USB 5V a 3.3V

Witam,

Chciałbym pobawić się trochę z USB i zrobić na AVR urządzonko klasy HID. Jest w necie sporo materiałów na ten temat, jednak nigdzie nie znalazłem porządniej odpowiedzi na jeden temat. Otóż mam w tym momencie działający układ komunikujący się z PC za pośrednictwem RS232, zasilany 5V i załóżmy, że tego napięcia zasilającego nie chcę zmieniać, chcę tylko zamienić komunikację z RS na USB (która wymaga sygnałów na poziomie 3.3V) W niektórych rozwiązaniach w celu rozwiązania tego problemu wstawione były zenerki 3V6 między linie D+ i D- a masę, jednak autorzy projektów podkreślali, że to jest niezgodne ze standardem.

Jak w _poprawny_ sposób rozwiązać ten problem?

Dariusz Żołna

Reply to
Dariusz Zolna
Loading thread data ...

Dariusz Zolna pisze:

Przejdź na zasilanie procesora napięciem 3V3.

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski napisał(a):

Nie chcę, bo wtedy będę musiał zamiast na 2 liniach USB, konwertować napięcie na kilkunastu wejściowych do CPU.

Dariusz Żołna

Reply to
Dariusz Zolna

mix napisał(a):

Nie wiem, nie ja to wymyśliłem. Pisali to autorzy kilku projektów, które znalazłem w sieci, a ja chciałbym wiedzieć jak zasilać procek 5V i być w zgodzie z USB. Oczywiście jeśli nik nic mądrego nie powie, zrobię tak jak inni i wsadzę zenerki.

Dariusz Żołna

Reply to
Dariusz Zolna

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.