zdalne sterowanie - poszukuję.

Witam. Poszukuję jakiegoś prostego układu - modułu zdalnego sterowania. Chodzi o układ typu włącz-wyłącz. Układ musi być radiowy. Częstotliwość dowolna. Zasięg ok 30 m. ale w budynku. Potrzebuję zrobić coś w rodzaju sterowania i powiadamiania w budynku. Coś mi chodzi po głowie, że był jakiś układ nadajnik/odbiornik z kilkoma elementami zewn. Ktoś dysponuje może informacją jakie to są układy, albo jakimś prostym układem? Z góry dzięki za wszelkie pomysły

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Witam A alarm samochodowy nie wystarczy? Najczęściej ma kilka dodatkowych funkcji. No i nadajnik wygodny w użyciu. Zasięg powinien wystarczyć.

B.P.

Reply to
BP

Nie zupełnie o to mi chodziło. poszukuje raczej czegoś co można by zmontować tanim kosztem samemu. Na razie chciałbym wykonać trzy takie układy nadajnik/odbiornik a w przyszłości może być jeszcze kilka potrzebne.

Reply to
invalid unparseable

No to może inaczej. Nadajnik-od alarmu samochodowego, odbiornik- gotowy moduł 432MHz (koszt kilka zł). To wszystko musiało by współpracować z układem identyfikacji (żeby nie reagować na każdy sygnał) np. na układzie UM3750 lub podobnym (po 1 sztuce w odbiorniku i nadajniku)

B.P.

Reply to
BP

Gdzie można dostać taki odbiornik z kilka zł. ?

Dzięki Pozdr. Paweł

Reply to
invalid unparseable

On Behalf Of Paweł

Soyter.

pzdr Atur

Reply to
ziel

Moduł Telecontrolli? No to chyba raczej kilka Euro.

Reply to
Adam Dybkowski

On Behalf Of Adam Dybkowski

Chyba płaciłem 8 zł, tylko nie pamiętam czy brutto czy netto. ale mniej więcej to i tak kilka złotych i jednoceśnie kilka euro ;-)

pzdr Artur

Reply to
ziel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.