PoE 802.3af

Hello all,

Grzęznę w milionie dokumentów definiujących pierdoły i stale pokazujących schematy ze zwartymi parami przewodów. A ja tego nie pojmuję, bo wiem, że jak pozwieram wszystkie pary przewodów, to nie będzie transmisji.

Niezrozumiałe jest dla mnie dawanie wolnego wyboru pomiędzy parami

1.2-3.6 a 4.5-7.8 - szału albo zawału można dostać. Bawią się w identyfikację klas urządzeń opornikami i na ten temat jest pół miliona dokumentów ale prostego "zewrzeć pary 4.5 oraz 7.8, na 4.5 podać + a na 7.8 - zasilania 48V 350mA" znaleźć nie można :( Milion opcji i pomysłów a brak podstawowej wiedzy o fizycznej realizacji.
Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Ależ ja doskonale rozumiem, jak się robi zasilanie fantomowe. Tylko dlaczego we wszelkich dokumentach maliją schematy ze zwarciami?

Jasssne.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Jarku, jak będę chciał sobie pogadać, jaki ten świat zły, to wiem już z kim mogę to zrobić. Ale teraz potrzebuję konkretu. Masz jakiś - pomóż, bo ja już przejrzałem chyba nawet najdurniejsze pomysły ze strony

formatting link
i mogę się doktoryzować z metod identyfikacji klas mocy zasilania PoE ale nadal nie mam nic konkretnego na temat czystej warstwy fizycznej.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Masz całkowitą rację. Jakiś czas temu kiedy musiałem przebrnąć przez dokumentacje USB - robiłem front-end do USB na fpga- miałem wrażenie że z 70% to jest tam jakiegoś prawniczego bełkotu i powtarzania, a tego co jest istotne to trzeba szukać między wierszami. Może teraz się coś zmieniło w tym tomisku od USB ale nie sądzę. No ale przynajmniej darmowa dokumentacja czego nie da się powiedzieć o wielu aktualnych.

Adam

Reply to
Adam Górski

RoMan Mandziejewicz pisze:

A niby dlaczego nie będzie ?

Tu jest jakiś opis power class ,ale mizerny.

formatting link
Adam

Reply to
Adam Górski

Bo przewody są zwarte. A to transmisji różnicowej nie służy.

Normalny. Problem tylko w tym, że na zdjęciu płytki trasformatorów nie widać... Poza tym - nie potrzebuję opisu klas mocy tylko czystej, gołej, materialnej fizycznej części. I interesuje mnie, czy naprawdę mogę zewrzeć te pary 4.5 i 7.8 czy też nie. Bo to, że na parach 1.2 i

3.6 musze zastosować transformatorki jest oczywiste (choć nie dla tfurcuff normy, którzy sobie tym drobiazgiem głowy nie zawracali). Jakbym jeszcze wiedział, gdzie je kupić...
Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz pisze:

  1. ZTCW w Ethernet 10/100 tylko piny 1,2 i 3,6 są używane.
  2. Jeżeli te pary są wykorzystane do zasilania to i tak zasilanie jest brane ze środkowego odczepu trafo, więc w/g mnie jest ok. Ale to na pewno wiesz.
  3. Pary 4,5 i 7,8 w Ethernecie 10/100 mają tylko terminacje dodaną. W Ethernecie 1000 są połączone identycznie jak 1,2 i 3,6 .

No i chyba w końcu do mnie dotarło o co Ci chodzi. Dla 10/100 spokojnie można zwierać bo po drugie stronie na 100% nic nie ma poza terminacją dla HF. Dla 1G/10G to już jest niezła zagadka czy zwarcie zamiast trafo nie zrobi kuku drugiej stronie.

Adam

Reply to
Adam Górski

RoMan Mandziejewicz pisze:

formatting link
, strona 30.

Reply to
Adam Górski

Ależ ja o tym wiem. Natomiast tfurcy normy zdają się uważać, że może być cokolwiek i mieszają mi w głowie :(

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz
[...]

Dzięki Ci dobry człowieku, niech Ci w tłustych [co tam lubisz] wynagrodzi ;)

Czyli Midspan Alternative B jest dopuszczalne i mogę sobie spokojnie na tym poprzestać.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie - bo i po co? Rynek jest pełny takich rozwiązań tylko klienci uparcie wyważają otwarte drzwi i zamawiają. A ja muszę się nauczyć, jak to zrobić.

[...]

Ale kiedy to jest całkiem sensowne rozwiązanie...

To nie są sygnały - w ten sposób można też zasilać. To jest typowe zasilanie Phantom.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Absolutnie nie ma to nic wspólnego ani 1wire ani z pasożytem. A wyssać można 12.95W

Dobrze kombinujesz. Brak linka na dwóch parach spowoduje wynegocjowanie 100Mbps i tyle.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

A dlaczego nie 13W? Bo nie rozumiem. Ograniczeniem jest fizyczna wytrzymałość drutów, którymi nawinięto transformator.

Dla zmniejszenia strat na przykład. - korzystanie ze wszystkich par daje dwukrotnie mniejsze straty na drutach.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.