Sluchawki gigaset i ich idiotyczny problem z bateriami

Man takië słuchawki Siemens gigaset A510. Włożne nowe eneloopy (!) o odpowiedniej pojemności, naładowane, prąd zwarciowy 4A uznaje za rozładowane. Pamiętam ze z poprzednimi gigasetami był podobny problem a wynika on z jakiegoś idiotycznego algorytmu badania aku. Czy jest jakiś znany trik by zmusić te słuchawki do normalnej pracy? Istnieje jakiś model aku który te słuchawki zaakceptują?

Reply to
Marek
Loading thread data ...

Pamietam telefony komorkowe Siemensa ktore na starych aku nie chcialy dzialac, mimo ze prad zwarcia byl 11A (i to z rozmiaru rzedu AAA). No ale komorka duzy prad bierze momentami, nie to co dect.

W aparacie cyfrowym byl problem zmierzyc prad - z amperomierzem w szeregu nie chcial sie uruchomic.

Elektrolita jakiegos dolutowac?

Dawno, dawno temu, byly jakies akumuatory "alkaliczne" 1.5V.

Ale od wielu lat juz chyba nie ma. Za to urzadzenia powinny byc juz do aku dostosowane.

Zaraz, stop - ten telefon na pewno jest na aku niklowe 1.2V przewidziany. A jaki rozmiar baterii ?

Bo pod reka mam jakies noname AAA, tzn tesco GreenerLiving, i maja 7A zwarcia, a ladowane byly nawet nie pamietam kiedy.

Podróby, leżaki, rozladowane ?

J.

Reply to
J.F

W dniu 21.10.2022 o 17:06, J.F pisze:

Akumulatory Technologia: niklowo-wodorkowe (NiMH) Rozmiar: AAA (Micro, HR03) Napięcie: 1. 2 V Pojemność: 550 - 1000 mAh Aparat dostarczany jest z dwoma akumulatorami dopuszczonymi do użytkowania. Czas pracy/ładowania słuchawki Ten aparat Gigaset może ładować akumulatory o pojemności do 1000 mAh. Stosowanie specjalnych akumulatorów o wysokiej wydajności lub większych pojemnościach w telefonach bezprzewodowych nie ma sensu. Czas pracy telefonu Gigaset zależy od pojemności akumulatorów, ich zużycia oraz sposobu użytkowania. (Czas gotowości/rozmów/pracy to wartości maksymalne, a czasy ładowania to wartości typowe).

formatting link
165.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Coś jest na rzeczy, bo niedawno wymieniałem akumulatorki w kilkunastu telefonach w jednej firmie i po paru tygodniach w dwóch zgłoszono problem. Wymieniłem jeszcze raz i na razie jest spokój. Albo Gigaset wybredny albo Eneloopy nie teges. Były kupowane w jakimś media, więc raczej nie podróbki.

Reply to
Mirek

Ale to jest dect or compatible. Z tym że ma wbudowanego voipa dlatego mi jest przydatny.

W instrukcji normalne nimh.

Naprawdę do telefonu dect potrzeba Aku które wyda 7A a 3A już za słaby? Serio w Siemnsie tacy idioci projektują sprzęt?

Reply to
Marek

Jeszcze pytanie jak i czym te Eneloopy ładowane. Ładowarka z podstawki może nie ogarniać doładowywania.

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

W dniu 21.10.2022 o 16:19, Marek pisze:

Wszelkiej maści Gigasety mają spieprzone algorytmy obsługi ładowania. Wieloletnie eksperymenty doprowadziły mnie do następującego rozwiązania:

- rozładować akumulatory dowolną metodą do 0.9v

- włożyć do telefonu, odstawić na bazę do naładowania. Uwaga! Po 10-20 cyklach pracy będzie widać efekt pamięciowy, potraktować akumulatory porządną ładowarką z funkcją refresh. Po odświeżeniu _rozładować_ jak wyżej. Wyłączyć durną funkcję Eko (jeśli jest), z moich pomiarów wynika że zżera więcej prądu.

K
Reply to
Ceat

Przecież by design słuchawka wymaga akumulatorów, więc jak może nie ogarniać doładowywania?

Reply to
Marek

No rozumiem, że można raz coś spieprzyć w jednym modelu. Ale przez dwadzieścia lat robić to samo w kolejnych modelach? Używałem różne gigasety i z każdymi był ten problem. Kto tam to projektuje? Żaby? Koniki polne? Oczywiście przez pierwsze dwa lata w miarę działa, do padnięcia baterii oryginalnej. Ale już wymiany aku nic nie pomagają. Albo fizycznie jakiś komponent się uszkadza albo (jak ktoś sugeruje na elektrodzie) celowe zaprogramowanie życia produktu na max dwa lata.

Reply to
Marek

C530H i C530HX działają (kilka sztuk) od 6 lat z akumulatorami eneloopo-podobnymi (z Lidla). W międzyczasie akumulatory były wymieniane jeden raz, z tego co pamiętam. Zero problemów. Jak zapomnę włożyć do bazy to z 5-6 dni słuchawka przeżywa bez ładowania. Tak więc jak dla mnie działa jak należy.

Albo w końcu naprawili, albo masz pecha i trafiają Ci się jakieś szroty ...

Piotrek

Reply to
Piotrek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.