roder beeld ktv philips

Apr 30, 2008 61 Replies

zou een los onderdeel op de print ook de oorzaak kunnen zijn? het beeld wisselt nu van rood naar normaal,15 minuten rood dan weer lang normaal.

1 electronen kanon is dan toch slecht of helemaal niet werkend.

ik heb een andere philips tv gehad die zo 2 keer herstelt is,maar dan wel met een ander defect. die was daar berucht om zei de hersteller door de dunne printplaat,het type met die glasplaat voor de beeldbuis. maar dat zullen er wel meer geweest zijn.

peter

Die top-of-the-line matchline TV was waarschijnlijk een 100Hz toestel, en daar gaat er toch wat verloren in de signaalverwerking... Goeie kans dat een low end 50Hz matchline het al beter had gedaan. Ik had laatst een Grundig 50Hz die het op een X-Box 360 ook beter deed (resolutie) dan een Philips 100Hz. Beiden waren optimaal gefocusseerd dus daar lag het niet aan.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Dit toestel kende ook een 50Hz stand waarbij het beeld inderdaad beter was dan in de 100 Hz stand. Echter zelfs in de 50Hz stand was beeld aanmerkelijk minder scherp dan op de barco.

Dat kan wel zo uitkomen, want ook dan (andere 100Hz modus lijkt mij) wordt het signaal doorgaans nog steeds door een A/D en een D/A omzetter gejaagd, met alle beperkingen (laagdoorlaatfilters, beperkt aantal bits, beperkte samplingclock) van dien...

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

heb al door, analoge tv's werken niet met resolutie maar met beeldlijnen. Wellicht dat de gemiddelde tv wel de 576 lijnen haalt?

xbox360 in combinatie met een 100hz tv :P lol Kan het weten, heb een 360, een goedkope vestel 50hz is nog beter dan een topklasse 100hz. Dit ook omdat veel games 60hz moeten, en een hoop

100hz daarvan over de zijk gaan Veel snelle bewegingen, extreem gedetailleerde werelden, zonde omdat op een 100hz te doen gewoon. veel en veels te veel detailverlies, iets waar het nu juist om draait bij deze console.

Ze werken wel met resolutie, alleen die is anders gedefinieerd. 576 lijnen wordt door elke TV prima gehaald (de enige beperking is in principe het schaduwmasker van de beeldbuis), alleen de horizontale resolutie wordt beinvloed door dingen als videobandbreedte. In 100Hz televisies vindt A/D en D/A conversie plaats met een beperkte (maar doorgaans nog wel voldoende hoge) samplefrequentie, waarbij in de bewerkingen tussendoor voor elke beeldlijn slechts een bepaald aantal bytes zijn gereserveerd, waardoor je nooit meer dan het gereserveerde aantal "pixels" (= analoge signaalwisselingen) per lijn kwijtkan. Een goede analoge TV heeft gewoon over de hele signaalweg de maximale bandbreedte en kan meer signaalwisselingen per lijn aan. Ik hoop dat ik het zo correct en begrijpelijk uitleg.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

De betreffende Philips (MG2.1E chassis) kan de 60Hz opzich uitstekend aan, dus tot zover nog geen probleem. Het zit hem puur in de horizontale resolutie denk ik. Inderdaad meer details op de Grundig 50Hz TV...

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Hoe ziet dat eruit, een te lage horizontale resolutie? Te weinig pixels zou betekenen dat je beeld in de breedte te klein is, maar dat is dus niet. Pixels duidelijker te zien?

Een lijn is altijd even lang, maar het aantal mogelijke scherpe overgangen (analoge beperking) of het ueberhaupt mogelijke aantal overgangen (digitale beperking) neemt af.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

M.a.w. het beeld wordt in horizontale richting wazig.

Hij moet sowieso 576 zichtbare lijnen (soms iets minder als het beeld te groot staat ingesteld) produceren. Of deze ook als 576 afzonderlijke lijnen zichtbaar zijn, of dat de lijnen elkaar enigszins overlappen,

Voor de rest hangt het af in hoeverre de focus instelling, de constructie en de toestand van de kathode van een CRT of deze ook daadwerkelijk nog 576 afzonderlijke lijnen op het fosfor weet te projecteren of dat de lijnen enigszins overlappen.

Een aardige test zijn ondertitels op een DVD. Als de schuine delen van de letters een duidelijke kartelrand laat zien dan is de resolutie van de TV wel in orde. Zien de schuine delen er vloeiend uit dan komt naar alle waarschijnlijkheid de TV resolutie te kort.

Of je zit te kijken naar een kapotgecomrimeerde uitzending, ook te herkennen aan mpeg artefacten rond de ondertiteling...

Teletekst is misschien een betere maatstaf, maar ik zit me juist af te vragen of je dan niet naar iets van 288 lijnen zit te kijken omdat de interliniering uitstaat. Ik zou het serieus even niet meer weten.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Bij een DVD worden ondertitels los als overlays in de datastream meegestuurd. Deze ondertitels zijn bitmaps (2-bits per pixel) die lossless gecomprimeerd worden. Van MPEG artifacten bij DVD ondertitels heb je dus geen last*.

Dat hangt van de teletekst chip af. Maar bij veel teletekst chips loopt het beeld gewoon synchroon met het ontvangen signaal (dus ook geïnterlineerd). Dat betekent nog niet dat er ook altijd gebruik wordt gemaakt van de extra resolutie. Indien de teletext chip een 8x8 pixel font heeft niet. Heeft de teletekst chip een 14x8 font dan noodzakelijkerwijs wel.

  • Vage DVD's uit de "1 euro per stuk" bak die rechtstreeks van VHS naar DVD zijn overgezet en waarbij de ondertiteling daardoor niet uitschakelbaar is even buiten beschouwing gelaten.

Ja dat kan. Het beste kan je even direct aan de beeldbuisvoet de weerstanden naar de rode en een van de andere kathodes lossolderen, en even met twee draadjes een gekruiste verbinding maken. Als het beeld nu niet naar rood maar naar de andere kleur wisselt, is er elders een los kontakt.

Met vriendelijke groet,

Maarten Bakker.

Valt me toch weer mee van mn vestel, weergeeft netjes alle dingen die hier beschreven staan(dvd ondertiteling enz) DVB-t(doorgegeven via de digitale kabel) bijvoorbeeld, heeeeel duidelijk te zien ja, irritant soms(ondertiteling vervaagt totaal).

Op een testbeeld heb je in het midden allemaal van die lijntjes, kan je heel duidelijk zien dat digitale tv met veel meer bandbreedte wordt verstuurd, alle blokjes scherp.

e

Verschilt idd per tv. De een geeft het netjes strak weer, de ander heel pixelig(vooral nieuwere). Laatste volgens mij wel in prognessie scan.

dit staat op de beeldbuis, a51eam50x45

040037rx

ik ga er zelf niet aan solderen,behalve dan losse onderdelen die zichtbbaar los zitten,maar die kon ik niet vinden.

kan een beeeldbuis puur door slijtage ook acuut van kleur veranderen en weer terug naar normaal of is de electronica daar altijd verantwoordelijk voor?

de tv heeft er meer dan 25000 uur op zitten..dat zal ook niet helpen denk ik.

dank.

25000 :O amai, dat ze lang meegingen wist ik, maar zo lang. Tja, dan zal enkel regeneren nog een kans bieden. Anders even kijken voor een 51cm 2e handjes, kosten niks meer dit soort toestellen, en zijn vaak weinig gebruikt(slaapkamer)

Een ESF of ERF buis vertoont dat gedrag altijd als hij stuk gaat, maar voor een EAM buis (kanonontwerp en fabricage in de Engelse buizenfabriek) is het erg ongebruikelijk (die beginnen als ze slijten vaak met een zwakkere of ontbrekende kleur die na een tijdje spelen dan weer bijtrekt maar steeds zwakker wordt), dus verdenk ik in een dergelijk geval in eerste instantie de electronica. Helaas is het kruislings verbinden de enige manier om hier met zekerheid achter te komen, misschien is er iemand in je buurt die dit wel kan/wil proberen.

Helpt niet, maar het is ook niet compleet ongehoord.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required