[spam polityka wra?liwcy nie klika?] Panele i wiat

Prze­szło kilka wnio­sków mniej­szo­ści, m.in. o obo­wiąz­ku za­ku­pu ener­gii i gwa­ran­to­wa­nych ta­ry­fach na od­sprze­daż ener­gii elek­trycz­nej przez pro­su­men­tów. Stała cena za prąd ze źró­deł do 3 kW przez 15 lat ma wy­no­sić 75 gro­szy za ki­lo­wa­to­go­dzi­nę ener­gii z hy­dro­ener­gii, ener­gii wia­tro­wej i sło­necz­nej. Stała cena ener­gii ma obo­wią­zy­wać też dla źró­deł mie­dzy 3 kW a 10 kW - za jedną ki­lo­wa­to­go­dzi­nę ener­gii z bio­ga­zu rol­ni­cze­go - 70 gro­szy, bio­ga­zu ze skła­do­wisk - 55 gro­szy a z oczysz­czal­ni ście­ków - 45 gro­szy. Stała staw­ka 65 gro­szy za ki­lo­wa­to­go­dzi­nę ener­gii ma obo­wią­zy­wać dla hy­dro­ener­gii, ener­ge­ty­ki wia­tro­wej i sło­necz­nej. Dla tych źró­deł za­pi­sa­no rów­nież obo­wią­zek za­ku­pu przez 15 lat od od­da­nia in­sta­la­cji do użyt­ku.

formatting link

Reply to
szklanynocnik
Loading thread data ...

Czyli: mamy dwa przyłącza (domki), między nimi kabel, atrapę bateri słonecznych oraz coś co dla niepoznaki zniekształci prąd i "przciskamy" prąd z jedniego łącza do drugiego zarabiając na różnicy cen :)

Adam

Reply to
adam_l

Nie ciesz się ;-) Dopiszą w rozporządzeniach dodatkowe wymagania (np. na dokumentację, panele będą musiałybyć nowe itd.) Bez taczki papierów nie ruszysz!

Włodek

Reply to
invalid unparseable

Dokładnie. INHO zadnych dopłat, maksymalnie proste przyłączanie. Po co dopłaty, jak jest dobre samo sie obroni, a jak nie to robią z nas durni (bo to w końcu nasze podatki). Ja osobiście byłbym sklonny zaakceptować sytuacje w której za to co wyeksportuje w sieć nic mi sie nie płaci, to można tak zrobić by eksportu nie było. m

Reply to
michal

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.