Tania i dostępna w Polsce przejściówka USB do RS232-

W dniu 2014-04-19 20:24, Pszemol pisze:

A faktycznie, ma to zresztą jakiś sens, bo wyjście wewnętrznego stabilizatora jest dość słabe, a 5V leci z USB. To to ten drugi przykład co podesłałem ma wyjście odpowiednio do ustawionego zworką. Z tym, że niczego nie sugeruję, to jedna z pierwszych płytek, która wpadła mi w oko (żeby miał USB-B) - nic więcej nie wiem, ani się tym nie bawiłem.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz
Loading thread data ...

Tu jest jeszcze jedno potwierdzenie, że na wylocie jest 5V nawet dla wersji

3V3:
formatting link
Zresztą jak się lepiej przyjrzymy na schemat, to linia podłączona do pinu 16 jest nazwana VCC-3V3 a na rozpisce kabli wyraźnie piszą VCC, czyli 5V z USB.

Tak, ten drugi jest bardzo fajny... Chyba jak na razie "zwycięzca konkursu" :-) Dziękuję bardzo - cena obu jest bardzo dobra, nieimperialistyczna ;-)

Reply to
Pszemol

Ja używam przejściówek do starych ericssonów, przejściówki oparte na pl1203, można kupić za kilka zl.

Reply to
Marek

W dniu 2014-04-19 22:17, Pszemol pisze:

To nie była reprymenda :) RS-232 to właśnie ten poziom napięć który ci nie odpowiada. Pytasz nie o to czego pragniesz, więc możesz dostawać błędne odpowiedzi :)

MD

Reply to
Mario

Nie przesadzajmy... wyłącz w swym kompilatorze basica dyrektywę "STRICT" bo popadniesz w paranoję ;-) Chyba każdy tu wie co znaczy określenie RS232-TTL, nie pozostawia to żadnych wątpliwości o co pytam... Fakt, nie jest to określenie super-prawidłowe, ale nawet kostka FTDI ma 232 w nazwie a przecież ze standardem RS232 nie ma według Ciebie nic wspólnego! Ciekawe jakie skojarzenia chcieli wywołać u swoich przyszłych użytkowników? A może to czysty przypadek? :-)

Ja sobie myślę, że ten "końcówek" TTL w temacie mojego postu mógł być za daleko od początku i kolega Jacek pewnie nie doczytał do końca, albo mu czytnik skrócił temat i wykropkował końcówkę bo chyba też wie doskonale co to jest RS232-TTL, jak wszyscy pozostali.

I niech mi tu zaraz ktoś napisze, że TTL-3V3 to nie jest standard TTL bo "prawdziwy" TTL to tylko 5V i w ogóle wszystkie te scalaki o których mówimy to nie TTL tylko CMOS są i będziemy w kółko się tylko poprawiać :-)))

Reply to
Pszemol

formatting link
łem - plug & play Pozdrawiam. WOJO

Reply to
WOJO

W dniu 2014-04-20 01:15, Pszemol pisze:

Pytasz o RS232 (+_10V) precyzujesz że to TTL (0-5V) a chodzi ci o 3,3 V :) W TME jak będziesz szukał po RS-232 to niestety odfiltrujesz wszystkie UART 3,3 V.

No faktycznie ktoś napisał :)

Ja tam jestem w nastroju świątecznym i nie szukam zaczepki :) Z dobrego serca zwróciłem ci uwagę, że takim zapytaniem narażasz się na duża ilość błędnych wyników.

Reply to
Mario

Ja też w dobrym i śmieje sie emotikonami od poczatku samego od ucha do ucha.

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za bardzo dobre nakierowania na fajne i niedrogie przejściówki!

Reply to
Pszemol

Dzięki, tez fajna. Ale kolega obok zapodał linka do podobnej z modulowo.pl i nawet jest troche tańsza ;-)

Reply to
Pszemol

Podsumowując wątek, wydaje mi się że warto wspomnieć polskie firmy które oferują (w dobrej cenie) takie płytki będące tematem wątka:

Najtańszy produkt z firmy modulowo.pl za 25,50 zł + 6zł wysyłka:

formatting link
Trochę droższy (właściwie dużo droższy biorąc pod uwagę różnicę 37%) moduł firmy MS-Elektronik.pl za 34,99zł + 8,50zł wysyłka:
formatting link
Jest to moim zdaniem bardzo dobra alternatywa dla produktu firmy FTDI za

60zł. Co mi się w tych modułach podoba w porównaniu do tej wtyczki z FTDI to że mają LEDy sygnalizujące wysyłanie i odbieranie (z obrazka wygląda mi że te LEDy nie są wlutowane w płytkę w przypadku modułu z "modulowo.pl) oraz że przy zakupie wersji z gniazdem USB-B można mieć tą płytkę jak i swoją uruchomieniową daleko od komputera gdzieś na innym biurku...
Reply to
Pszemol

Na alledrogo mają o 1zł taniej ;-)

Szkoda, że nie było takich gdy ja poszukiwałem konwertera. Wtedy wszystkie na FT232 oscylowały wokół ceny oryginalnego "kabla FTDI" (~50-70zł)

Dlatego zdecydowałem się na taki CP2102:

formatting link
pasztetowa cena; wszystko byle nie PL2303; wyprowadzony DTR)

Do swoich zabaw z Arduino nie potrzebuję niczego innego - działa bezproblemowo (testowane wyłącznie na linuksie, a z moich doświadczeń wynika, że Linux nawet z Prolificiem nie ma tylu problemów co Windows, więc moje doświadczenia z CP mogą nie być miarodajne).

Reply to
Jacek Politowski

Taki nowoczesny jesteś, a używasz nazw interfejsów, ktore nawet już nie istnieją we wspolczesnych pc/mac, o niezgodności pojęciowej z uart nie wspominając...

Reply to
Marek

Wrzuć mnie za to do lochów albo spal na stosie :-) Nowoczesne procesory wciaz maja porty szeregowe, mimo ze pecety juz sie ich pozbyly...

Reply to
Pszemol

To akurat nie argument, bo to nie jest grupa dla zwykłych użytkowników PC/Mac. W automatyce przemysłowej RS232 nadal jest stosowany w wielu urządzeniach.

Reply to
Mario

I ma się bardzo dobrze... razem z RS485/RS422... Zresztą ten wątek nie był ani o pecetach ani o automatyce przemysłowej tylko o hobbystycznym podłączeniu płytki demo z mikrokontrolerem, jego UARTa do portu USB peceta... który właśnie zwykle już RS232 nie ma :-)))

Reply to
Pszemol

użytkowników

On nie pytał o rs232 tylko uart.

Reply to
Marek

Dnia Sat, 19 Apr 2014 11:21:31 -0500, Pszemol napisał(a):

A to Windows ma w sobie drivery do układów FTDI? Od której wersji?

Reply to
badworm

Napisałeś: "używasz nazw interfejsów", a przecież on użył nazwy RS-232.

Reply to
Mario

Nie wiem od której, ale mój Windows 7 sam sobie z tym poradził bez żadnej płyty z driverami... być może "poszedł" na Windows Update i tam sobie znalazł, ale chodzi o to aby było "plu&play" :-)

Reply to
Pszemol

W dniu sobota, 19 kwietnia 2014 18:21:31 UTC+2 użytkownik Pszemol napisał:

To się lubi wieszać.

cp2102, ft232 na łalegro.

Reply to
leming.show

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.