Zasada niezachowania

LordBluzg®🇵🇱 snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

To nie przeszkadza, żeby dyskusje o nim istniały.

Reply to
Grzegorz Niemirowski
Loading thread data ...

W dniu 19.12.2023 o 11:31, Grzegorz Niemirowski pisze:

To raczej dyskusje czysto filozoficzne, nic nie wnoszące do rzeczywistości. Czyste perpetum mobile nie jest możliwe (vide topic) i sens dyskusji prowadzi do niczego.

Natomiast sposoby pozyskiwania i przemiany energii, jak najbardziej gdzie zdaję sobie sprawę z tego, że tutaj jest jeszcze trochę do "odkrycia" a nasze rozumienie "energii" niekoniecznie sprowadza się do tego, że musi ona być bardzo rozproszona. Przykładem jest tutaj energia "magnetyczna/magnesu" gdzie w przypadku grawitacji, czyli siły działającej cały czas na każdą materię, nie potrafimy jej przetworzyć (w sposób ciągły) ani wytworzyć (antygrawitacja).

Akurat w omawianym przykładzie ktoś zastosował możliwość użycia zmiennego pola magnetycznego "wspomaganego", powiązany z rezonansem a to jednak zmienia postać rzeczy...bo niby wszystko już zbadano w tym zakresie ale nadal są spory i publikacje na ten temat w sensie oddziaływania i struktury zjawisk elektromagnetycznych, elektroindukcji itp.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Po pierwsze przypomnę, że być może całkowita energia wszechświata wynosi zero.

formatting link
Po drugie proponuję zapoznanie się z poniższym :
formatting link
Po trzecie - sugeruję większą ostrożność w zbyt autorytatywnym wypowiadaniu się na te tematy :)

Reply to
sundayman

Możesz przytoczyć przykład takiego sporu?

Reply to
heby

W dniu 19.12.2023 o 12:18, snipped-for-privacy@poczta.onet.pl pisze: [...]

Zapewne minimalnej.

Podaje. Rozumienie "zmiennego pola magnetycznego" musi być czymś powodowane. Zapewne oddziaływaniem przewodnika, który również je wytwarza (forma cewki). Operuję tylko na tym, co widać w sensie budowy na filmie.

W innym polu/obcym magnetycznym? Powoduje :)

No.

W polu magnetycznym?

Raczej tworzyć dodatkowe sprzężenie zwrotne w sensie pola magnetycznego oddziałujące na magnesy trwałe.

Obojętnie. W końcu magnes trwały, posiada już stałe pole magnetyczne. Wprowadzenie go jednak w drgania i rezonans, powoduje oddziaływanie na przewodnik, który w wyniku SEM zaczyna oddziaływać na magnesy swoim wytworzonym polem. Takie "kółko" :)

Powoduje drgania, będąc w obcym polu magnetycznym. Bez obcego pola to OK :)

No raczej nie w tym przypadku.

Źle kombinujesz. Nie znamy dotąd sposobu "wzbudzenia" całego obwodu, częstotliwości i punktu kiedy zachodzi rezonans (rezonans jest tutaj bardzo ważny, bo eliminuje właśnie straty/zasada wahadła). Sadząc ogólnie z projektu, skupiono się na możliwości "wydobycia" energii z magnesów stałych, powodując wzbudzenie ich do punktu zmiennego pola magnetycznego zdolnego oddziaływać na przewodnik . Można to uznać, że jest to w jakimś sensie generator "harvestowy" do wyciągania energii z magnesów stałych i przemiany na prąd elektryczny.

Tradycyjnie! Tradycyjnie działają prądnice w sensie, że jest tam osobno podawana energia kinetyczna i zamieniana na prąd elektryczny. Tutaj nie ma podawania osobno energii kinetycznej, bo wytwarza się ona (drgania) ze zmiennego pola magnetycznego dla samych magnesów i przewodnika. Co zatem "zasila" ten obwód? Jedynym logicznym wnioskiem jest, że obwód jest zasilany z magnesów stałych i pole magnetyczne poddane drganiom/zmianom "drenuje" magnesy.

Brednia. Sprawność zapewne wynika z materiałów i wykonania tego prototypu.

Zmiennym polem magnetycznym cewek przy SEM, które oddziałuje na magnesy wprowadzając je w drgania. Tak, wiem, że to brzmi jak "perpetum mobile" ale nim nie jest. Mamy tutaj źródło energii, zawarte w magnesach trwałych.

To jeszcze zależy jakiej częstotliwości tutaj użyto i jakie odkształcenia zachodzą. Sądzę że są to mikrony w sensie odchyleń. Jeśli pominiemy tutaj jakiekolwiek tarcie (straty) to może to działać długo.

dlatego znacznie lepsze rozwiązanie

Nie, bo trzeba osobno dostarczać energię kinetyczną w postaci obrotu.

Ale tak patrząc bez specjalnego przyglądania, to "generator" o masie ok tony, zajmujący 2m2 i produkujący 100W to nie wydaje się praktyczne, jeśli pomyślimy o mocy 10kW. Przydałaby się druga planeta na to :D

Tak nawiasem, to teraz spierasz się z AI

formatting link
bo to jego tekst, nie mój :) Spróbuj tam przedstawić swoje wątpliwości, ciekawe co odpowie :)

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 19.12.2023 o 17:10, LordBluzg®🇵🇱 pisze: [...]

Hehe,

formatting link
ma więcej czasu niż ja, na odpowiedzi i dyskusje. Zamęcz go! :D

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 18.12.2023 o 20:30, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

Ty serio? Przecież to jest generator "darmowej energii". Nic nie wkładasz a wyciągasz. Czyż nie?

Reply to
Jacek

W dniu 19.12.2023 o 17:24, Jacek pisze:

Jak nie wkładam? A najebanie polem magnetycznym neodymów to pies?

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

malo ci tych na pl.sci.fizyka? tak masz pelno "publikacji" (w tym przypadku slowo pochodzi od publicznych-ubikacji)

Reply to
Ghost

W dniu 19.12.2023 o 17:27, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

Dla mnie magnes to naciągnięta sprężyna lub kij w szprychach.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 19.12.2023 o 20:03, Robert Wańkowski pisze:

Trochę kiepska analogia. Ja bym pole magnetyczne porównał to wirującego bąka w próżni. Chodzi tutaj o ruch ładunków elektrycznych i można je zdefiniować jako obszar wokół magnesu, w którym odczuwalny jest wpływ magnetyzmu.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 19.12.2023 o 20:32, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

Zapytałem Barda:

Do czego można porównać pole magnetyczne wokół magnesu?

Pole magnetyczne wokół magnesu można porównać do strumienia wody wypływającego z kranu. Strumień wody jest ciągiem cząsteczek wody, które poruszają się w określonym kierunku. Podobnie, linie pola magnetycznego są ciągami cząsteczek o ładunku magnetycznym, które poruszają się w określonym kierunku.

Kolejną analogią jest pole elektryczne wokół ładunku elektrycznego. Pole elektryczne jest ciągiem linii sił, które rozchodzą się od ładunku dodatniego i zwężają się w kierunku ładunku ujemnego. Podobnie, linie pola magnetycznego rozchodzą się od bieguna północnego magnesu i zwężają się w kierunku bieguna południowego.

Oto kilka bardziej szczegółowych analogii:

Siła pola magnetycznego jest podobna do ciśnienia wody. Im silniejsze pole magnetyczne, tym większa siła oddziaływania magnetycznego. Kierunek pola magnetycznego jest podobny do kierunku strumienia wody. Linie pola magnetycznego wychodzą z bieguna północnego i wchodzą do bieguna południowego. Liniowa gęstość pola magnetycznego jest podobna do szybkości strumienia wody. Im większa linia gęstość pola magnetycznego, tym szybciej poruszają się cząsteczki o ładunku magnetycznym. Oczywiście, analogie te nie są idealne. Pole magnetyczne jest bardziej złożonym zjawiskiem niż strumień wody czy pole elektryczne. Jednak mogą być one pomocne w zrozumieniu podstawowych pojęć związanych z polem magnetycznym."

Jak widać, to sprężyna czy kij tak się nie zachowuje ;)

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 19.12.2023 o 20:39, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

A tak w ogóle to polecam zabawę z AI. Te najbardziej proste pytania są tam właściwe. Nie ma sensu sprawdzać czyjejś wiedzy zadając pytanie na grupie. Nie to, że mogę odpytać Barda i odpowiedzieć...ale Bard ma na to wchuj czasu :D

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 19.12.2023 o 13:21, heby pisze:

Mogę Bardem?

Proszsz:

"Czy są jakieś nowe spory i publikacje na ten temat oddziaływania i struktury zjawisk elektromagnetycznych, elektroindukcji itp. ?

Tak, są pewne nowe spory i publikacje na temat oddziaływania i struktury zjawisk elektromagnetycznych, elektroindukcji itp.

Jednym z takich sporów jest spór dotyczący natury światła. Tradycyjnie uważa się, że światło jest falą elektromagnetyczną, ale niektórzy naukowcy uważają, że może być ono również cząsteczką. W 2023 roku opublikowano nowe badania, które sugerują, że światło może być zarówno falą, jak i cząsteczką, w zależności od warunków.

Innym spornym tematem jest kwestia struktury pola elektromagnetycznego. Tradycyjnie uważa się, że pole elektromagnetyczne jest ciągłe, ale niektórzy naukowcy uważają, że może być ono dyskretne. W 2023 roku opublikowano nowe badania, które sugerują, że pole elektromagnetyczne może być dyskretne w skali nanometrycznej.

Oto kilka konkretnych przykładów nowych publikacji na ten temat:

W artykule opublikowanym w czasopiśmie "Nature" naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przedstawili nowe dowody na to, że światło może być zarówno falą, jak i cząsteczką. W eksperymencie naukowcy wykorzystali ultrakrótkie impulsy laserowe do generowania światła o bardzo wysokiej energii. Okazało się, że takie światło może zachowywać się jak fala lub cząsteczka, w zależności od tego, jak jest mierzone. W artykule opublikowanym w czasopiśmie "Physical Review Letters" naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu przedstawili nowe dowody na to, że pole elektromagnetyczne może być dyskretne w skali nanometrycznej. W eksperymencie naukowcy wykorzystali nanostruktury do badania właściwości pola elektromagnetycznego. Okazało się, że pole elektromagnetyczne w takich nanostrukturach zachowuje się inaczej niż w przypadku pola ciągłego. Oczywiście, są to tylko dwa przykłady z wielu nowych badań, które są prowadzone w tej dziedzinie. Badania te mają potencjał do zmiany naszego zrozumienia zjawisk elektromagnetycznych.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

No tak, ale o świrach nie rozmawiamy. Lord przeciez odnosi się, liczę na to, do poważnych dyskusji. Chętnie bym się dowiedział jakich.

Reply to
heby

[...]

Dyskusja nie jest o żarówce, tylko o bliżej nieokreśonym urządzeniu, w

100% opisywalnym prawiami Maxwella.
Reply to
heby

Postulujesz, że w wyniku działania w/w maszyny, pole magnetyczne się zredukuje?

Reply to
heby

No ok ale ja odbiegłem lekko od tematu "urządzenia" sugerując, że nie wszystko zostało dokładnie zbadane i są spory.

No to masz znów Barda...bo nie chce mi się kopać po necie:

Pytanie: Czy wszystkie równania Maxwella w 100% określają wszystkie możliwe stany pola elektromagnetycznego, wobec najnowszych odkryć?

"Krótka odpowiedź brzmi: nie.

Równania Maxwella są bardzo dobrze zbadanymi prawami fizycznymi, które zostały wielokrotnie zweryfikowane eksperymentalnie. Są one podstawą elektrodynamiki klasycznej, która opisuje zachowanie pól elektromagnetycznych w skali makroskopowej.

Jednak w skali kwantowej, czyli na poziomie cząstek elementarnych, elektrodynamika klasyczna przestaje być wystarczająca. W tym przypadku potrzebna jest kwantowa elektrodynamika (QED), która opisuje zachowanie pól elektromagnetycznych w skali kwantowej.

QED jest jedną z najlepiej zweryfikowanych teorii fizycznych, ale nadal istnieją pewne obszary, w których nie jest całkowicie spójna. Na przykład, QED przewiduje, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez cząstki elementarne powinno mieć nieskończoną moc. Jednak obserwacje eksperymentalne pokazują, że moc tego promieniowania jest ograniczona. Ta rozbieżność jest znana jako problem cząstek punktowych.

Obecnie prowadzone są badania nad rozwiązywaniem problemu cząstek punktowych. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest teoria supersymetrii. Supersymetria przewiduje, że każda cząstka elementarna ma swojego superpartnera, który ma przeciwną spin. Teoria ta może prowadzić do nowej teorii, która jest bardziej spójna z obserwacjami eksperymentalnymi.

Oprócz problemu cząstek punktowych, istnieją również inne obszary, w których najnowsze odkrycia mogą prowadzić do modyfikacji równań Maxwella. Na przykład, badania nad ciemną materią i ciemną energią sugerują, że te tajemnicze substancje mogą oddziaływać ze sobą poprzez pola elektromagnetyczne. Jeśli zostanie to potwierdzone, może to wymagać dokonania pewnych modyfikacji w równaniach Maxwella.

Podsumowując, najnowsze odkrycia wskazują, że równania Maxwella nie w

100% określają wszystkie możliwe stany pola elektromagnetycznego. W skali kwantowej, czyli na poziomie cząstek elementarnych, potrzebna jest kwantowa elektrodynamika (QED), która jest bardziej spójna z obserwacjami eksperymentalnymi. Ponadto, badania nad ciemną materią i ciemną energią sugerują, że te tajemnicze substancje mogą oddziaływać ze sobą poprzez pola elektromagnetyczne, co może wymagać dokonania pewnych modyfikacji w równaniach Maxwella."
Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 20.12.2023 o 13:56, snipped-for-privacy@poczta.onet.pl pisze:

Może tak, skoro nie wiesz, ze przed pytajnikiem stawianie spacji jest rażącym błędem, to zajrzyj może do definicji "amplitudy". Możliwe, że pomyliłeś z częstotliwością. [...]

Nie, nie rozumiesz zjawiska sprzężenia :) Raz, że przewodnik nie jest zwarty (co zakładasz w błędnej tezie) to nie rozumiesz, że wprowadzenie w rezonans stałego pola magnetycznego, czyniąc go zmiennym, może powodować jego drenaż, dodając energii do obwodu. [...]

Nie tylko. Dodatkowa energia, która powoduje dalsze wzbudzenie obwodu, może pochodzić z energii pola magnetycznego magnesów. Samo pole magnetyczne, kiedy jest "stałe" niczego nie może oddać. Wprowadzone jednak w drgania (czyli ruch) już może. Nie jest to "WIELKA" energia ale wystarczająca do powodowania przemiany na prąd elektryczny z minimalnym bilansem dodatnim. Możesz uznać to jako przemiennik energii magnesu stałego do wytworzenia prądu elektrycznego. [...]

Pole nie zanika, bo jest tam cały czas obecne, dokąd nie "wydoisz" go do zera w sensie utraty pola magnetycznego przez magnesy.

W twoim pojęciu :)

Widać, że nie rozumiesz tego prostego-możliwego mechanizmu i wcale się nie dziwię.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

[...] > Równania Maxwella są bardzo dobrze zbadanymi prawami fizycznymi, które > zostały wielokrotnie zweryfikowane eksperymentalnie. Są one podstawą > elektrodynamiki klasycznej, która opisuje zachowanie pól > elektromagnetycznych w skali makroskopowej.

Czy w omawianym w wątku urządzeniu widzisz gdzieś niemakroskopowe urządzenie?

I nowu nie na temat. Omawiane urządzenie nie jest układem kwarków, splątaniem kwantowym oraz niczym podobnym.

W skali makroskopowej, w jakiej rozpatrujemy to urządzenie, nie ma potrzeby martwienia się o zjawiska kwantowe. Urządzenia takie doskonale opisywane są Maxwellem. Odnalezienie tutaj czegoś nowego było by odkryciem nowej fizyki.

Reply to
heby

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.