Napięcie 3,3V w zasilaczu ATX

Od kilku dni program monitorujący napięcia na płycie głównej jak i sam BIOS płyty (ASUS P4PE) ostrzegają mnie o zbyt niskim napięcie 3,3V. Wynosi ono w tej chwili jakieś 2,9V do 3V. Czy to może być oznaką początku końca mojego zasilacza ? Czy można jakoś temu zaradzić ? Czytałem, że profilaktycznie należałoby wymienić elektrolity przy układzie TL094. A może to jakaś inna przyczyna. Jeżeli ktoś zgłębił ten temat to proszę o odpowiedź bo szczerze mówiąc zasilacze ATX nie są moją najmocniejszą stroną.

Pozdrawiam ret

Reply to
retel
Loading thread data ...

Użytkownik "retel" snipped-for-privacy@poczta.fm napisał w wiadomości news:c7i1ef$s97$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Chłopie, Ty to masz szczęście, nie wszyscy dostają to ostrzeżenie :) Zdaża się, że czujniki na płycie podają złe napięcie, ale skoro wcześniej było dobre to raczej koniec zasilacza. Specyfikacja ATX takie napięcie uznaje za niedopuszczalne !!! U mnie na przykład po odkurzeniu zasilacza napięcie się podniosło :)))), ale chyba raczej nie o to chodzi. Chyba niezależnie od znajomości zasilaczy ATX nie radziłbym naprawy, szkoda czasu, pieniędzy i sprzętu (w razie awarii pada zwykle płyta, dysk, ram itp, a co najciekawsze zasilacz po awarii może nadal być sprawny), poza tym jak w zasilaczu są trzy elementy na krzyż to co tam wymieniać (mówię o tanich zasilaczach). Wymień zasilacz zanim przejdzie od słów do czynów.

Reply to
Sruba

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.