Cześć. Możecie mi powiedzieć jak wygląda prawidłowe zamontowanie na koncentryku wtyczki F-ki? Od zewnątrz jest izolacja - ściągam. Potem jest oplot, folia aluminiowa i dalej osiowa izolacja i rdzeń. Co zrobić z oplotem, czy go wywinąć na zewnątrzną część izolacji i na to nakręcać wtyk? I najważniejsze, co z tym foliowym ekranem? Obciąć, wywinąć razem z oplotem?
Prawid?owy monta? wtyku F
Jun 06, 2010
Last reply: 16 years ago
54 Replies
W dniu 2010-06-06 15:55, slawek7 napisał/a:
formatting link
Dnia Sun, 06 Jun 2010 15:58:29 +0200, Czarek napisał(a):
Jeśli masz na myśli folię alu to bajki. Jak ci się uda to wywiń a jak nie to też straty nie ma. Byleś zwarcia do środkowej żyły nie zrobił.
przeciez podawalem ci juz kiedys link: [Sam mozesz zainstalowac antene!] strona 2 {Rysunki ilustrujace poszczególne fazy osadzania wtyczki typu "F".} http://n.pl/fileadmin/pdf/n_instrukcja_samoinstalacji_anteny.pdf tu jak krowie na rowie:
[Samodzielny montaż anteny satelitarnej Cyfrowego Polsatu]
formatting link
albo:
formatting link
uparty jestes
jp
Zobacz tez tutaj:
[Instalacje telewizyjne i satelitarne]
formatting link
Kolejność montażu:
1-zdejmujemy rozcięty kawałek izolacji zwnętrznej i obcinamy kawałek izolacji wewnetrznej aby odsłonić drut środkowy
2-oddzielamy: osobno druciki, osobno folię, którą rozcinamy po bokach i rozkładamy w "skrzydełka" jak na zdjęciu
3-druciki układamy wzdłuż boków kabla i przykrywamy je płatami folii4-nakładamy nakrętkę. Wciskamy i kręcąc nią (jest wewnątrz nagwintowana) mocujemy na kablu.
Ja tak robie.
Straty na zlaczce, na kablach (<20m), przejsciowkach - beczkach sa do pominiecia dlatego, ze sa rzedu 10dB, a dobry LNB ma wzmocnienie ~50dB.
Czesto, nawet m | Możecie mi powiedzieć jak wygląda prawidłowe zamontowanie na | koncentryku wtyczki F-ki? | Od zewnątrz jest izolacja - ściągam. Potem jest oplot, folia | aluminiowa i dalej osiowa izolacja i rdzeń. | Co zrobić z oplotem, czy go wywinąć na zewnątrzną część izolacji i na | to nakręcać wtyk? | I najważniejsze, co z tym foliowym ekranem? Obciąć, wywinąć razem z | oplotem?
tak ogolnie , podobny temat jest na :
pl.rec.telewizja Subject: Pasta zabezpieczajaca
tam tez wspominam o innych mozliwosciach :
[Szybkozłączka+CaP]
formatting link
Zastosowanie:
- częste ściąganie i nakładanie kabla do konwertera lub odbiornika, podręczne np. w serwisach, przy testach lub sprawdzaniu sprzętu.
- przekładanie kabla z jednej anteny (konwertera) do kilku odbiorników satelitarnych.
A przy jednorazowkach: [Złączka CaP czarna]
formatting link
Jest wodoszczelna, a czarna złączka jest odporna na promienie słoneczne i UV. Zalecana jest zwłaszcza przy konwerterach (na zewnątrz) - łączy w sobie zwykłą F-kę i jej zabezpieczenie (strata zaledwie 0,08dB).
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- (tak na boku)
"gógluje" jak to pocztkujacy , chce zeby mu inni dobrze zrobili , bo sobie nie moze poradzic
kiedys programisci gazety , mieli problem prawie z kazdym kodowaniem , wiec "spece" piszace z "gazety" pouczli wszystkich dookola jak nalezy pisac , zeby im pasowalo
ze polskimi znakami narodowymi jest ciagle SYF i tylko humanisci i inne nieuki sadza , ze jest inaczej
jezeli uzywasz kilku systemow op. , kilku jezykow , to masz krzaczki , a jeszcze gorzej - nie dostaniesz sie do katalogu ze sloneczkami bez glebokiej wiedzy informatycznej
poniewaz na elektrodzie pouczali zeby pisac ą , ę , .... , wiec dalem sobie spokoj i troluje aktualnie na
formatting link
sa zadowoleni
| poniewaz na elektrodzie pouczali zeby pisac ą , ę , .... , | wiec dalem sobie spokoj ...
no ale szkoda , bo moglbym zrobic za darmo troche dobrego
a elektrode to cenie bo jest ogolnie dostepna i pisuja madrzy ludzie
Tutaj też pisują Ci sami ludzie i też pisanie nie po polsku jest niemile widziane.
| Tutaj też pisują Ci sami ludzie i też pisanie nie po polsku jest | niemile widziane.
tak , ale to juz sprawa czytajacych , zawsze moga nie czytac , nie ma przymusu , tak jak nie ma przymusu pisania
jp
Przychodzisz na grupę jako świeżynka i próbujesz zaprowadzić tu swoje porządki? Niedoczekanie.
| Przychodzisz na grupę jako świeżynka i próbujesz | zaprowadzić tu swoje porządki? Niedoczekanie.
;-)
Jurek, z Panem Romanem nie pogadasz ;-)))). On tu był zanim założono grupę ;-))). Ba, zanim wynaleziono internet... Pozdr. Robert
Niewiele się pomyliłeś - jestem obecny na grupach dyskusyjnych zanim powstała Sieć w Polsce. Czyli od ponad 19 lat. Gógle świadkiem.
To informacja czy przechwałka? ;-) Szczerze mówiąc mnie to nie interesuje. Nie lubię tylko jak ktoś uważa np. tę grupę za swój folwark :-). Kto jak kto, ale Jurek nie jest "świeżynką", siedzi w branży długo. Nie odebrałem jego posta jako próby zaprowadzania swoich porządków. Ale może ja też jestem świeżynka i nie wiem ;-). Jurek ma jeszcze jedną zaletę: nie krytykuje wszystkich wokół (a przynajmniej większości) jak to robi sporo tutaj obecnych ;-).
W dniu 2010-06-07 15:47, Robert_J pisze:
Hehe... i tu sie zaraz zdziwisz ;)
Pozdrawiam Miłosz.
Prosta informacja.
Bez przesady.
I to mu pozwala na kaleczenie języka polskiego?
Nie mam zamiaru się zastanawic, co miał na mysli pisząc "zrob mi laske" czy "zadanie kata na lace".
[...]
O! Kolejny starszy stażem od tej grupy ;)
Bez przesady, to nie grupa poetycka :-).
Popatrz, że też tylko Tobie to sprawia problem ;-)
Uważaz, że jeśli tylko ja się odzywam w tej chwili, to oznacza, że tylko ja jestem zwolennikiem pisania po polsku na polskich grupach dyskusyjnych?
| Niewiele się pomyliłeś - jestem obecny na grupach | dyskusyjnych zanim powstała Sieć w Polsce.
no to prawie jak ja
i co z tego wynika , że niewiele się przez ten czas nauczyłeś , stracony czas
za dużo piszesz , za mało czytasz
jak ty masz na to czas , bezrobotyś ???
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required