Proste zadania z elektroniki pomoze ktos?

Witam

Potrzebuje zrobic pare super prostych zadanek w stylu " jest charakterystyka diody narysuj druga charakterystyke jak wzrosnie temp o dowolna wartosc"

Moze ma ktos chwilke i by zerknal? Dla kogos w temacie to kilka chwil dla mnie jak zaczynam tego szukac schodzi godzina na zadanko ;-(

Pozdrawiam

Reply to
Marcin
Loading thread data ...

Aha PeKlesyk dzieki za pdfa ale widzisz przejrzalem go kilka razy i nie jetem z niego wstanie narysowac do mojego wykresu wykres przy zmienionej temperaturze.

Reply to
Marcin

formatting link
formatting link
PMK

Reply to
PeKlesyk

tak to już jest z tymi studiami. Niektórzy wykładowcy są może dobrymi naukowcami, ale jako dydaktycy są do dupy. Też takowych przeżyłem. Niestety trzeba wtedy odsiedzieć dupogodziny w bibliotece (za moich czasów tak było). Teraz można się usadowić za monitorem i poszukać w internecie. Może masz skrypty? Te pomagają. A jak nie pomogą to robisz tzw bootstraping literatury, czyli szukasz w wykazie literatury (tu się przydaje czytelnia uniwersytecka). Wierz mi, większość ludzi tu obecnych swoje w bibliotekach przesiedziało. Tak na przyszłość: w zależności od sposobu pytania na prośby o odrobienie lekcji grupa reaguje od ignorowania do obraźliwej odpowiedzi. Jak chcesz dostać pomoc, to musisz najpierw sam coś zrobić. Jakbyś zadał pytanie w stylu "mam tu taką charakterystykę diody i jej równanie i jakoś mi to nie pasuje do siebie" to może by ci ktoś pomógł. Zresztą w prawie wszystkich skryptach o półprzewodnikach jest podana zależność temperaturowa złącza PN. Wytłumaczenie jakichś niepewności, tak. Odrabianie zadań, nie. Nawiasem mówiąc paru szukaczy jeleni już tu wpadło. Coponiektórzy wykładowcy i nauczyciele też mają dostęp do internetu i czytają grupy dyskusyjne, a nawet się w nich udzielają aktywnie. Tak dużo wyższych szkół w Łodzi zresztą nie ma, by cię nie namierzono.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Jak ty w pierwszym nic nie widzisz o temperaturach to raczej nikt tutaj ci nic nie pomoze. Pozostaje ci sie tylko modlic, bo na nauke to juz za pozno :(

Reply to
darnok

Oto co Marcin napisał:

W końcu nie wszyscy muszą szkoły kończyć. Może zostań dobrym piekarzem?

Reply to
Jacek Maciejewski

Ehh, widzicie nie kazdego stac na nauke w trybie dziennym, mam to szczescie ze mam prace i moge studiowac zaocznie.

A zaocznie... coz czaso malo a materialu duzo wiec gonia z materialem. Tym sposobem nic nie tlumaczac. Ok jestem w stanie sobie porzeczytac co to jest dioda zenera co to jest dlawik.

Ale niestety nie odpowiem sobie na pytanie np. " wyjasni dzialanie ukladu ze zrodlem pradowym jak na rysunku sluzacego do wyznaczania punktu pracy tranzysotra oraz jego stab. temperaturowej, jaka moze byc najwieksza wartosc pradu tranzysotra?"

Coz tutaj nie wystarczy wiedza odnosnie tego co to jest rezystor i dioda.

Dzieki tym ktorzy choc odrobinke pomogli.

p.s. nie piszcie ze zabiore Wam prace czy bede wmawial ludziom glupoty... studiuje informatyke i planuje pozostac w rejonach html 3dmax itp. natomiast papierek niestety jest potrzebny, podstawy elektroniki mam, na wlasne potrzeby wystarczajace a w szkole coz trzeba to jakos przetrwac.

Pozdrawiam Marcin

Reply to
Marcin

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.