welke vervanger condensator halogeendimmer

Mar 25, 2006 6 Replies

Hallo allemaal,



Ik heb een staande halogeenlamp (230V) met aparte leeslamp (12V). Beide lampen kunnen worden gedimd via een centrale dimmer (met twee draaiknoppen). Nu kan ik alleen nog de leeslamp dimmen.De grote lamp wil niet meer aan. de draaischakelaar en de weerstanden doorgemeten, deze zijn ok. wat ik vermoed is dat =E9=E9n of alle 3 de condensatoren (in het 230v circuit) niet meer ok zijn. het opschrift op deze C's is:



0=2E1K 275V~X2 GMF MPX/DAIN

zie voor model:

formatting link



Wie weet waar ik deze C's kan bestellen of welke vervanger ik anders hiervoor kan gebruiken?



Alvast bedankt voor de reactie.



Mvg, Bert



"Bert" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@g10g2000cwb.googlegroups.com... Hallo allemaal,

Ik heb een staande halogeenlamp (230V) met aparte leeslamp (12V). Beide lampen kunnen worden gedimd via een centrale dimmer (met twee draaiknoppen). Nu kan ik alleen nog de leeslamp dimmen.De grote lamp wil niet meer aan. de draaischakelaar en de weerstanden doorgemeten, deze zijn ok. wat ik vermoed is dat één of alle 3 de condensatoren (in het 230v circuit) niet meer ok zijn. het opschrift op deze C's is:

0.1K 275V~X2 GMF MPX/DAIN

zie voor model:

formatting link

Wie weet waar ik deze C's kan bestellen of welke vervanger ik anders hiervoor kan gebruiken?

Alvast bedankt voor de reactie.

Mvg, Bert

Hoe heb je dat gemeten dan?? Meestal is de triac defekt.

Condensatoren: Bij bv Conrad, Display etc. Elke elektronica boer heeft ze wel.

De waarde wordt aangeduid in nano-Farad

0,1K betekend dat ze 100 nF (nanoFarad) zijn. 275V wisselspanning, dit mag uiteraard wel meer zijn Liever ook wat meer, 275 is wel erg krap bemeten.

Toet

C kapot? zeer onwaarschijnlijk. Zekering? Triac? (lamp?) draaischakelaar = potmeter?

- René

Meestal zit er een klein zekeringetje in. Zo niet, dan zal de triac stuk zijn.

Met vriendelijke groet,

Maarten Bakker.

ik ging ervan uit dat het de c's waren (vanwege de warmteontwikkeling) en dat triacs niet zo snel stuk konden gaan. Ga deze vervangen en zal hierop nog een reply geven. In ieder geval bedankt voor alle reacties.

Het probleem is, dat een lamp die stukgaat een vlamboog trekt. Dus kortstondig een kortsluiting vormt. Daarom zitten er in dimmers ook altijd snelle zekeringen, dan heb je nog kans dat de triac het overleeft.

- Met vriendelijke groet,

Maarten Bakker.

De triac was inderdaad naar z'n grootje. Vervangen en de lamp schijnt weer als een zonnetje. Iedereen bedankt voor de reacties.

Bert

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required