Rejestracja pradow i napiec zwarciowych.

Loading thread data ...

roxy napisał(a):

W dokumentacji DMM Keithley 2001 stoi, że potrafi zrobić i zapamiętać

2000 próbek na sekundę, ale nigdy tego nie próbowałem.
Reply to
PeJot

roxy napisał(a):

W zwarciowni WEiA PG użyty jest w tym celu zestaw przyrządów: oscyloskop cyfrowy czterokanałowy firmy Tektronix, separator optoelektroniczny wraz z regulowanymi wzmacniaczami/tłumikami, drukarka igłowa i UPS. Przy odpowiednim ustawieniu wyzwalania na oscyloskopie można elegancko rejestrować przebiegi np. w trakcie zwarć łukowych.

Reply to
badworm

No, z tym to bym bardzo uwazał - zmeirzyć to moze i potarfi, ale z dokladnoscia czasowa moga byc klopty - mialem ostatnio taki problem w DMM HP34401a - niby potrafi tez tak mierzyc i gromadzic dane w swojej pamieci, ale jak sie go podlaczy pod generator, to okazuje sie, ze nie trzyma "podstawy czasu", w dodatku blad zmienia sie wraz ze zmina czestotliwosci probkowania/opoznienia miedzy pomiarami. Sorry za brak ogonkow - cos mi sie pokickalo w Linuxie :-) wkwj

Reply to
wkwj

wkwj napisał(a):

To trochę jak u mnie - amerykański przyrząd nijak nie potrafi mierzyć synchronicznie z siecią 50 Hz. A wg dokumentacji powinien umieć. Ale mnie to chwilowo nie przeszkadza, chociaż gdyby ktoś wiedział jak zmusić DMM Keithley 2001 do robienia np. dokładnie 100, 200 pomiarów na sekundę byłbym wdzięczny. Bo na razie robi np. 192/sek :)

Reply to
PeJot

Dziekuje wszystkim za pomoc. Znalazlem cos takiego i niedrogiego. Powinno sie nadac

formatting link

Reply to
roxy

PAndy napisał(a):

Podejrzewam, że oscyloskop+optoizolator może być znacznie bardziej odporny na zakłócenia niż pierwszy z brzegu komputer. Np. w laboratorium WN przy badaniu wyładowań w powietrzu(AC i DC, kilkadziesiąt kV) okazywało się, że stojący za ścianą kilka metrów od miejsca wyładowań komputer klasy 386 reaguje bardzo mocno na niektóre wyładowania - błyskawiczne wyjście z Win 3.11 i powrót do DOSa ;-)

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.