Sony 60W

Dnia Tue, 10 Nov 2009 15:32:43 +0100, Mirtek napisał(a):

Święta racja panie dzieju.

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Tornad napisał:

Udało mi się dawno temu utłuc kilka wysokotonowych głośników w kolumnach. Jakimś kolorowym szumem to zrobiłem (a taki był bardziej w odcieniu niebieskim niż czerwonym). Podejrzewam, że moc doprowadzona do głośników kopułkowych była sporo mniejsza od tego, co napisali mu na magnesie. One po prostu nie są przystosowane do odbioru mocy ciągłej (chłodzenie). Mogą się przepalić nawet w kilka czy kilkansćie sekund. Normalnie reprodukują tylko krótkie impulsy, do tego są projektowane.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Wystarczy troche dobrego trash-metalu na full, żeby wysokotonowe popalić. Do małych badziewek Tonsila dodałem kiedyś kupione okazyjnie, za grosze, samochodowe wysokotonowe. Pięknie śmierdziały jak się topiły ;)

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Mikołaj Tutak

Tak jestem audiofilem, takie zdanie przynajmniej mieli i maja czesto zawodowi muzycy; jestem jednym z nielicznych, ktorzy bardzo dobrze slysza i potrafia dostrzec w dzwieku znieksztalcenia nieliniowe, ktore na oscyloskopie widac jako trojkatna czy trapezowa odpowiedz wzmacniacza na wejsciu ktorego podano sinus. Sibus jest smutny w brzmieniu a jak juz ma nieco harmonicznych to staje sie wesoly... Ale nie o tym. Widzisz ja odpowiadam Pytajnikowi, ktory jak sie domyslilem i potem zapytalem, nie wiedzial nawet o tym, ze opor glosnika nie moze byc mniejszy od oporu wyjsciowego wzmacniacza. Wiec unikam sfromulowan typu rezystancja, impedancja, reaktancja i inne zawady, by wyjasnic sprawe w uproszczeniu czy przyblizeniu ale niejako zrodlowo, od prawa Ohma zaczynajac. Chyba zle mnie zrozumiales, ja nie napisalem, ze kondensator ma rezystancje lecz glosnik wysokotonowy ma rezystancje kilkakrotnie wieksza od znamionowej wydrukowanej na tabliczce na tylnej sciance kolumny. Czytaj moje posty uwazniej a jak jestes tepy to ze trzy razy a dopiero potem mnie rugaj. Jak jestes taki do przodu i wszystko wiesz najlepiej to sru, wyjasnij sprawe w sposob jaki uwazasz za poprawny zarowno merytorycznie, koniecznie z uzyciem liczb zespolonych i wykresow wskazowych, poprawnej az do bolu nomenklatury i okaze sie, ze jak by to pies zjadl to by zdechl. Takich wiadomosci jest cala masa w wikipediach i podrecznikach pisanych lub przepisywanych czesto z bledami, tak aby pokazac jaki to autor madry a jacy wy czytelnicy jestescie glupi, bo nic z tego nie rozumiecie... Krytykowac latwo, gorzej cos madrego napisac. Ja staram sie tlumaczyc prosto i zrozumiale nawet dla absolwenta osmej klasy. Jesli chcesz o cos zapytac z wyzszej polki prosze bardzo, w ramach swoich ograniczonych mozliwosci czasowych, niektore sprawy, na ktorych po prostu sie znam, postaram sie Ci przedlozyc. Tyle, ze wiem, ze ani pocaluj mnie w d. mi za to nie powiesz wiec chyba sobie odpuszcze uzeranie sie i bezplodne przezbywanie. Pzdr.

Reply to
tornad

Troche teorii znajdzies na stronie, Tam jest pokazany typowy ksztalt krzywej dopasowania energetycznego.

formatting link
Pzdr.

Reply to
Tornad

Pieprzysz zupełnie nie na temat. Przypomnę: mowa o rezystancji.

Sęk w tym, że właśnie używasz pojęcia rezystancja, którego - jak widać

- nie rozumiesz.

Doprawdy?

Czytam bardzo uważnie i widzę, jak się pogrążasz coraz głębiej. I brniesz, brniesz w to bagno niezrozumienia...

Niewiedzę nadrabiasz bezmyślną bezczelnością i arogancją.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Masakra. A od kiedy to głośniki pracują w warunkach dopasowania energetycznego w przypadku współczesnych wzmacniaczy mocy? Slajd następny poproszę! I przeczytanie dwóch znań, w tym napisu w nawiasach, ze zrozumieniem.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Z klodka ?

Bo zweglic izolacje na cewce latwo.

P.S. A oprocz mocy we wzmacniaczu, to jeszcze potrzeba odpowiedniego domu. 60W to was sasiedzi pogonia.

J.

Reply to
J.F.

Masakra to jedno, ale wzmacniacz zaprojektowany do obiazenia 8 ohm, nie powinien byc podlaczany do glosnikow o mniejszej impedancji.

J.

Reply to
J.F.

Jarku, doskonale wiesz, że nie o to tu chodzi i nie to napisał góró. Góró użył pojęcia "rezystancja wyjściowa" bez jego zrozumienia. Bo kto jak kto ale Ty chyba odróżniasz pojęcia "rezystancja wyjściowa" od "znamionowa impedancja obciążenia"?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ja ci wysle plyte, a ty nagrasz jak ja odtwarzasz, dobrze ? :-)

Moze technika zrobila postep, dawniej zdarzalo sie spalic.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.