zegary roznych stref czasowych

Czesc,

za jakis czas potrzebowalbym kupic zegary (wskazowkowe) do powieszenia na scianie, ktore pokazywalyby (dokladny czas lokalny z uwglednieniem DST) w danej strefie czasowej. Takie zegary co maja na gieldach, w miedzynarodowych biurach.

aby byly dokladne to musza sie synchronizowac z zegarem master lub samodzielnie po NTP (via siec).

Wiecie, gdzie takie cos mozna kupic za rozsadne pieniadze?

Oczywiscie w Polsce (ew. Unii)

Reply to
adressss
Loading thread data ...

Uzytkownik snipped-for-privacy@poczta.pl napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

czy za rozsadne, to nie wiem ... na przyklad

formatting link
@

Reply to
Artur Miller

Pan Artur Miller napisał:

Oni też chyba nie wiedzą, bo ceny nie podają. To chyba nie jest jakiś wielki problem zasilić z jednego źródła impulsów silniki krokowe zegarów, jakie wszędzie można kupić. Pozostaje pytanie o DST, co jest dość kłopotliwą sprawą w zegarach mechanicznych (choć nie awykonalną).

Kiedyś też potrzebowałem czegoś takiego -- stanęło na monitorze, który pokazywał kilka zegarów z podpisami.

Reply to
Jarosław Sokołowski

mozna troche sie dalej posunac

formatting link

Reply to
JarekC

W dniu 2011-09-04 22:21, JarekC pisze:

i

formatting link

Reply to
Jawi

Am 04.09.2011 21:29, schrieb Jarosław Sokołowski:

no bez jaj. Mam zegarek na rękę i działa bez problemu.

A zegarów master potrzeba kilka, bo przełączanie czasu letniego na normalny, zimowy, dodatkowy wiosenny i inne ciekawostki zależą od kraju. Już przy EU i USA jest różnie. Islandia nie przełącza, Rosja od tego roku też nie. Inaczej wystarczyłyby zegarki z Ikei po 10EUR i tylko wskazówki poprzestawiać ;-).

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Pan Waldemar Krzok napisał:

Ale trochę czasu to jednak zajmuje, prawda?

Nie znam się na takich zegarach w wykonaniu fabrycznym. Naprawdę nie robi się takich, które maja więcej niż jedno wyjście? Jeśli nie, to w ogóle cała idea użycia gotowych zegarów maste/slave bierze w łeb.

Dlatego od razu napisałem o takich. Inne mogą być niedostępne finansowo dla kogoś, kto pyta o to na pl.misc.elektronika zamiast po prostu wziąć telefon, zadzwonić gdzie trzeba i powiedzieć "Halo, dzwonię z NYSE, chcemy zamówić nowe zegary". Z dorobieniem zewnętrznego zasilania silnika krokowego nie powinno być problemu, powinno się udać nawet ze wstecznym biegiem. Zrobienie wielostrefowego zegara master z peceta (laptopa a nawet routera z Linuksem), to też żaden kłopot.

Ludzie i tak najczęściej wieszają poprzestawiane zegarki i nie narzekają

-- widziałem wielokrotnie. Najlepsze te bez sekundnika, bo jeśli nie są pędzone z mastera, to trudno je dokładnie zgrać. A jeśli komuś tak bardzo zależy na przestawianiu DST, to i tak najlepiej i najtaniej wychodzą zegary na monitorach. Nie dość, że mogą wyraźnie sygnalizować porę doby (AM/PM), to jeszcze potrafią informować, że w Sydney zaraz będzie zmiana czasu albo że niedawno się odbyła.

Jarek

PS Oceniałem niedawno postępy w oprogramowaniu pewnego urządzenia z Tajwanu. Zmianę czasu dało się opisac podając godzinę, miesiąc, dzień tygodnia i numer tygodnia. Pojęcie "ostatnia sobota miesiąca", tak potrzebne w Europie, było nieopisywalne. Ale to i tak postęp -- dwa lata wcześniej wyobrażali sobie, że zmiana czasu odbywa się konkretnego dnia miesiąca. Ludzie, którzy zyją w pobliżu równika, o pewnych rzeczach nie mają pojęcia.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Użytkownik Jarosław Sokołowski napisał:

W sumie słusznie - przełączenie następuje w ostatnią niedzielę marca i października :-) 2 lub 3 w nocy, to już jest niedziela. Maciek

Reply to
Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.