R-Pi i grafika

W zasadzie moja wiedza o R-pi jest taka jak wiedza mojej teściowej o mechanice kwantowej. Zanim zacznę coś o tym czytać, to najpierw się zapytam czy w ogóle z punktu widzenia moich potrzeb w ogóle warto czytać? Mianowicie, podpinając jakiś ekranik do R-pi, ile da się wyświetlić bitmap/sek? Bitmapa max 256k pixeli monochromatyczna.

Reply to
stchebel
Loading thread data ...

użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Jesli jest sens pomysl o tiff mono, zajmuje ok. 20x mniej niz bitmapa. Nie wiem czy bedziesz sam pisal soft, czy jak.

Reply to
szklanynocnik

ale chyba istnieje jakiś rodzaj bitmapy która jest w prosty sposób kompresowana...

Reply to
platformowe głupki

W dniu 2014-10-24 o 15:01, Piotr Gałka pisze:

Najtaniej wyjdzie tablet typu Manta. A jesli koniecznie coś pokroju RPi to chyba obecnie na drugiej pozycji jest Beagle Bone Black - do niego można podpiąć LCD TFT z interfejsem równoległym RGB (bez sterownika).

Reply to
Michał Lankosz

W dniu 2014-10-24 14:44, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Mowisz zapewne o wyjsciu DSI (display serial interface) - wg specyfikacji tegoz interfejsu trzeba to ciągle odświeżać z predkoscia

30 lub 60 FPS. A wiec conajmniej tyle. A jesli Ci chodzi o wyjscie HDMI - z doswiadczenie wiem ze bez problemu daje rade 60 FPS przy 1920x1080. Trzecia opcja to podłączenie prostego ekraniku po GPIO - ze wzgledu na przepustowosc gpio raczej tylko obrazki statyczne.
Reply to
voyo

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.