Pytanie do specow z Eagla

Jan Dubiec napisal(a):

Z tym nie bede polemizowal, bo to prawdziwe twierdzenie.

Noooo, to mnie zapienia maksymalnie. Odnosze wrazenie, ze dla tworcow Eagle'a pojecie gridu jest nieco obce. Ale wiesz, pomyslalem sobie ostatnio, ze mozna by sprobowac napisac do tego skrpt i podpiac pod jakis klawisz funkcyjny aby wygodniej grid przelaczac. Ja tam pod Eaglem robie bardzo malo, wiec sie z ato nie zabiore, ale to by moglo pomoc. BTW patrzyles na skrypty i ULPy? To jest niezle rozwiazane w Eagle.

Reply to
Marcin E. Hamerla
Loading thread data ...

O zesz. Dokladnie taki sam efekt jest u mnie. Wielkie dzieki.

O to mi chodzilo. Plytkarnia akceptuje brd, wiec nie musze sie martwic:) Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. napisal(a):

A za dokumnetacje ile licza? My w koncu nie dla jaj postscipty sami naswietlamy....

Reply to
Marcin E. Hamerla

Pare zlotych. Cala plytka wyszla mnie 50zl (ok. 1 dm2) - cena jednostkowa. A ze potrzeby mam niewielkie to wole wydac te 50zl i miec metalizacje, soldermaske, cynowanie i wiercenie + opis niz otwierac domowe laboratorium i bawic sie w lutowanie przelotek kynarem :)

Reply to
T.M.F.

On Sun, 21 Dec 2003 16:46:01 +0100, Marcin E. Hamerla snipped-for-privacy@Xpro.Xonet.Xpl.remove_X> wrote: [.....]

Wg. release note w 4.11 coś tam zmienili w tym temacie. Ale jeszcze nie miałem okazji tego poewaluować chociaż 4.11 leży na dysku od dłuższego czasu.

W zasadzie mogę spróbować. :-) Nie omieszkam poinformować grupy gdy coś wykombinuję. :-)

Tak. Skryptów używam często do tworzenia bibliotek, a w szczególności obudów. Przy pewnej wprawie wychodzi szybciej (i dokładniej) niż pod library editorem.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

W zasadzie to się nawet zgadza - 30PLN za 5 klisz w naświetlarni,

12PLN/dm^2 (przy małych zamówieniach) za laminat, wytrawienie i metalizację, ze 3 PLN za soldermaski i napisy daje razem 45PLN. Dodajemy 9.9PLN VAT-u i wychodzi nam 55PLN. Oczywiście przy zalożeniu że minimalna powierzchnia panela(formatki) akceptowana przez płytkarnię to 1dm^2, a tak właśnie jest w wielu płytkarniach.

Inna sprawa że masz płytkarnię przyjazną drobnym klientom ponieważ znane mi warszawskie płytkarnie liczą sobie zdaje się około 100-150PLN netto za przygotowanie klisz, a gdy robisz to we własnym zakresie, to, tak jak napisałem wyżej, wychodzi 30PLN.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

T.M.F. napisal(a):

NIe zrozumielismy sie. My sami plytek nie trawimy. Klisze bierze wytworca plytek. Plytkarze zwykle robia dokumnetacje fotoploterowa i ona kosztuje duzo wiecej.

Reply to
Marcin E. Hamerla

T.M.F. napisal(a):

Takie zachowanie jest zrozumiale. Linia to po prostu wektor. Polygon jest zlozony z wielu linii (ale chyba nie zawsze).

Reply to
Marcin E. Hamerla

Chyba w MERKARze ;) ja też tam robię i są faktycznie tani, wykonanie średniej jakości ale do podstawowych projektów wystarcza.

Ja daję czterowarstwowe do

formatting link
ceny nie są takie straszne i wykonują pojedyncze sztuki. Obsługa jest prosta, podajesz klisze przez www i zamawiasz, płytkę dostajesz pod wskazany adres. (jest kalkulator online więc wiesz dokłądnie ile zapłacisz) Jakość znakomita!

pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Tak zmienili, drugi grid można ustawić z ALTem.

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Akurat w Postscipcie jest obiekt polygon, ktory jest opisany wylacznie przez podanie brzegu, wypelnia go sama drukarka.

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisal(a):

Ok, wierze ;--), ale to nie jest tak hop-siup. Zauwaz, ze wypelnienia sa zwykle realizowane w gerberze liniami. Program 'purując' wypelnienie rowniez robi to przy takim zalozeniu. A co wywali CAD w postscripcie? Prawie na pewno zbior linii. BTW w CAM350 zauwazylem jakis czas temu, ze sa mozliwe wlasnie dwa rodzaje polygonow: wektorowe i rastrowe. Znane mi CADy realizuja to wlasnie na zasadzie wektorowej.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Ciekawe dlaczego, skoro gerber ma mozliwosc rysowania wielokatow.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Owszem.

A to juz niekoniecznie. Majac w programie wielokat, majac w interfejsie drukarki [windows] wielokat - po co sobie na linie tlumaczyc ?

J.

Reply to
J.F.

Piotr Wyderski napisal(a):

A voidy to psy?

Reply to
Marcin E. Hamerla

J.F. napisal(a):

Hmm, wielokat powiadasz? A jakbym tak zlosliwie dziurke w tym wielokacie zrobil, to dalej bedzie wielokat?

Reply to
Marcin E. Hamerla

Hm, o ile dobrze pamietam to tak - tzn da sie namalowac czarny wielokat, a potem bialy wielokat :-)

J.

Reply to
J.F.

Moze nie wierza ze potrafi robic to dobrze ? Albo piszac driver na urzadzenia wektorowe nie chca sie opierac na funkcji realizowanej tylko przez nieliczne z nich.

Autocad tez wykorzystywal raptem pare najprostszych komend ploterow HPGL. Nawet kolka rysowal jako wielokaty ..

J.

Reply to
J.F.

A co to znaczy "rysowac wielokaty dobrze" w odniesieniu do formatu reprezentacji danych? Jest kod "G36", turn on polygon area fill, oraz komplementarny "G37".

Co to znaczy "nie chca"? Jest standard, to trzeba go przestrzegac i urzadzenie rysujace _ma zas*markany obowiazek_ realizowac wszystkie polecenia bedace czescia standardu. Ja mam dokumentacje RS-274X i to, co w niej napisano jest swiete, jesli pisze sterownik dla takiej maszyny.

Zenujace.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Heh, dobre pytanie. Standard RS-274D (podstawowy) nie okresla jasno co poeci mieli na mysli, gdy mowili o wielokatach, rysunek pokazuje tylko, ze nie musza byc one wypukle. "When these codes are used, the filled area is defined simply by its closed outline." Szkoda tylko, ze kazdy wielokat ma "closed outline"... Co prawda potrafie podac algorytm przechodzenia po wierzcholkach w taki sposob, by opisac rowniez "dziurawe" wielokaty (byl mi potrzebny, gdy sie zajmowalem realistyczna grafika komputerowa), ale nie mam zielonego pojecia, czy plotter nie zglupieje, gdy cos takiego dostanie. W 274X jest zas tryb "wycinania" (no, tak to mozna okreslic...) i wowczas nie ma wielkiego problemu.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.