Kan ik een redelijk werkend coaxiaal relais maken met reed kontakten?

Jun 22, 2006 5 Replies

Twee standen.



Van kabel aansluiting rechtstreeks aan het TV-toestel of via die rotkast van de UPC.



De normale (analoge) TV band moet er doorheen kunnen zonder al te veel verliezen. (d.w.z. max. ca. 860 MHz).



Als ik om elk reed kontakt (alleen die glazen dingetjes zelf) heen, een soort afscherming maak, zal dit dan gaan?



Er hoeft denk ik ook geen signaal verliesvrij terug te kunnen, want ik maak (alleen principieel al) geen gebruik van hun extra diensten.



Probleem blijft misschien, dat door de geringe afmetingen en afstand en de grote overlap van de twee kontakten in zo'n buisje, er misschien nauwelijks hf signaal onderbreking zal optreden.



Valt dat dan eventueel op te lossen door voor het kontakt een 75 ohm serieweerstand op te nemen met daar achter weer een extra kontakt naar aarde. (signaal kortsluiten a.h.w.).



Groeten, - DizTRacT -



Ik wil niet genieten, ook niet met mate :-)


Voor antwoord per e-mail, eerst ".DitNieT" uit het adres verwijderen !


"DizTRacT" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Is een som netwerkje niet makkelijker. Dat zijn drie weerstandjes in driehoek en de andere kant van die weerstandjes naar een coaxen. Het geeft wat verzwakking maar je hoeft dan niet te schakelen. HF mannen kunnen je zo vertellen hoe groot die weerstandje moeten zijn om een impedantie van 75 Ohm te krijgen.

Hans

Als ik het goed heb uitgerekend worden het 3 weerstandjes van 25Ohm. 3 SMD weerstandjes van 27Ohm en de heleboel zo kort mogelijk monteren moet m.i. goed gaan.

Hans

Kan ik niet net zo goed een gewone TV splitter gebruiken?

(zo'n afgeschermde >"DizTRacT" schreef in bericht

Groeten, - DizTRacT -

Ik wil niet genieten, ook niet met mate :-)

Voor antwoord per e-mail, eerst ".DitNieT" uit het adres verwijderen !

"DizTRacT" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Ik weet niet of dat kan.

Hans

"DizTRacT" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Ja, dat kan u doen. Maar opgelet er zijn splitters met: a) één ingang en twee uitgangen b) twee ingangen en één uitgang. Deze laatste worden gebruikt om twee afzonderlijke signalen op één TV te brengen.

geeft

zo

Ohm

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required