Podbicie napięcia

Jak z napięcie zasilającego 3,3V zrobić 4V? Czy można to zrobić bez kupowania jakiejś drogiej przetwornicy? Robie układ, który zasilam napięciem 3,3V, ale niestety jeden czujnik do prawidłowej pracy potrzebuje 4V :/.

Reply to
karo
Loading thread data ...

Nie powiedziałeś nic o wymaganej wydajności prądowej. Przetwornica indukcyjna bedzie kosztować w częściach koło 5zł. Pojemnościowa będzie zapewne tańsza.

CosteC

Reply to
CosteC

Wydajność prądowa niewielka około 2mA do 5mA

Reply to
karo

Użytkownik "karo" <karol snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:djj7em$rv9$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Hm... jeżeli masz gdzieś w układzie MAX 232 (czy jak się tam wersja na 3,3V nazywa), to możesz tapować napięcie przy niewielkim poziomie prądu z V+. Powinno być podbite do przynajmniej 4V.

Fishman

Reply to
Fishman

To poszukaj w okolicy układu 7660. są wersje na 3.3V czy coś takiego. 'podwaja napięcie' więc da ci jakieś 5V bez problemu. myśle że spasuje Wymaga 2 kondensatorów.

CosteC

Reply to
CosteC

MC34063

Reply to
RoMan Mandziejewicz

a masz w ukladzie jakis procek? lub zrodlo przebiegu prostokatnego? czestotliwosc - kilkaset Hz do kilku MHz dajesz na wyjsciu ew bufor np na HC04 lub podobnym dalej podwajacz diodowo-kondensatorowy (2*1n4148, 2*1uF) spokojnie podbije ci do ok 5V, zakladajac ze uzyjesz diod krzemowych, i wyciagneisz z neigo te kilka mA spokojnie jesli trzeba lepsza stabilnosc, to na wyjsciu dajesz parametryczny stabilizator na diodzie Zenera i rezystorze koszta - ulamek zlotego

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Z całym szacunkiem jak gość chce 5mA to niech zrobi pompe ładunkową. Działać bedzie a ileż mniej liczenia/ roboty/ szukania części.

Pozdrawiam

CosteC

BTW znalazłem przypadkiem wersję MC34063 z 'Internal 2A Peak Current Switch' niejakie AIC1563. Sądzisz ze to marketing dopisał bo normalna wersja też to zniesie czy też coś poprawili? I czy to można dostać gdzieś w PL?

Reply to
CosteC

Zależy od tego, czy potrzebuje stabilnego napięcia... Pompy ładunkowe dają bardzo niestabilne :-(

Jakiego szukania części? Przy tak małym prądzie to dławik osiowy wystarczy a te już niedługo to już chyba nawet w warzywniakach będzie można je kupić. Czasy się dość radykalnie zmieniają i o części coraz łatwiej.

Raczej cos poprawili. Kość ma ze 20 lat to i jaki problem conieco zmienić? 'Zwykłe' na pewno nie wyrabiają :-(

Nie mam pojęcia.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@pik-net.pl...

A zrobisz (na sprzedaż) aż tyle przetwornic ? Ile kosztuje tranzystor w całej przetwornicy (procentowo) ? Masz jakieś przetwornice po złotówce ?

4 grosze za tranzystor ma sens jak to idzie w miliony sztuk:-)
Reply to
SP9LWH

Wiadomo, że nie. Ale wystawiony był cały worek 1000 sztuk...

0.0nic ;-)

Oczywiście, że nie. Najkosztowniejsza w przetwornicach małej mocy jest robocizna.

Jasne. Ale zapasik się przyda. A za kupno 10 sztuk wysyłkowo zapłaciłbym tyle samo. Na dokładkę dość ciężko z szybkimi tranzystorami _nasyconymi_.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.