Przerwanie Uart TX w ARM

Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski
Loading thread data ...

Piotr "Pitlab" Laskowski pisze:

Ja się bawiłem LPC2378 i 2364, one są nowsze, mają trochę rozbudowane peryferia, więc to może nie działać... ale poszukaj w dokumentacji :).. te LPC23xx miały wbudowany taki bufor do nadawania i do odbierania... I pierwszy znak jaki wpisywało się do U0THR trafiał od razu do nadajnika, kolejne (jeśli były wpisane do U0THR zanim pierwszy się "nadał") trafiały do kolejki FIFO... natomiast przerwanie było zgłaszane tylko po opróżnieniu FIFO... mówiąc inaczej - jeśli wysyłałeś po 1 znaku - nie było zgłaszane przerwanie... trzeba po prostu zrobić inną filozofię :)... Ewentualnie poszukaj w rejestrach do UARTa jakiś odpowiadających za to "kiedy zgłaszane jest przerwanie"... może tam znajdziesz jednak coś odpowiedniego :).. Ja piszę z pamięci, więc jak będą jakieś nieścisłości, to przepraszam...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

Paweł Cern pisze:

Może masz rację z tym Atmelem, ale trzeba przyznać, że Philips/NXP wiele poprawił :)... pierwsze wersje miały skopane dużo, kolejne trochę mniej.. te 23xx są już chyba OK :)... Tzn. nie słyszałem, żeby ktoś narzekał ;)... no ale rozumiem, pewnie jakbym się zraził na początku, to bym patrzył tak samo, jak Ty ;)

Pozdrawiam! Konop

Reply to
Konop
Reply to
Piotr "Pitlab" Laskowski

Paweł Cern pisze:

Nie mów hop. Atmel także ma pokaźne erraty w prockach serii AT91SAM7 a jeszcze grubsze w AT91SAM9. Do tego dochodzą błędy nie opisane w erratach, na których już w firmie zęby sobie połamaliśmy (np. dziwaczne zachowanie polaryzacji linii zegara SPI przed pierwszym dostępem do danego urządzenia).

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.