vreemde weerstandswaarde

Oct 19, 2005 10 Replies

Hoi, ik heb hier een oude versterker van iemand, waarin twee identieke R's, draadgewonden zitten met volgende opdruk; 33 m ohm, 2,5 watt, merk Huyser. Nu vind ik 33 mega toch wel een vreemde waarde. Zou dat misschien 3,3 mega kunnen zijn? Want wat ik vreemd vind is dat de eerste 3, groter en vetter gedrukt staat als de tweede 3. Spijtig genoeg zijn ze beiden kapot, want ze meten allebei 0 ohm. Iemand enige raad hieromtrent.



Bij voorbaat dank.



Als het een kleine m is is het milliOhm. Emitterweerstanden in een eindtrap? Worden gebruikt om de stroom in de (2) eindtransistoren ongeveer gelijk te maken. Grote en kleine 3 kan idd. wijzen op 3.3.

33M (mega) is trouwens een heel gewone waarde voor professionele hoogspanningsvoedingen. Daar maak je bijv. de meetweerstand voor de spanningsregeling van.

Groet, Folkert

"bouguy" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@g44g2000cwa.googlegroups.com...

Draadgewonden weerstanden hebben, zover ik weet, nooit een erg hoge weerstandswaarde. Wat kan het wel zijn?

33 m is misschien 33 milli-ohm, dus 0,033 ohm, of 3 met een kleinere 3 is misschien 3 met 3 nullen, dus 3000 ohm

aangezien P= IxIxR, => I= V(P/R) (wortel uit vermogen/weerstand) bij 0,033 ohm en 2,5 Watt ca 8,7 Ampere bij 3000 ohm en 2,5 Watt ca 0,03 Ampere

Aan jou te zien hoe dik de draad is, vergelijkbaar met de stroom. En waar zitten de weerstanden in??

0,033 ohm kan in de collector of emitter van de uitgangstorren zitten. Kan ook als beveiliging in je voedingscircuit zitten.

BTW 0,033 ohm kun je met een normale meter niet meten, die geeft dan altijd

0 ohm aan.

Toet

Als dat milliohms zijn, dan zouden die weerstanden niet kapot zijn, want ik meet met mijn Fluke, 0,2 ohm. De draden vd weerstand zijn 1mm, wat toch zou kunnen wijzen op een serieuze stroomconsumptie.

Guy

"bouguy" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@g14g2000cwa.googlegroups.com...

Zulke dikke draden, dan ga ik voor de 0,033 ohm. Meten met je Fluke zal echt moeilijk gaan. De overgangsweerstanden van de meetsnoeren zullen groter zijn dan de weerstandswaarde zelf. Om zulke kleine weerstandswaarden te meten zu je met een brug moeten meten, bv de brug van Wheatstone, of nog beter de brug van Thomson (ik hoop dat ik het goed schrijf).

Oh, waar zitten de weerstanden in? Voeding, of eindtrap??

Succes. Toet

Een stroombronnetje en de wet van Ohm volstaan. Bij 1A 33mV. Dat is met een redelijke DMM nog wel nauwkeurig te meten. Overigens gaan dit soort weerstanden maar op een manier stuk, en da's doorbranden. Sluitingen in draadgewonden weerstanden met lage waarden zul je niet tegenkomen.

Ruben I think Balmer is violating Nintendo's Insanity Patent.

Hoi,

Ruben van der Leij wrote:

Dit lijkt me inderdaad ook een goede methode, maar die emitterweerstanden (in ieder geval het witte wat platte type, vrij veelvoorkomend, kan een soort filmweerstand zijn ipv met draadwinding) kunnen toch wel stuk kwam ik na lang zoeken een 1/2 jaartje geleden oid. achter. Na heel lang zoeken en veronderstelde instel/ruststroomfout bleken toch enkele van deze weerstanden niet meer de oorspronkelijke 0.33 ohm maar een factor tussen 2-3 lager (ca. 0.15 ohm) door interne schade. Zoals gezegd maak even voor alle (4 ?) een testopstelling met een voeding met zware belasting of een voeding met instelbare stroombegrenzing en vergelijk ze gewoon simpelweg met de spanning eroverheen, en/of reken de waarde er mee uit.

succes, groeten van Bart

"Bart Jorritsma" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@student.utwente.nl...

meten,

dat ik

een

Huyser maakt alleen maar draadgewonden weerstanden.

Hans

Hallo,

Ik denk dat je een lees fout maakt en de letter "M" eigenlijk een "m" is Er staat dus gewoon 33 mili Ohm (0,033Ohm) Huyser maakt industriele en bom-vrije weerstanden.

~@< _/\_ ¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤ ¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required