Solidność przelotek

Nie, sam lut.

Reply to
Piotr Laskowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Piotr Laskowski" snipped-for-privacy@pulpka.wp.pl> napisał w wiadomości news:h8rc1g$hgi$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Dzięki! Rozumiem... W połowie lat 70-tych, jak pierwszy raz zobaczyłem zachodnią przemysłową elektronikę, to na szwajcarskich wielowarstwowych płytach dawali drut w przelotki. Płyty miały rozmiar A3, były czterowarstwowe i bardzo grube (sklejane z kilku?).

Pozdrowienia. Krzysztof z Tychów.

Reply to
Krzysztof Tabaczyński

Użytkownik "Piotr Laskowski" snipped-for-privacy@pulpka.wp.pl> napisał w wiadomości news:h8rgpt$k9q$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Skąd to wziąłeś ?

Na 3 stronie po lewej na dole:

formatting link
źnie piszą, że dla laminatu 1.55 mm minimalna przelotka to 0.2mm.

Muszą przecież pozwolić zrobić płytki pod obudowy z radiatorem od dołu (przelotki większe od 0.3 mm kradną cynę). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Dzięki za korektę, pisałem z pamięci. Te 0,4mm to nie minimalna tylko standardowa średnica i tyle mi kołatało w głowie. Inna sprawa że ten projekt to w 80% analogówka i nie ma tam problemu z upchnięciem niewielkiej ilości przelotek, stąd brak dążenia do minimalizacji.

Reply to
Piotr Laskowski

A to przepraszam. Nie uswiadczylem, bo tylko Murate uzywam (kosztuje prawie tyle samo co szemrane kitajskie - czyli wniosek ze tanie padaja ;-) )

Jedyne co mnie troche wkurza to pekanie kondziorkow przeciwzakloceniowych typu T w 1206 (z elektroda na srodku). Kurestwo nie lubi lutu RoHS (dla testu lutowalem tym samym grotem, ta sama tempertura, tylko 2 cyny). Stare plytki (z olowiem) sa bezproblemowe, a nowe pekaja jak mocniej pierdniesz ;-( Dostepnego zamiennika nie znalazlem niestety.

Reply to
Jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.