerykański system to w ogóle kompletne dziadostwo. Nawet w zwykłym gniazdku łatwo o porażenie, jeśli wtyczka jest lekko wysunięta. Blaszki wciąż połączone ze stykami, ale sterczą skandalicznie blisko obrzeża plastikowej wtyczki. Sam na to nie zwróciłem uwagi, uświadomili mi to dopiero Amerykanie. Nwet nie jeden, kilku, zupełnie niezależnie. Zachwyceni gniazdkami i wtyczkami, jakie mamy w Polsce. Tam porażenia przy wyciąganiu wtyczki z gniazdka zdarzają sie ponoć często. Trzeba umieć odpowiedni wtyczkę chwycić.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Arnold Ziffel napisał:

W 1990 lub 1991 roku. To był jednostkowy przypadek, a nie stała praktyka. Tak, to jeszcze BITNET.

Producent testował i nie zweryfikował zawartości epromu?

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.