Identificatie component aub.

Aug 04, 2004 17 Replies

In de GATE sturing van een thyristor heb ik volgende, voor mij onbekende component, die wellicht stuk is.



Het ding heeft een TO92 behuizing met slechts 2 pennen, ik meet niks over de



2 pennen. Mijn 1ste idee was een ICP, maar de bedrukking komt niet echt overeen met de mij bekende ICP'tjes.

Wellicht heeft iemand dit al tegengekomen, dan hoor ik het graag: MIN 57 60



Dank voor het meedenken! Marc.


wellicht het volgende artikel ? scroll iets down naar Overvoltage protection thyristors ...

formatting link

de door jou genoemde getallen zijn hier 58/70.

groet Manus.

"Chianti" schreef in bericht news:wp6Qc.203206$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

de

de

Dat component is waarschijnlijk een DIAC dat is een trigger-ding. Een type nummer daarbij is bv BR100 van Philips. En als ik het fout heb is het anders.

Hans

Klinkt logisch. Maar zijn er diac's in TO92 ?

met vriendelijke groet, Gerard Bok

"Gerard Bok" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@News.Individual.NET...

onbekende

over

Dat weet ik niet. Maar naar schatting in de periode van 1965 tot 1990 waren er redelijk wat fabriekanten die 4-lagen diodes en varianten daarop maakte ook in To92 behuizing.

Hans

Als die doorslaat bij 32 V is het een diac. Worden meestal alleen bij triacs gebruikt.

Maurits

"Gerard Bok" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@News.Individual.NET...

Ja, die waren er. En doormeten kan natuurlijk ook. Stroombegrenzingsweerstandje en mA meter in serie en een regelbare voeding erop. Als het goed is gaat die bij ong. 30 V geleiden.

formatting link

ST2, ER900 waren gangbare types, werden veel toegepast in triac gestuurde regelaars.

Maurits

Daar gaat het meestal om een DIAC, wat weer niets anders is dan twee in oppositie geschakelde zeners. De bedoeling hiervan is het maken van een gedefinieerde drempel.

"Chianti" schreef in bericht news:wp6Qc.203206$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be... | In de GATE sturing van een thyristor heb ik volgende, voor mij onbekende | component, die wellicht stuk is. | | Het ding heeft een TO92 behuizing met slechts 2 pennen, ik meet niks over de | 2 pennen. | Mijn 1ste idee was een ICP, maar de bedrukking komt niet echt overeen met de | mij bekende ICP'tjes. | | Wellicht heeft iemand dit al tegengekomen, dan hoor ik het graag: MIN | 57 | 60 | | Dank voor het meedenken! | Marc. | |

Net als er 100 ampère zenerdioden bestaan zijn er ook ongelooflijk dikke DIAC's, en een TO92 huisje is inho een kleintje;-))

"JT van Es" schreef in bericht news:cerd8d$k18$ snipped-for-privacy@sunnews.cern.ch... | "Gerard Bok" schreef in bericht | news: snipped-for-privacy@News.Individual.NET... | > On Wed, 4 Aug 2004 17:44:59 +0200, "JT van Es" | > wrote: | >

| > >"Chianti" schreef in bericht | > >news:wp6Qc.203206$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be... | > >> In de GATE sturing van een thyristor heb ik volgende, voor mij | onbekende | > >> component, die wellicht stuk is. | > >>

| > >> Het ding heeft een TO92 behuizing met slechts 2 pennen, ik meet niks | over | > >de | > >> 2 pennen. | >

| > >Dat component is waarschijnlijk een DIAC dat is een trigger-ding. | >

| > Klinkt logisch. Maar zijn er diac's in TO92 ? | | Dat weet ik niet. Maar naar schatting in de periode van 1965 tot 1990 waren | er redelijk wat fabriekanten die 4-lagen diodes en varianten daarop maakte | ook in To92 behuizing. | | Hans | |

"Roodborstje" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@corp.supernews.com...

Roodborstje doe eerst je huiswerk voor je wat onzin als kennis tracht te brengen.

Hans

;-) Mag ik even schamper lachen.

"JT van Es" schreef in bericht news:cesrp5$81l$ snipped-for-privacy@sunnews.cern.ch... | "Roodborstje" schreef in bericht | news: snipped-for-privacy@corp.supernews.com... | > Daar gaat het meestal om een DIAC, wat weer niets anders | > is dan twee in oppositie geschakelde zeners. De bedoeling | > hiervan is het maken van een gedefinieerde drempel. | | Roodborstje doe eerst je huiswerk voor je wat onzin als kennis tracht te | brengen. | | Hans | |

"Roodborstje" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@corp.supernews.com...

Nope, een diac is een 4 laags triggerdevice en die kan je niet simuleren met

2 zeners.

Maurits

"JT van Es" schreef in bericht news:cesrp5$81l$ snipped-for-privacy@sunnews.cern.ch...

Roodborstje=Peter Kessen. dan weet je het wel....

Maurits

Toch geloof ik (werkelijk) dat Peter het niet slecht meent. En een van de redenen waarom ik dat denk is, dat het vroeger af en toe veel erger was. Dit betekent automatisch dat het nu beter is :-)

Dus: "think positive".

Telcofan.

Hmmm, al een beetje licht in de duisternis,

In dit geval zit het onbekende TO92 'ding' met 2 pennen en opdruk MIN 57 60 in de gate sturing van een TIC116E, dus een thyristor en geen triac. Er zit alleen nog een R 20E achter, dan direkt de gate.

STS heeft een DB6 diac in het assortiment met een doorslagspanning van

56......70V, lijkt erg op de cijfertjes op deze MIN 57 60, als dit tenminste een diac is....

Iemand die meer zekerheid kan geven? ...voor ik aan het bestellen ga ;-)

Dank!

met

Als je van de cijfertjes uit gaat zou het misschien ook een thermisch beschermding kunnen zijn :-)

57 tot 60 graden lijkt me ook een aardig in- of uitschakelpunt.

Als je wilt weten of het een diac is, zou je eens kunnen kijken naar wat er voor zit. Als daar een IC zit, zal het vast geen diac zijn. Als dat een RC-netwerk is, al of niet met instelpotmeters, dan zit je goed met die diac.

met vriendelijke groet, Gerard Bok

"Chianti" schreef in bericht news:moyQc.204847$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

60

Das een 20 Ohm beschermingsweerstandje. Heb je die TO92 nou al doorgemeten volgens mijn recept?

Maurits

Ja, heb het 'ding' doorgemeten en blijkt wel degelijk om een diac te gaan, slaat door bij ongeveer 28V, betekent ook dat hij niet stuk is.

Heb ook de reden van falen van de print gevonden ondertussen, een scheidingstrafo die dienst weigert.

Bedankt allen voor het meedenken!

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required