ik heb hier een AOC LM700A 17 inch tft scherm met een defect moederbord de M6759 microprocessor is flink heet en verder weigert het scherm beeld te geven, backlight is nog wel in orde.
Heeft iemand een idee om aan een ander moederbord te komen.
Alvast vriendelijk bedankt René.
Didn't find your answer? Ask the community — no account required.
B
Bart Jorritsma
Hoi Rene,
Rene wrote:
Weet je zeker dat het "moederbord" defect is ?, ik heb een compaq tft gezien/gehad die op exact de gespecificeerde dc-input bijna zwart bleef (iets eronder helemaal zwart) en na ca. met 0.5-1V opvoeren volledig goed beeld (ertussen vage dingen als deels mutende beeldlijnen, reflectie-achtige effecten enz.), dus gebruik je de originele voeding/cq. klopt de voedingsspanning ?.
groeten van Bart
PS: oorzaak was de analoge RGB voorversterker voor aanpassing aan de wsch. 0-5Vdc RGB ADC inputs in het TFT scherm, dit ging met een "good old" LM1203, ook in veel (oudere met analoge instelling) VGA CRT monitoren te vinden, goede specificaties overigens, die hier voor ingezet was en wsch. in een soort mute/clipping bleef hangen met de te lage voedingsspanning.
R
Rene
Hoi Bart,
ja het mb is echt stuk het scherm blijft helemaal wit en hij hangt aan een goed werkende pc en de proc op het mb is loeiheet . En ik gebruik de originele voeding.
Verder is het heel erg zonde want het is een prachtscherm.
Bedankt voor je reply.
René
J
Jopie
"Bart Jorritsma" schreef in bericht news: snipped-for-privacy@student.utwente.nl...
Was dat een TFT5000 ? Een rotte smd elko is hier de oorzaak van, verder zijn elko's in de netvoedingsadaptor vaak lek.
Jopie
J
Jopie
"Rene" schreef in bericht news:433865c9$0$11064$ snipped-for-privacy@news.xsall.nl...
Veel is er niet meer aan te doen dan behalve spanningen controleren, kloksignalen op kristallen checken. Het datasheet opzoeken van het processor (asic) en signalen controleren. Op internet (ebay) voor dezelfde type zoeken met kapot tft dat je dus kan uitwisselen. Meestal bij een wit beeld is er iets mis met de communicatie van het moederboard naar tft toe. Controleer gelijk of de tft zijn voedingsspanning krijgt en ook de smd zekering op de tft in de buurt van de lvds connector.!
succes Jopie
B
Bart Jorritsma
Hoi,
J>
Volgens mij was het iets met V... (V500 oid ?), maar de adapter ontbrak wel, wat weer behoorlijk in de richting van jou aanwijzing gaat, het scherm staat hier niet in de buurt maar ik hou het in de gaten, bedankt voor de tip.
groeten van Bart
R
Rene
Hij is gemaakt !
AOC heeft een service/distributie centrum in rotterdam waalhaven. Na een telefoontje kon ik een nieuw moederbord halen (oude inleveren) voor
40 euro.
Er in gezet en gelijk werken aardige engelssprekende chinezen goede service.
René
J
Jopie
"Rene" schreef in bericht news:433b08d7$0$11077$ snipped-for-privacy@news.xsall.nl...
gefeliciteerd, toch de goeie diagnose gedaan !
Jopie
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required
Report Content
You are reporting this content to the moderators. They will look at it
ASAP.