Termistor

Można, ale może ci się rozjechać w wyższych temperaturach. Najlepiej w dwóch temperaturach zmierzyć rezystancje i błędy temperatury i wyliczyć układ szeregowo równoległy, o ile odchyłki nie są za duże. Można też kupić termistor z za małą rezystancją i szlifować boki na szlifierce. Do tego nadają się takie duże dyskowe.

Reply to
Mariusz Dybiec
Loading thread data ...

Witam. Mam takie pytanie. W samochodzie brat ma zalozony termometr, ktory podlaczony jest do kkmputera pokladowego. Chcialem to samo zrobic u siebie w 206. W serwisie powiedzieli mi ze trzeba kupic oryginalny termometr - kosztuje ponad 100zl. To jest troche drogo wiec postanowilem pomierzyc ten co ma brat i przy temperaturze 6 stopni Celcjusza daje on opor 5,4kOma. Teraz pytanie. O jakiej wartosci kupic termistor - probowalem 4,7kOma i 10kOmow i sa za duze. Teraz kupie ok 2kOmow i sprawdze, ale moze da sie go jakos wyliczyc

Nastepne pytanie. Czy jak kupie termostor powiedzmy 2kO i bedzie wskazywale temperature o 2 stopni wyzej to czy moge wlutowac w szereg opornik (lub potencjometr) do dostrojenia, czy tak nie mozna, lub jesli za malo to czy rownolegle

Dzieki za odpowiedzi Irek

Reply to
Irek

No to pogratulowac .. producentowi i technologom. Ja tam pamietam ze dokladnosc byla mierna.

J.

Reply to
J.F.

Dnia 2005-01-03 19:33, Użytkownik Irek napisał:

A jaki prąd płynie przez termistor w trakcie pomiaru?? Podejrzewam, że pojedyncze mA. A np. dla czujników termorezystancyjnych platynowych wskazane jest, by prąd przez nie płynący był AFAIR mniejszy niż 10mA.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.