MMnet1002 z Propoxu

Witam,

czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z MMnet1002 z Propoxu?

formatting link
Moduł wygląda zachęcająco, cena również przystępna - z chęcią bym sobie kupił i się pobawił, ale nieznajomość ARMów z Atmela (bo długo bawiłem z NXP) uniemożliwia mi wyrobienie sobie swojego własnego zdania.

Wszelkie rzeczowe opienie mile widziane (zarówno o samym uC jak i o Propoxie)

Reply to
filug
Loading thread data ...

Witam,

Co do modułu to nie mogę wiele powiedzieć, bo też dopiero zaczynam, ale wygląda porządnie. Co do Propoxu, to mam same dobre wspomnienia. Są rzetelni i uczciwi. Pełen profesjonalizm. Kupiłem już od nich kilka modułów i płyt i jestm zadowolony.

Jeżeli kupować to tylko u nich.

Reply to
okulicz.andrzej

Nie mam tego modulu, ale jak do tej pory z zakupow w Propoxie jestem bardzo zadowolony. Szybka i mila obsluga, to co u nich kupilem bylo dobrej jakosci i w 100% zgodne z tym co pisza na stronie. Natomiast co do tego modulu - zastanow sie czy nie lepiej w tej cenie zainwestowac w AVR32 - NGW100. Poczytaj o tej plytce, na avrfreaks masz cale forum o AVR32. Mam ta plytke i jest super.

Reply to
T.M.F.

T.M.F. pisze:

Jasssne. A jak Atmela kupi w końcu Microchip (niech tylko dogadają cenę) to cała linia AVR32 pójdzie do kosza, bo Microchip promuje swoje PICe

32-bitowe (w środku z jądrem MIPS). Dla porównania procki z rdzeniem ARM produkuje obecnie co najmniej kilkadziesiąt różnych firm, poszczególne modele różnią się właściwie tylko dodanymi do jądra peryferiami. Tak więc jak masz już doświadczenie w ARMach - to wchodź w inne ARMy, a nie AVR32.
Reply to
Adam Dybkowski

Siejesz defetyzm :) Atmel wydal oswiadczenie w tej sprawie, oferta microchipa byla chyba z kosmosu i zostala odrzucona. Takze przejecie raczej nie grozi, przynajmniej nie z wiekszym prawdopodobienstwem niz np. nagly upadek microchipa. Co do ARMow - to prawda, ze produkuja je wszyscy i wszyscy placa tantiemy. Jak porownasz ceny to ARV32 jest po prostu niesamowicie tani przy o wiele wiekszych mozliwosciach. Zreszta dla tych procesorow architektura juz IMHO nie ma pierwszorzednego znaczenia, w koncu piszesz aplikacje, ktora i tak chodzi np. pod linuxem i jak masz cross-compiler to ci rybka na jakim rdzeniu bedzie wykonywana. Drivery i otoczenie i tak dostarcza producent procka.

Reply to
T.M.F.

Dnia 22-12-2008 o 20:33:09 T.M.F. snipped-for-privacy@nospam.mp.pl> napisał(a):

Właśnie wolałbym pozostać przy ARMach - ze względu na ich popularność. Zabawa z AVR32 jest planowana, ale w drugiej kolejności.

Reply to
filug

kk pisze:

Jeżeli napiszesz odpowiednią ilość oprogramowania albo przykłady do obsługi kontrolera CCD są dostarczone - to nie ma problemu. Z tym że to służy do podłączenia prawie że "gołej" matrycy CCD a nie gotowej kamery.

Atmel nazywa to "Image Sensor Interface":

formatting link
Sam procek jest kozak - robimy w firmie projekty na podobnym tyle że bez LANu ale z kontrolerem LCD (AT91SAM9261). Zastanów się też nad szybszą wersją - AT91SAM9G20, który jest następnikiem AT91SAM9260 i chodzi do

400MHz:
formatting link
Reply to
Adam Dybkowski

Dnia 23-12-2008 o 22:04:37 Adam Dybkowski snipped-for-privacy@45wp.pl napisał(a):

Wysłałem zapytanie do Propoxu co z modułem z AT91SAM9G20. Na stronie internetowej widnieje tylko informacja o module z wolniejszym prockiem, po nowym roku pewnie odpowiedzą.

Reply to
filug

In the darkest hour on Wed, 24 Dec 2008 09:46:40 +0100, filug snipped-for-privacy@dzimajl.com screamed:

Daj znać w tym wątku co zawierała odpowiedź.

Reply to
Artur M. Piwko

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.