Philips MD1.2E AA beeldbuis defect, calibratie ?

Nov 24, 2003 3 Replies

Hallo,


Van dit toestel (25PT5301) was de beeldbuis defect (blauw, soort kortsluiting, blauwdriver rookte eruit, met wissel van blauw kanon naar groen rookte die er ook uit (safety 1K weerstand en overver- hitting serieweerstand naar buisaansluiting)). Inmiddels zit er een vervangende buis in het toestel, alles werkt ook weer goed, alleen klopt de geometrie niet meer helemaal (iets te hoog, te smal, en een beetje pincushion), is dat bij te stellen in een service-mode oid. ? (ik kom er waarschijnlijk in met doorlussen v/d twee testpunten op de staande scartprint, de TV geeft dan "ser" in het scherm en werkt verder precies hetzelfde lijkt het).


alvast bedankt, groeten van Bart


De originele A59ESF buis vervangen door een A59EAK neem ik aan? Toen ik dat had gedaan, klopte behalve de geometrie ook niets meer van de straalstroom (maar ik had er een EAK01 en geen EAK22 in zitten). Wat voor buis heb je erin zitten? Ik kreeg de breedte niet goed met alleen maar bijstellen, ik ben met het 2kV ceramische C'tje aan het rommelen gegaan, maar uiteindelijk vanwege tijdgebrek en omdat het toestel sowieso niet meer zo mooi was opgegeven.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Hoi Maarten,

snipped-for-privacy@panic.xx.tudelft.nl wrote:

Precies :), er zit een iets bollere met afstandsringen in (zal wel een EAK zijn), qua beeldbreedte scheelt het toch niet heel veel hoor, als het met alleen aanpassen van instellingen (geen potmeters) niet lukt (weet je hoe je die wijzigt ?) geef ik het toestel ook op. Het toestel zelf ziet er als nieuw uit en die nieuwe buis is nog behoor- lijk goed, indien niet meer redelijk in te stellen wacht ik wel op een 3A of 2B met wat opgebrande buis.

alvast bedankt, groeten van Bart

PS: het originele juk van de defecte buis ook nog even geprobeerd, maar dat ging (natuurlijk) fout omdat de positionering niet helemaal klopte (kleurfouten aan de randen etc.)

Hoi Maarten,

snipped-for-privacy@panic.xx.tudelft.nl wrote:

Hij is inmiddels gesloopt, evt. reacties zijn niet meer nodig, de buis die ik er in had was een A59EAK01 uit een 3A maar wel met een afbuigspoel van een GR 2.2

groeten van Bart

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required