VCR Deawoo verliest klok?

Jan 25, 2004 6 Replies

Hallo allemaal,



Ik heb een VCR gekregen maar zonder de handleiding. Het is een model Deawoo Blue Diamond Drum VQ436. Dit toestel verliest na een spanningsonderbreking steeds zijn klok en start dan steevast op met het menu op de TV en de aanduiding RF52 (zenderkanaal waarop hij staat ingesteld) op het display van de VCR.



Omdat de meeste toestellen hun klok behouden, of toch gedurende enige minuten, vroeg ik mij af: Is dit normaal of is er een defekt?



Guido


"Prof0104" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Wat is een VCR??

Waarschijnlijk is er een batterijtje in je VCR. Dit batterijtje zorgt ervoor dat je klok bij uitgeschaklede netspanning door blijft lopen. Dit zit in een PC ook. Deze houd ook vaak de BIOS instellingen vast. Ik vermoed dat je batterijtje defekt is.

Jantje

Meestal zit er in deze modellen een kleine 'goldcap' condensator, die willen ook nog wel eens rot zijn.

Met vriendelijke groet,

Maarten Bakker.

"jantje" schreef in bericht news:4013d988$0$135$ snipped-for-privacy@reader1.nntp.hccnet.nl...

ervoor

VCR staat voor video cassette recorder

Kun je in het menu niet instellen op welk kanaal de tijd moet synchroniseren?

De meeste houden de tijd maar heel kort meer vast omdat fabrikanten de nicad's vervangen hebben door hoge capaciteit elco's 0,1 a 0,47 F.

Groeten PP

"Prof0104" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com... | | Hallo allemaal, | | Ik heb een VCR gekregen maar zonder de handleiding. Het is een model | Deawoo Blue Diamond Drum VQ436. Dit toestel verliest na een | spanningsonderbreking steeds zijn klok en start dan steevast op met | het menu op de TV en de aanduiding RF52 (zenderkanaal waarop hij staat | ingesteld) op het display van de VCR. | | Omdat de meeste toestellen hun klok behouden, of toch gedurende enige | minuten, vroeg ik mij af: Is dit normaal of is er een defekt?

Dat staat natuurlijk in de handleiding, heb je al eens een mailtje gestuurd naar Daewoo Nederland en hun je vraag gesteld ????

| | Guido

"jantje" schreef in bericht news:4013d988$0$135$ snipped-for-privacy@reader1.nntp.hccnet.nl... | | "Prof0104" schreef in bericht | news: snipped-for-privacy@4ax.com... | >

| > Hallo allemaal, | >

| > Ik heb een VCR gekregen maar zonder de handleiding. Het is een model | > Deawoo Blue Diamond Drum VQ436. Dit toestel verliest na een | > spanningsonderbreking steeds zijn klok en start dan steevast op met | > het menu op de TV en de aanduiding RF52 (zenderkanaal waarop hij staat | > ingesteld) op het display van de VCR. | >

| > Omdat de meeste toestellen hun klok behouden, of toch gedurende enige | > minuten, vroeg ik mij af: Is dit normaal of is er een defekt? | >

| > Guido | | Wat is een VCR??

VideoCassetteRecorder ?

| | Waarschijnlijk is er een batterijtje in je VCR. Dit batterijtje zorgt ervoor | dat je klok bij uitgeschaklede netspanning door blijft lopen. | Dit zit in een PC ook. Deze houd ook vaak de BIOS instellingen vast. | Ik vermoed dat je batterijtje defekt is.

Zit geen batterijtje in, niet een VCR. Hoogstens een dikke condensator sommige echter hebben inderdaad helemaal geen buffering. Vaak is dat ook een van de verschillen tussen onderkant van de markt goedkoop spul en de betere merken en types.

| | | Jantje | |

Ik heb dezelfde videorecorder een aantal jaren geleden NIEUW bij de MediaMarkt gekocht en dit euvel had de mijne al vanaf het begin... Ik denk dan ook dat het gewoon "een feature" is, zo niet dan ben ik genaaid met de aankoop ;)

grtz, stern (Pulsar FM)

PS: Ik moet nog wel ergens een handleiding hebben denk ik...

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required