TI Launchpad

No w końcu dostałem kilka zamówionych. :) Coś mi pisanie kodu na te MSP430 ciężko idzie, jednak wiele rzeczy jest inaczej rozwiązanych niż w przeciętnym AVRku. Czy jest gdzieś strona z _wieloma_ przykładowymi kawałkami kodu? Nie interesują mnie od razu całe duże projekty, ale raczej właśnie małe kawałki podzielone tematycznie (soft UART, ADC, I/O, SPI itd).

Reply to
Adam Dybkowski
Loading thread data ...

formatting link
na zakładce "Code examples". K.

Reply to
John Smith

W dniu 2010-12-20 11:44 John Smith napisał(a):

No to tak jak się spodziewałem - to daje producent. A jakieś strony niezależnych zapaleńców? Projektów czy kawałków kodu dla takiego np. Arduino (także płytki komercyjnej) jest multum...

Reply to
Adam Dybkowski

Strona z niezłymi projektami:

formatting link
ja nie korzystam, szkoda mi czasu. Podejście też mam od innej strony, w czasie budowy prototypu, zaczynam od maksymalnego procesora z danej rodziny MSP430. Do sprawnego pisania programu bez konieczności przedzierania się przez gąszcz cudzego projektu wystarczą dwa dokumenty: pierwszy właściwy dla konkretnego procesora np.:
formatting link
właściwy dla rodziny w tym przypadku 2xx, SLAU144F.pdf, gdzie są opisane peryferia. "Małe" procesory mają moduły Embedded Emulation Module (EEM) umożliwiające postawienie do dwóch pułapek sprzętowych, duże aż do ośmiu, co znacznie usprawnia pisanie programu. Poza tym najczęściej zasobów nie zabraknie w miarę powiększania się projektu. K.

Reply to
John Smith

W dniu 2010-12-28 00:01 John Smith napisał(a):

Dzięki za konkretną odpowiedź. No to teraz już tylko zakasać rękawy i do roboty. :) Planuję zrobić kilka bezprzewodowych nadajników temperatury (łatwo bo te małe MSP430 z Launchpada mają już gotowy w środku pomiar temperatury, jest nawet użyty w przykładowej aplikacji). A odbiornikiem tych transmisji będzie już nieco większy Ethernut z AVRem podczepiony do internetu. Na razie pokazuje mi tylko temperaturę pobieraną z sieci oraz czas synchronizowany przez SNTP.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2010-12-28 21:15, Adam Dybkowski pisze:

to może lepiej zaprząc do tego moduły MSP430-RF2500T po 20USD? Choć zasiegu za dużego nie mają.. Masz do nich gotowy protokół transmisyjny, a do debuggowania użyjesz Launchpada zamiast kupować cały zestaw RF2500 za 50USD..

Reply to
Michał Baszyński

W dniu 2010-12-28 22:32 Michał Baszyński napisał(a):

Moduły na 868 MHz (oddzielnie kilka nadajników i jeden odbiornik) już mam. Cena $20 za CPU+radio wychodzi nieco wysoka w porównaniu do Launchpada za $4 + nadajnika HopeRF za 15 czy 17 zł. Razem $10 czyli 2x taniej. A w zupełności wystarczy na prosty termometr i nadawanie Manchesterem.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.