Pytanie do specow z Eagla

Witam! Mam maly problem z Eagle w wersji 4.11. Zdefiniowalem polygonem obszary, ktore eagle ma wypelnic na plytce i niby jest ok. W parametrach podalem, ze wypelnienie ma byc solid, a wiec, zadnych dziurek w folii nie ma robic. No i na ekranie jest niby ok. Ale jesli wyeksportuje plytke do EPS i ogladne w photoshopie to na jednolitych warstwach miedzi widze takie cieniutkie kreseczki pozbawione miedzi. I teraz mam pytanie - czy to tylko artefakt obserwowany na ekranie, tudziez przy eksporcie do EPS, czy tez, jesli ta plytke oddam do realizacji to na produkcie finalnym tez bede mial takie poziome wytrawione kreseczki, zamiast jednolitej warstwy miedzi ? Poratujcie, bo nie wiem co z tym zrobic.

Reply to
T.M.F.
Loading thread data ...

T.M.F. napisal(a):

Na 99.9% to jest artefakt. W kazdym badz razie ja tekie kreseczki obserwuje w GS podczas ogladania moich projektow. ALE uwazaj z PDF. W Eagle 3.x byl jakis bug z wydrukiem do PDF (nie wiem dlaczego akurat z PDF) i musialem drukowac przez PS.

Reply to
Marcin E. Hamerla

On Fri, 19 Dec 2003 22:45:39 +0100, "T.M.F." snipped-for-privacy@nospam.mp.pl> wrote: [.....]

Tak jak Marcin napisał, pod GS efekt jest identyczny. AFAIR jeśli wyłączy się antyaliasing to te kreski znikną, tyle tylko że z kolei krawędzie będą postrzępione. Wydrukuj sobie płytkę na laserówce na jakimś dobrym paierze tą płytkę - wszystko będzie OK.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Dzieki za informacje, tez podejrzewam, ze to artefakt, no ale niepewnosc zostaje. Ja daje plik brd do firmy, zeby zrobili plytki. Pal licho te kilkadziesiat zlotych za wyrzucona plytke, ale znowu strace prawie 2 tyg. Czego uzywasz do przegladania plikow ps pod Windowsem?

A BTW znacie moze jakas firme, ktora robi pojedyncze sztuki plytek wielowartstwowych? Ja robie w MARKARze w Katowicach i jestem superzadowolony, ale oni robia tylko 2-warstwowe z metalizacja, ale przy wielonozkowych scalakach 2 warstwy to czasami za malo:(

Pozdrawiam, T.M.F.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. napisal(a):

Ghostscript + Gsview. Dzialaja bardzo dobrze, sa free. W dodatku GS (Ghostscript) ma fantasyczne mozliwosci konwersji plikow PS: do PDF, JPG, BMP, PCX, itd. Lista jest dluga. Ja uzywam GS do generowania PDFow.

Pojedyncze kazda zrobic. Ale za cene dziesieciu sztuk ;--). Minimalna seria plytek chyba najtaniej wychodzi w Hatronie. Musialbym zajrzec do faktur, ale to chyba ostatnio bylo cos 1500PLN. Wada Hatrona jest to, ze ceny podaja w Euro. Ale, z drugiej strony, w Eldosie tez tak chyba jest.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Jan Dubiec napisal(a):

A, przypomniala mi sie jedna 'historyjka'. Kiedys musialem na bardzo szybko wykonac plytki, ktore byly 'maksymalnie zakrecone'. Ktos je robil ZTCP pod Autocadem, potem przerobil do Corela. Slowem, pelen odjazd. No i wygenerowalem PSy. Obejrzalem, rzeczone artefakty oczywiscie byly, ale tradycyjnie je olalem. Potem sie okazalo, ze wylazly tez na kliszach ;--). No i trzeba bylo robic projekt od nowa, w (P)CADdzie. Aha, to ze te szczeliny sie na kliszach jednak pojawily, bylo spowodowane wlasciwosciami rysunku w Corelu. Na przyklad linia

50milsow byly, nie wiedziec czemu, zaproksymowane dwoma liniami 25 mil polozonymi dokladnie obok siebie. Dziury w czarnym powstawaly dokladnie na styku linii.
Reply to
Marcin E. Hamerla

Antyaliasing nie ma tu chyba nic do tego. Te kreseczki i tak sa, na laserze tez je widac, ale drukuje eksport z EPS, wiec to nie dziwne. Niestety jak drukuje bezposrednio z eagla to mam mala plyteczke, taka ledwie widoczna i nie wiem jak to skadrowac na A4. A BTW jesli chodzi o kadrowanie to eagle jest wyjatkowo toporny...

Reply to
T.M.F.

T.M.F. napisal(a):

Jaka masz rozdzielczosc ustawiona? Ja plytki robie na 1200dpi.

Z kadrowaniem bedzie klopot, ale mozesz powiekszyc wydruk ustawiajac Scale factor.

Ale, ale. Tak teraz zalapalem. Z tymi dziurami moze byc cos rzeczywiscie na rzeczy. Znaczy, ja nie mam tego nie doswiadczam (i Jasiu Dubiec zapewne tez), poniewaz my najpierw generujemy gerbery i drille, a nastepnie panelizujemy to i dopiero wtedy plujemy PSy. Z drugiej strony Eagle 3.x ma definitywnie schrzaniony engine drukowania. Nie wiem jak to jest z v4.x. Schrzanienie w 3.x polegalo miedzy innymi na tym, ze on generuje zbiory drukarkowe na piechote. Zamienia na przyklad kolka na punkty czy jakos tak. W kazdym badz razie zbiory drukarkowe generowane z Eagle sa duzo, duzo (przynajmniej rzad wielkosci) wieksze od tego co przygotowuje PCAD200x.

A, nawiasem mowiac, ja Eagle'a nie lubie.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Polecam

formatting link
okazji, czy Eagle jest nadal darmowy? Jeżeli tak, to jakie są ograniczenia dla darmowej wersji? Czy jest darmowa wersja pod linuxa? Pzdr LM

Reply to
LM

Już wszystko znalazłem u Cadsofta. Sorry za spam. LM

Reply to
LM

O zesz...W MARKARZE za dwustronna z opisem, solermaska i metalizacja zaplacilem ostatnio 50zl/dm2, nie sadzilem, ze te wielowarstwowe tak istotnie roznia sie cena. Te 600zl jeszcze bym dal, ale bez przegiec:) I jak tu amatorsko bawic sie elektronika...

Reply to
T.M.F.

Eksportowalem do EPS i importowalem do adobe w 300 lub 600 DPI, a tak tylko, zeby zobaczyc czy wszystko jest ok.

Probowalem, ale upierdliwe to jest. Zreszta jak wyeksportuje do EPSa to potem tez 90% to puste miejsce, trzeba wpisywac ofsety i pozostale parametry recznie. Pod tym wzgledem Eagle strasznie obsysa.

No to sprawdze jeszcze z PS i ghostscriptem, akurat mam go na linuxie.

Ja tez zaczynam nielubiec:) Ale jest i na windzie i na linuksie, a poza tym na moje amatorskie potrzeby wazne jest, ze jest za free.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. napisal(a):

Roznica miedzy dwiema a czterema warstwami jest rzeczywiscie drastyczna. Raz, ze MUSISZ zaplacic bez porownania wiecej za dokumentacje - postscripty nie wchodza w gra, dwa, ze minimalna seria swoje kosztuje. Zdecydowanie pozostan przy dwoch warstwach. No chyba, ze robisz na sprzedaz bardzo trudny projekt....

Reply to
Marcin E. Hamerla

Wlasnie sprawdzalem ghostscriptem na linuxie jak wygladaja te pliki EPS

- tez maja poziome kreski :( Pozostaje miec tylko nadzieje, ze na naswietlarce bedzie ok.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. napisal(a):

Wlasnie obejrzalem ktorys z moich plikow (strona Bottom, z wypelnieniem) wyplutych z programu w ktorym panelizuje plytki. Hmmm, kresek nie ma. Ale kiedys na pewno je widzialem ;--). Tak czy siak, przypomnialo mi sie, te kreski powinny zniknac przy wiekszym powiekszeniu.

Reply to
Marcin E. Hamerla

Ja bym nie mial nadziei. Skoro gs je pokazuje - to one tam sa.

J.

Reply to
J.F.

Tak, co do tego, ze sa w tym EPSie to jestem pewny, ze sa :) Mam nadzieje, ze ekipa to eksportuje inaczej niz poprzez EPSa i tych kreseczek nie bedzie. Co do powiekszenia to niestety - ciagle sa. maja grubosc mniej wiecej najcienszych sciezek. Co ciekawe wystepuja wylacznie na plaszczyznach wypelnionych polygonem, normalne sciezki nie sa poprzerywane.

Reply to
T.M.F.

On Sat, 20 Dec 2003 10:48:13 +0100, "T.M.F." snipped-for-privacy@nospam.mp.pl> wrote: [.....]

Bez antyaliasingu:

formatting link
antyaliasingiem:
formatting link
nie mam lasera pod ręką aby sprawdzić jak to wygląda na wydruku wydruku.

No cóż, taka jego uroda. Pewnie dlatego że pełna wersja kosztuje $1200 a nie $7000 tak jak Protel. A poza tym prawdopodobnie twórcy założyli że do płytkarni projektant oddaje gerbery i drille a nie EPS-y. I płytkarnia zajmuje się zarobieniem panela na podstawie tych plików. Oczywiście za dodatkową opłatą. W każdym bądź razie jeśli oddasz do płytkarni plik brd (oczywiście jeśli płytkarnia to supportuje) to wszystko będzie OK.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

On Sat, 20 Dec 2003 11:02:33 +0100, Marcin E. Hamerla snipped-for-privacy@Xpro.Xonet.Xpl.remove_X> wrote: [.....]

Owszem, owszem. :-) Chociaż ja generuję sobie EPS-y dosyć często żeby wydrukować płytkę w większej skali i w wygodny sposób obejrzeć ją sobie na papierze.

Porównując możliwości, np. w stosunku do PCAD-a to Eagle jest dosyć słaby, ale porównując stosunek możliwości/cena to IMO jest to najlepszy soft tego typu na rynku. Co nie zmienia faktu że np. przełączanie grida jest po prostu beznadziejne.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.