mam monitor komputerowy 21" HP P1110 obraz jest za jasny pomimo ustwaienia pokretel w skrajnych pozycjach Czy ktos moze mi napisac, ktorym potencjometrem "wewnatrz" monitora sciemnie ten obraz?
ZA JASNO
Apr 04, 2006
6 Replies
Screen
HP napisa³(a) w wiadomo¶ci: ...
Pod³±czê siê do pytania, ale chodzi o SyncMaster 753s. Przyznajê, ¿e jeszcze go nie otwiera³em ale mo¿e kto¶ wie... Arek
Tue, 4 Apr 2006 16:28:39 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "HP" snipped-for-privacy@hp.hp wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:
Tak, tylko że to jest usuwanie skutku a nie przyczyny. Warto byłoby jednak zobaczyć czy w układzie wytwarzania wysokich napięć (w monitorach jest on odrębny od układu odchylania) nie pada jakiś kondensator (chociażby podgrzewając je lutownicą).
Tak, reguluj±c napiêcie na siatce. W okolicach trafopowielacza (w zasadzie na nim) powinna byæ regulacja. "Focus" to ostro¶æ, "Screen" to jasno¶æ.
Pawe³
dokladnie jest to napiecie odciecia kineskopu efekt zlinwidujesz, ale bedziesz mial zle ustawiony poziom czerni, i obraz wraz moze byc nieprawidlowo wyswietlany. Poszukalbym przczyny, a nie naprawy skutkow
prawdopodobnei poelcialo cos w ukladzie wytwarzania napiecia S1 , lub powielacz sie zestarzal i trzeba skorygowac SCREEN.
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required