Tesla - wk65060 - czy ktoś ma stary katalog?

no właśnie ta bezwładność... wiesz, u mnie ta PRaktica jest tak od ISO800 do ISO3200... A tę LTL3 już przerobiłem na wylot, bo przyszła walnięta i trzeba było dojść, co się mechanice stało, na szczęście tylko zawleczka spadła i wleciała w tryby.

Byłbym niezmiernie wdzięczny! Mój adres znajdziesz w podpisie...

Reply to
Marek Lewandowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Marek Lewandowski" snipped-for-privacy@onet.pl napisał w wiadomości news:ct3r05$4n4$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Coś wygrzebanego z tylnej szarej komórki: Prąd przewodzenia złacza p-n tworzą dwie składowe: (1) z rekombinacji nośników w obszarach przyzłączowych (2) z rekombinacji w warstwie zaporowej W germanie, w normalnych warunkach dominuje ten pierwszy. W krzemie, typowy zakres roboczych gęstości prądu obejmuje oba obszary - w jednym dominuje (1), w drugim (2) a pomiędzy nimi wystepuje obszar przejściowy. AFAIR różnią sie wykładnikami przy jakichś tam potęgach co daje się zobaczyć na wykresie log-log. Tylko PSE nie pytajcie mnie o szczegóły. Nie chce mi się w tej chwili wertować Świta&Pułtoraka.

Chyba dlatego scalone wzmacniacze logarytmiczne są zrobione kaskadowo, gdzie każdy stopnień kaskady operuje jedynie w wąskim zakresie.

Reply to
Marek Dzwonnik

Dlatego wlasnie wlasnie nie chcesz robic swiatlomierza tylko poprawic aparat :-)

Chyba prawda - w koncu na tym, ale w tranzystorach, dzialaja wszystie scalone czujniki temperatur .. a tam chyba tylko jedna dekada roznicy.

Eee .. o ile pamietam to w jedna strone plynie prad ekspotencjalnie zalezny od napiecia, a w druga prad nasycenia - niemal niezalezny od napiecia. Sumerycznie plynie roznica obu. I ten prad nasycenia moze byc rzedu 10nA.

Trzeba mniejsza diode, albo wieksze prady.

J.

Reply to
J.F.
[...]

Proponuję sprawdzenie u Nadachowkiego i Kulki, jak to jest z tymi dekadami... Bo ja widzę dla prostego układu logarytmującego na jednym tranzystorze 2N2222 5 dekad. A na bardziej skomplikowanym 7 dekad.

Scalone wzmacniacze logarytmujące (8048 - nie mylić z cyfrówką) dają 6 dekad. I to już 20 lat temu...

Albo kompensację na drugiej. Ale i tak tranzystory lepiej działaja jako elementy logarytmujące.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ale my tu o kompensacji temperaturowej. Marek by chcial zeby przez 50K nie zmienial sie wynik wiecej niz o pol stopnia naswietlenia. Przyznaje ze nie chce mi sie siegac do podrecznikow i liczyc czy moj pomysl zadziala :-)

P.S. ... a blona filmowa jest skompensowana temperaturowo ?

J.

Reply to
J.F.

Ale tam jest kompensacja. Temperaturowa też. I rozjeżdża się dopiero poniżej 2 nA.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.