Zapytanie o mozliwosci i koszt wykonania kontrolera mocy PWM

Loading thread data ...

to znaczy, że jest zdrowo przeciążany - nie powinien być odpalany w tych warunkach bez układu rozruchowego.

Jak masz tranzystory mocy, to pozostaje tylko generator PWM (da się zrobić na NE555 za 2zł, ale mimo wszystko zastosowałbym kontrolerek - ograniczenie narastania prądu itp) i drivery bramek dla QFETów. zamkniesz się (o ile sam to zrobisz) w jakichś 50PLN.

Reply to
Marek Lewandowski

Wed, 10 Sep 2003 13:25:23 +0200 jednostka biologiczna o nazwie Marek Lewandowski snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Zeby tych silnikow bylo kilka to moznaby kombinowac z laczeniem szeregowo - rownolegle i dorobic jakis nastaw^H^H^H^H^H^Hprzelacznik ale to juz chyba pl.misc.kolej :-)))

Reply to
BLE_Maciek

Znaczy mala spawarka :-)

Ja bym wstawil Mitsubishi - maja tylko 1.2V Uce(sat). Jak uklad ma dostac max. 250A, to starczy jeden tranzystor (+dioda). Diody sa w jednej obudowie razem z tranzystorem. Pogonic to na 25kHz zeby nie piszczalo i wszystko. Uklad sterowania PWM moze byc banalny - wez cokolwiek, co ma mozliwosc _odpowiedniego_ wysterowania bramek tranzystorow, bo inaczej bedziesz musial jeszcze drivery dokladac.

Bardzo dobrze - jak przekaznik zacznie dzialac, to bedzie trzeba go coraz szybciej przelaczac i w pewnym momencie bedziesz miec regulacje PWM.

No i najwazniejsze - do tych tranzystorow trzeba jeszcze diody...

Reply to
jerry1111

dałoby się, jest ino problem: ja siedzę w Karlsruhe...

Reply to
Marek Lewandowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.