Wyswietlacz LCD podłaczony LPT

Zrobiłem sobie wyswietlacz LCD podłączany do LPT tak jak jest to opisane na elektrodzie.

formatting link
Wszytsko dobrze i spoko tylko za kazdym razem jak go podłacze to wyswietla się połowa tego co powinno tzn albo po prawej stronie wyswietlaja się kwadraciki albo po lewej a czasem i wogole. Po drugie gdy juz ta połowa swieci to wyswietlacz dosc mocno się nagrzewa a włąsciwie układ KS0066 i po chwili wszytsko gasnie. Jak na razie nie udało mi się sterowac wyswietlaczem przez Smartie ani niczym innym. podłaczenia wszystkie sa dobre sprawdzałem chyba z 10 razy nic nie styka przypadkowo wyswietlacz jest na chipsecie KS0066 2x24 bez podswietlania. Czyzby wyswietlacz był walniety? czy jak według mnie nie powinien sie tak grzac (jak sie przyłozy palca to dosc powaznie odczuwa sie ciepło)Prosze o jakies rady co i jak?

Ps. jestem poczatkujacy i to jest moje wyzwanie:) Przy okazji jak ktos wie czym sterowac wyswietlaczem pod Debianem bede wdzieczny za info

Reply to
Mateusz
Loading thread data ...

hmmmm, zastanawiające ;-)

[..]

nobo najprawdopodobniej nie tak podłączyłeś zasilanie do wyświelacza :) Czyli zamieniłeś +5V z jakimś pinem starującym, albo masę z plusem (GND <-->

+5V)

Jeszcze parę razy tak podłączysz to będziesz mógł szukać drugiego wyświetlacza. [...]

Może to się nada:

formatting link

Reply to
Grzegorz K.

No bo tu jest problem według opisu wyswietlacza masa to pin 1 a zasilanie 2 wiec tak podłaczam do molexa pin 1 do czarnego a pin 2 do zołtego kabla.No chyba ze cos jest nie tak z opisem. Poza tym tak mocno sie nagrzewa tylko wtedy gdy na potencjometrze probuje ustawic kontrast i musze mu dac całe 5V bo wtedy cos widac na LCD i wtedy sie grzeje!

Reply to
Mateusz

Mateusz napisał(a):

Ale zółty o ile się nie mylę to jest +12V...

Reply to
Virus_7

Virus_7 napisał(a):

I nawejt jest na stronie, którą podałeś, jak byk! 12V żółty, 5V czerwony.

Reply to
Virus_7

Virus_7 napisał(a):

I nawejt jest na stronie, którą podałeś, jak wół! 12V żółty, 5V czerwony.

Reply to
Virus_7

Virus_7 napisał(a):

I nawet jest na stronie, którą podałeś, jak wół! 12V żółty, 5V czerwony.

Reply to
Virus_7

Do czerwonego...

Reply to
Adam Wysocki

osz w morde ale ze mnie osioł dobrze ze tego wyswietlacza nie spaliłem pozdrawiam!!

Reply to
Mateusz

No ale dalej mam problem bo teraz nie moge za nic kontrastu ustawic Jedynie jak go na chwile podłacz do 12 V to sie zaswieca wyswietlacz a jak ejst podłaczony na 5V to za nic nie moge uzyskac kontrastu! Co ejst nie tak ? Czy mozliwe ze potencjometr sie zepsuł!?

Reply to
Mateusz

Mateusz napisał(a):

Kurna chata za dokumentację się lepiej weź i za miernik... ;) kontrast nie może być w pobliżu +5V bo będzie po ptokach. Resztę doczytaj na stronie producenta..

Reply to
Daniel Dawid <Light-I> Majewski

PO potokach heh dobre tylko ze własnie po tych ptokach to jest wtedy kiedy mam ustawione 12V to wtedy jest obraz na wyswietlaczu i tu mnie martwi ( Jak podąłcze 5V to wogole nie reaguje nic a nic

Reply to
Mateusz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.