Probkowanie nap przemiennego ....

Witam, Mam sygnal o napieciu przemiennym, amplituda -2V do +2V. Probkowac go chce przetwornikiem ADS1110.

formatting link
wejscie roznicowe. Jak dobrac uklad wejsciowy zeby w pelni wykozystac mozliwosc tego przetwornika? Jakis wzmacniacz z wyjsciem roznicowym ??? prosze o pomoc ...

Reply to
Paweł Kurzawa
Loading thread data ...

jak masz sygnał asymetryczny, to lepiej zrobić asymetryczne wejście, wg schematu aplkacyjnego. Tak czy inaczej musisz przesunąć twój sygnał o te

2V (masz 0-4V) i podzielić na pół (0-2V), wtedy wykorzystasz cały zakres przetwornika.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Waldemar Krzok napisał(a):

wlasnie to co piszesz to wykozystam polowe jego zakresu :( a nie o to chodzi ...

Reply to
Paweł Kurzawa

a skąd to wiesz? Bo w pdfie, do którego link podałeś, jest wyraźnie napisane, że ten układ ma zakres wejściowy od 0 do 2.048V unipolarny. To, że ma wejście różnicowe nic nie zmienia, za wyjątkiem punktu odniesienia. Chyba, że masz jakieś inne dane, które utajniłeś.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Waldemar Krzok napisał(a):

Wlasnie o te wejscie roznicowe chodzi ...

0 do 2.048 wejscie + wzgledem wejscia - oraz 0 do 2.048 - wzgledem +

zeby wykozystac w calosci przetwornik musialbym dla Uwe 0 do 2V dawal na wejscie ACD na '+' 0-2V a na '-' 0V, dla Uwe 0 do -2V dawal na wejscie ACD na '-' 0-2V a na '+' 0V.

Reply to
Paweł Kurzawa

Paweł Kurzawa napisał:

Różnica pomiędzy wejściami może maksymalnie wynosić 2,048V (ABS). Żadne z wejść nie może mieć potencjału niższego niż GND. Żadne z wejść nie może mieć potencjału wyższego niż VDD. Układ jest przeznaczony do pomiaru niezrównoważenia mostków pomiarowych, np. tensometrycznych. Nie widzę problemu. Może napisz do czego chcesz użyć ten układ.

pzdr Artur

Reply to
Artur

pomiar napiecia elektrody pH ktora generuje zaleznie od medium w jakim sie znajduje od - 0.4 do 0.4V. Jednak zalozylem sobie maxymalne zminimalizowanie ukladu...

Reply to
Paweł Kurzawa

Paweł Kurzawa napisał:

To podeprzyj ją jakimś referensem np. 1,25V, będziesz miał napięcie w zakresie ~0,85V do 1,65V. Ten sam REF podaj na IN+ WO z wyjściem różnicowym. Wydaje mi się, że bez takiego WO się nie obejdzie. No, chyba, że zmajstrujesz sobie go z 2 zwykłych WO. Ale na 12bit dokładności już bym nie liczył.

pzdr Artur

Reply to
Artur

Artur napisał(a):

wlasnie :( a nie mozna zastosowac jakiegos WO z wyjsciem roznicowym??? Nie zabardzo wiem na jakiej zasadzie takowy dziala ... ale gdzies kiedys mi przemknal taki schemat...

Reply to
Paweł Kurzawa

Paweł Kurzawa napisał:

Właśnie o takim pisałem. Użycie 2 zwykłych wzmacniaczy jest tylko protezą. Wejdź na stronę Analog Devices i ściągnij notę np. AD8139 oraz parę okolicznych pdf. Są tam schematy, razem z opisem kilku pułapek na jakie mozna się narazić. ;-)

pzdr Artur

Reply to
Artur

12 bitow przy pomiarach pH w ogole nie jest realne.

Pozdrawiam, Pawel

Reply to
Pawe³ Paw³owicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.