rozebralem TDS220.....

Hej moze kogos zainteresuje.. szefowi zlamala sie galka w TDS220..wiec dal mi to do naprawy weic go rozebralem..a w srodku nic.. no prawie nic.. oprocz zasialcz ompulsowego, zasialcza do CCFL i wyswietlacza LCD oraz panela czolwego z 3x TTL , klawiatura oraz impulsatorami jest tylko jedna plytka..wielkosci ok 9x15cm a na niej MC68EC000FN8, 2 kosci flasha 29F010, DRAM, generator 60MHz + kilka TTL i tranzystorow.. tajemniczy scalak z logo nationala ADG322 - pewnie ADC 1GS + RAM pod metalowym ekranem - tor analogowy, a w nim kilka elementow biernych i 3 scalaki jeden duzy to ADG321 - to pewnei caly tor analogowy + wyzwalanie..

  • 2x NAIS V214S na kazdy kanal...(chyba przekaznik MOS)

i sie dziwic ze taki oscylosop kosztuje te 1kEUR...

Troche tylko szkoda ze nie mozna tych scalakow dostac, bo sa niekatalogowe.. uprosciloby to budowe niektorych systemow pomiarowych...

Pozdr Greg P.S. kiedys zrobie reverse engineering tektronixowi 5GS/s o pasmie 1Ghz to starsza konstrukcja, i swoje wazy..wiec pewnei bedzie wiecej rewelacji:)

Reply to
Greg
Loading thread data ...

Użytkownik Greg napisał:

Jak to nie można? Kupjesz, rozbierasz, wylutowujesz i masz! :)

Swoja drogą tak właśnie należy konstruować urządzenia - najprościej jak się da i najbardziej zintegrowane jak się da, a nie 5 kilo mięsa. I nie bez powodu dobry sprzęt pomiarowy nadal kosztuje wiele tysięcy $. Właśnie podziwiam konstrukcję kilkunastoletniej wkładki analizatora widma HP8558B, to jest dopiero elektronika przez wielkie "E"! I tego się niestety nie daje zrobić dobrze 1 scalakiem :)

Reply to
A.Grodecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Użytkownik Andrzej Kamieniecki napisał:

Ten sam analizator z parooma falowodami więcej występuje w wersji do

22GHz. Tu już częściowa przemiana nie wystarczy :) Mikrofalowe układy scalone tez się od dawna wytwarza, ale to jednak nie to samo, nie ten stpoień abstrakcji, co pchnąć sygnał na przetwornik i podłączyć pod Windows ;) Potem okazuje się, że sygnał jest, tylko go nie widać, bo czasochłonne ściąganie z CCD i obróbka próbek trwa dłużej niż sygnał występuje :))) No i jednak co innego oglądać przebieg 8 czy 10-bitowy na oscyloskopie a co innego sygnał z dynamiką 80dB ! Największa Atmega nie pomoże ;)
Reply to
A.Grodecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Użytkownik Andrzej Kamieniecki napisał:

Mam na myśli mój HP, sprzed 15 lat. Teraz jest już inna technologia a analizatory na jeszcze wyższe częstotlowości robiło się i dużo wcześniej, zresztą wiesz to lepiej ode mnie.

Tyle dobrze... ;)

Żeby było sensownie przydałoby się 14... No ale różnej maści oscyloskopy, zwykle 8-bitowe oferują FFT na wysokie MHz, co powoduje niezdrową ekscytację wśród radioamatorów, że mają analizator widma :)

Reply to
A.Grodecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Andrzej Kamieniecki napisał(a):

Chomika, który zlicza impulsy :P

Reply to
Virus_7

Użytkownik Andrzej Kamieniecki napisał:

NIe wiem co teraz Tek robi, ale urządzenia serii 49X bardzo fajne są. Niestety co najmniej 2000$ trzeba wyłożyć i jeszcze to sprowadzić.

W moim HP54520 jest to zrobione nad wyraz dobrze, muszę przyznać. W tym sprzęcie nie da się tylko ustawić wody na herbatę :) Niestety skalowanie osi częstotliwości, jak to w FFT jest do du..y, bo tylko skokowo no i rozdzielczość jest funkcją częstości próbkowania i ilości próbek. Do tego dochodzą jeszcze właściwości funkcji okna... No ale to oscyloskop, a nie analizator. Jak się chce zobaczyć widno, to żaden oscykoskop tego nie zrobi, inaczej ine byłoby potrzeby produkowania analizatorów.

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik Leszek napisał:

We wszystkim tak jest. Normalnie cena sprzętu to kilkanaście - dwadzieściaparę procent ceny sprzedaży. Reszta to gwarancja, zaufanie, know-how. Kto tego nie kuma i usiłuje produkować elektronikę, kończy co najwyzej prowadząc budę z tandetą na Wolumenie albo sprzedając swoje produkty na Allegro z zyskiem nie pokrywającym realnych kosztów.

Reply to
A.Grodecki

A.Grodecki napisal(a):

Zaraz, zaraz, a wdrozenie produkcji specjalistycznego ASICa jest za darmo?

Reply to
Marcin E. Hamerla
Reply to
Andrzej Kamieniecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.