wyswietlacz lcd a zewnetrzna pamiec

Witam! Czy komus udalo sie z powodzeniem podlaczyc standardowy wyswietlacz lcd do mikroprocesora 8051 ale tak aby byl on widzialny w zewnetrznej przestrzeni adresowej procka ? Probowalem zrobic tak jak jest w popularnym w sieci sbc (dekoder na gal`u) jednak nic z tego nie wyszlo. Jesli ktorys z grupowiczow wykonal dzialajacy uklad i moglby sie podzielic fragmentam kodu oraz co najwazniejsze schematem to bylbym wdzieczny. Mam do wykonania pewien projekt (hobbistycznie - nie komercyjnie) i niestety nie mam czasu na mozolne dlubanie przy lcd, zwlaszcza ze nie bardzo jak mam zbadac co dokladnie dzieje sie na magistrali.

pozdr. LB

Reply to
drozdu
Loading thread data ...

drozdu napisał(a):

Najprościej jest zrobic tak:

  1. Linia RS przypięta do A0
  2. Linia R/W przypięta do A1
  3. Linia E do dekodera adresowego , przykład realizacji na GAL'u np. tutaj (strona 16):
    formatting link

Dostęp do LCD masz przez 4 adresy, przykład w C tutaj:

formatting link

Reply to
"Miłosz K."

niziak napisał(a):

Wazniejsze od wait state'ow jest jest sprawdzenie relacji czasowych sygnałów sterujących, np. czy dane oraz R/S i R/W sa trzymane jeszcze przez jakis czas po wyłączeniu E.

Reply to
"Miłosz K."

drozdu napisał(a):

LCD można podłączyć do magistrali za pośrednictwem kilku bramek - jeśli interesują Cię schematy to wystawię na WWW. Testowałem jeden z tych schematów z 8051 poganianą kwarcem 11,059MHz - chodziło ok.

Reply to
badworm

drozdu napisał(a):

Schemat pierwszy:

formatting link
autor: Marek Lewandowski(hoop, hoop!!). I/O2 to jedna z lini wyjściowych z dekodera adresowego(patrz schemat AVT-2250), aktywna w stanie niskim.

Schemat drugi:

formatting link
pochodzi z EdW3/98.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.