Programator avr na LPT

Znacie moze jakis programator podobny do STK200, ktory by mial wyjscie na innej linii portu LPT niz ACK (pin 10)? Pytam bo mi sie to wejscie upalilo i najchetniej bym przerobil swoj STK200 na taki co nie korzysta z z linii ACK (pin 10). W ostatecznosci pozostaje mi ten z bascoma, ale on nie potrafi sterowac '244.

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...
Reply to
=?windows-1250?Q?Micha=B3?=

formatting link
U mnie działa. Bez pudła. Przeprogramowałem stosy Atmega8 i parenaście innych Meg od maleństw po wypasy. Wada: w podstawowej wersji nie działa na 3.3V.

Co ważne programowanie odbywa się z użyciem avrdude a nie bzdurnych klikalnych programów. Da się więc prost z makefile programować.

Reply to
Sebastian Bialy

A ja mam pytanie takie - jak to jest z ilością obsługiwanych proców?? Czy to nie jest tak, że jest jeden standard i wszystko śmiga jak należy?? Taki stk200 nie ma żadnych sygnatur, a działa... A czasem czytam opisy jakiś programatorów, a tam lista obsługiwanych uC... A chodzi o to, że chcę zbudować sobie taki programatorek, ale wyposażony w parę "extra" funkcji, z możliwością dodawania kolejnych fajerwerków :)... . Na pewno bym przerobił jakiegoś gotowca, ale boję się, że potem co wyjdzie nowy proc (i będę chciał go użyć), to będę musiał dużo w programie zmienić :/... . Może ktoś powiedzieć jak to jest?? A może nie warto się bawić, zbudować gotowca i nic w nim nie grzebać?? :)...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Ma sygnatury w sofcie na kompie.

Trzeba znać się na rozmiarach pamięci, etc. To nie wynika z sygnatury wprost, trzeba w sofcie zrobić sobie tabelkę dla jakiej sygnatury jakie fusebity/pamięci/etc. Nie wiem czy istnieją jakieś zmiany w protokole, ale nie wykluczam.

Nie ma chyba sensu, uisp oraz avrdude mają wszystko gotowe.

Nie warto. Lepiej podłącz się jako developer pod jakiś gotowy projekt.

Reply to
Sebastian Bialy

Sebastian Bialy pisze:

Istnieją różnice w programowaniu przez ISP różnych AVRów. Zmiany nie obejmują tylko spisu fusebitów i rozmiaru pamięci, ale także sposobu sprawdzania gotowości pamięci po programowaniu, sposobu zapisu fusebitów i lockbitów (różne rozkazy w różnych AVRach), dodatkowych obszarach programowalnych (np. "user signature"), programowaniu bajt-po-bajcie lub stronami. Możliwości jest kilka dla każdej z tych czynności, dlatego dodanie obsługi nowego procesora w programatorze to zwykle żmudne przeglądanie PDFa i porównywanie algorytmów z już obsługiwanymi układami. Atmel na szczęście wydając nowe procesory "falami", powtarza stosowane w nich rozwiązania programowania przez ISP.

Oczywiście niektórzy mogliby zachodzić w głowę, dlaczego nie prościej sprawdzić, jak jest nowy procesor opisany w pliku konfiguracyjnym najnowszej wersji AVR Studio. Bo ja czasem wyprzedzam Atmela, szczególnie gdy procesor funkcjonuje tylko we wstępnym PDFie a nie jest jeszcze do kupienia.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.