problem z kamera/akumulatorem JVC

Jul 09, 2006 4 Replies

Witam!



Mam problem ze staraj (VHS-C) kamera JVC. Otoz nagle przestala dzialac na akumulatorze. Z zasilacza wszystko normalnie a z akumulatora dokladnie nic. Zasilacz/ladowarka niby normalnie aku laduje (sadzac z migajacych LEDow w kamerze) ale efekt zaden - kamera nawet sie nie wlacza.



Pomierzylem napiecie na aku (nominalnie 6V 1100mAh) - ok 2.5V ;-/ ale prad zwarcia to ok 8A wiec nie wyglada (chyba) na padniecie cel (i). Przy probie ladowania napiecie zaczyna powoli rosnac (jeszcze nie wiem do ilu i czy nie spada). Zastanawia mnie jednak pewna kwestia. Akumulator (typ BN-V11U) ma 3 styki - opisane + - oraz T. Czy to T nie oznacza czasem temperatury czyli de facto termistora dopietego miedzy ow styk a + lub - ?? Niestety w moim aku styk T nie wykazuje jakiegokolwiek polaczenia (rezystancji, napiecia wzgledem) z + lub -



Czy da sie sprawe zweryfikowac inaczej niz poprzez kupno nowego aku?



Michcio napisał(a):

Tak, otworz akumulator. I tak bedziesz musial kupic nowy. W srodku sa na pewno ogniwa Ni-Cd, czasem mozna kupic zamienniki pasujace rozmiarami (sklep.batimex.pl) i zmontowac pakiet. Tylko nie lutuj ogniw.

Da siê - wystarczy podpi±æ zasilanie pod kamerê ale pod koñcówki stykowe do akumulatora (nie gniazdo zasilaj±ce) i zobaczyc czy dzia³a Je¿eli dzia³a to problem masz z akumulatorem. Do czego s³u¿y trzeci styk nie wiem - w kamerze chyba nie jest on nigdzie pod³±czony

Leszek

Warto już pomyśleć o nowej kamerze

Sprawa jest prosta bateria już się zużyła po tylu latach miała prawo

Zmierzyć pojemność

no coz, poniewaz podczas proby ladowania napiecie nie mialo zamiaru podskoczyc >3V nie wytrzymalem i rozprulem aku (sklejony byl jak niewiem co). Okazalo sie ze jednak z 5 ogniw 3 szlag trafil (napiecie w okolicach 0) i dobre sa tylko 2. Trzeci styk nie byl podlaczony w ogole natomiast w szereg z cala bateria byl jakis element 2 koncowkowy (pewnie ptc albo inny polyswitch).

Zamowilem nowy aku (zamiennik). Dlaczego nie nowa kamere? Bo nie moja i uzytkownik uparl sie zeby ta uruchomic. Poza tym to tylko

50zl - mozna zaryzykowac.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required