Monitor crt

mniej pradu sporne... zajmujacego mniej miejsca - ok, zgoda, geometria tez ale ta ostrosc to przesada...

pewnie tak - powoli zaczynam myslec ze to jedyny wlasciwy sposob

Jaki jest oszt produkcji zarowki i LED? (rowniez koszt srodowiskowy)

a nie wiem na co sie rozpadaja - byc moze i do metanu ale mozna je jednak przetwarzac...(niby papier tez ale...)

Reply to
PAndy
Loading thread data ...

Pan J.F napisał:

Obserwowałem kiedyś diagnostę medycznego pracującego przy monitorze. Jakoś tak to mniej więcej wyglądało. Są jeszcze sztuczne kolory -- np. 32 kolory po 32 odcieni (5 + 5 bitów) może dość dobrze zróżnicować całą skalę.

Koreańskie robione przez IBM czy IBM-owskie robione w Korei -- chyba żadna różnica. W każdym razie nierozróżnialna nawet w 12-bitowej skali.

Reply to
Jarosław Sokołowski

skoro to standard medyczny to nie wiem czy widza ale widac jednak maja potrzebe

byc moze

monitory robia a na jakich matrycach - nie wiem (ale matryce sa czarno biale - odcienie szarosci i kosztuja potezna kase)

formatting link

formatting link

Reply to
PAndy

PAndy pisze:

przy czym większość monitorów w zastosowaniach medycznych ma 8 bitową skalę, a diagnosta ma wybór zakresu z tych 12 bitów.

Reply to
KeiCi

Albo im wmowiono. Pamietaj ze IBM ma dobry marketing :-) A USA najdrozsza sluzbe zdrowia - w koncu jaka to roznica czy monitor kosztuje 1000 czy 10k$, jesli lekarz przez rok bierze ponad 100k :-)

No to chyba robia.

Byl czas gdy np spora czesc monitorow z dumnym napisem IBM robil Samsung.

J.

Reply to
J.F.

nie, 12 bitow grayscale to standard w codecach dla medycyny - sa specjalne wersje jpeg czy jpeg2000 supportujace wlasnie 12 bitow

teraz robia na chinskich matrycach potentata ktory trzaska TV sprzedawane pod marka MIRAI a monitory CHIMEI... hehe (ale 3 lata gwarancji door to door daja)

Reply to
PAndy

pewnie w tanszym sprzecie ale jest tez drogi w ktorym sa displaye 12 bitowe

Reply to
PAndy

Ale po stronie kamery i zdjecia to jak najbardziej ma sens. Tylko nie bardzo widze sensu wyswietlania tego, skoro oko nie odrozni :-) Za to mozna skorzystac przy skalowaniu szarosci, falszywych kolorach itp.

No popatrz - i nie narzekaja ze im kompresja traci informacje, ze banding sie robi w cieniach :-)

J.

Reply to
J.F.

po stronie kamer czesto jest to 14 - 16 bitow na komponent

no sie zgadza - wystarczylby mi system 8.2 i bym nie narzekal

Reply to
PAndy

Dnia Mon, 21 Jan 2008 09:13:41 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja PAndy <pandrw_cutthis snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Obejrzę je sobie (jak są wersje pod Linuksa, bo specjalnie po to Windowsów instalowac mi się nie chce). Ale śmiało watpię czy moga konkurowac z Avidem, pomimo upierdliwości głównie widocznych dal opieki techniczej (nie montażystów), czasami idiotycznych założeń i ograniczeń jest to bardzo dobry kawał softu, o wielkich możliwościach i wygodny w obsłudze. Bądź co bądź przez tyle lat firma mogła nabrać doświadczenia. No i trzeba pamiętać o tym, że same systemy montażowe to tylko mały fragment całego systemu (pamięci, sieci, zarządzanie mediami, biblioteki, emisja itp). No i jeszcze jeden fakt. Żadna firma powazniejsza niż 'Śluby-wesela-pogrzeby' nie kupi systemu do którego nie ma wsparcia, najlepiej 24/7.

No i porówywnywanie Premierki do MediaComposera to jak porównywanie malucha do Ferrari, chyba, że się coś ostatnio w Premierce zmieniło.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Dnia Mon, 21 Jan 2008 09:58:26 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja PAndy <pandrw_cutthis snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Z tym metanem nie ma problemu - jest to zamknięty obieg w przyrodzie, efekt ciaplarniany robi dodatkowo wprowadzane CH4/CO2 z paliw kopalnych.

A z plastikowamy torebkami zakaz ma pełną słuszność - pomijając ich wpłym na środkowisko to są one wszędzie - porywa je wiatr zasyfiaja nie tylko wysypiska, ale mozna je znaleźć wszedzie, nawet w środku Puszczy Białowieksiej.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Właśnie z metanem jest problem. Ani się to w wodzie za bardzo rozpuszczać nie chce ani nie przetworzą tego rośliny.

Ejże - zdecyduj się - CH4 to własnie metan a problemu nie stanowi CO2

- biesfera jest w stanie przetworzyć całkiem sporo CO2. Natomiast więcej CH4 masz z krowich pierdów niż ze spalania paliw - CH4 się doskonale pali.

Poza względami estetycznymi te torebki nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska. Ot - związany węgiel i tyle.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie jest taki duzy, bo przez miliony lat dzialalo.

Mysle ze ultrafiolet z tlenem dadza mu rade, jak nie to ozon na pewno, a moze i tlenki azotu.

A i w wodzie sie rozpuszcza i tworzy ciekawe wodziany.

formatting link

J.

Reply to
J.F.

Dnia Wed, 23 Jan 2008 09:27:24 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja PAndy <pandrw_cutthis snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Owszm,ale krówka produkuje metan z pożartej trawy, a w trawie ten węgiel jest z zasymilowanego CO2 który se trawka wzięła z powoetrza. Krowa uwalnia go z powrotem - węgiel sobie krąży. Jak spalimy sobie troche ropy albo węgla kopalnego to w atmosferze pojawi się dodatkowe CO2, które lano zostanie związane (na stałe) w biomasie lub skałach, albo wexmie udział w tym cyklu podnosząc stężenie w atmosferze.

Nie zgodze się. Torebki są zbyt lotne to raz, a chamów w społeczeństwie nigdy nie zabraknie...

Reply to
Tomasz Szcześniak

Dnia Wed, 23 Jan 2008 09:31:49 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja PAndy <pandrw_cutthis snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Produkcja filmów hollywoodzkich to trochę co innego w szczególności produkcja efektów do nich (a rendering to jeszcze co innego), a co innego telewizyjny montaż. Jakoś nie możemy narzekać na wsparcie Avida. Nie mówię, że tamte programy to jakiś szajs, ale nie sądzę, żeby to było soć nawet prówywnywalne do Avida czy FinalCuta. No i tak jak mówiłem - same stacje montażowe to jeszcze nie wszystko to tylko część systemu.

Wiesz, ja przy tym pracuję. Premierki nie używamy, kiedyś była testowana i odpadła w przedbiegach, juz nie pamiętam szczegółów, bo to jakiś czas temu była, ale nie pasowała do regularnej produkcji telewizyjnej nikomu.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Dnia Wed, 23 Jan 2008 09:43:46 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl nadała:

A nie ma tak, że się samoistnie utlenia w atmosferze?

Wiem, chodziło mi o węgiel - ten C jest w obiegu jest w obiegu i wytwarza jakąś równowagę (tyle w biomasie, tyle rozpuszczone w wodach, tyle w atmosfzerze wytwarzając efekt cieplarniany). Dodanie nwego węgla powoduje, że równowaga jest w innym punkcie, a więc i efekt cieplarniany ma inne natężenie. Zresztą czytałem gdzies, że jeden porządny wulkan i tak wyrzuca więcej gazów cieplarnianych i niszczących dziure ozonowa niż roczna ludzka produkcja.

Możliwe, biologie nie jestem, ale względy estetyczne też są ważne.

Reply to
Tomasz Szcześniak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.