Minimoduły Altery

Czyżby Kamami/Propox/Kristech zauroczeni ARMami zapomnieli o FPGA? XC3S200 i EP1C3 to cały wybór? Może w złe miejsca zaglądam? Poza tym mam wrażenie, że Altera jest mniej chętnie wykorzystywana (przynajmniej w Polsce) niż Xilinx. Jakoś bardziej jestem przywiązany właśnie do Altery...

Michał

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Michał Lankosz pisze:

Przyszły takie czasy, że coraz więcej da się zrobić normalnymi prockami (np. ARMem puszczonym na 200-400MHz) zamiast używanych do tej pory Alter (które syntetyzowały się np. na 70MHz max). A przy tym cena jest niższa bo produkcja bardziej masowa.

Duży wybór FPGA masz w sklepach internetowych. Co potrzeba konkretnie?

Reply to
Adam Dybkowski

Pod tym wzgledem Digi-Key jest chyba najlepszy. Ciagle tam Ep3C16 kupuje do swoich plytek.

Reply to
Jerry1111

Jerry1111 pisze:

BTW: Nie zauważyłem wcześniej w tytule, że chodzi o minimoduły. Jeszcze ktoś takie stosuje? M.L., nie pisz tylko że wypasioną Alterę chcesz przyczepić do płytki uniwersalnej...

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski pisze:

Co jest złego w stosowaniu minimodułów?

Reply to
Mario

Użytkownik "Adam Dybkowski" snipped-for-privacy@45wp.pl napisał w wiadomości news:h2j5gg$p28$ snipped-for-privacy@news.wp.pl...

Nie wszystko da się zrobić na procesorze. Szczególnie jeśli są potrzebne specjalne, ale proste interfejsy, których programowa obsługa potrzebuje ponad 100% czasu procesora. Oczywiście na mało skomplikowanej logice programowalnej można zrobić interfejs podłączany do magistrali procesora, ale czemu akurat niezbyt złożonego zadania nie powierzyć w całości FPGA? Akurat siedzę nad luźnym projektem, w którym dostępny moduł Altery wystarczy. Moduł dlatego, że prościej i taniej jak na urządzenie, które może nie być wdrożone. Dodatkowo łatwiej wprowadzać modyfikacje lub przełożyć do innego projektu. A pytałem tak z ciekawości, czy ktoś u nas stawia na FPGA i jakiej firmy?

Michał

Reply to
invalid unparseable

Z reguly jak starannie zrobisz to wychodzi na 85-100MHz.

Pytanie retoryczne ;-) Softu Xilinxa nie potrafie uzywac, zostaje tylko Altera.

Reply to
Jerry1111

Dla niewielu sztuk i prototypow ma sens. Co prawda ja tez nie zauwazylem ze o moduly chodzi - ja pisalem ze chipy kupuje w Digi-Key, a moduly to juz sa mojej produkcji.

Po to modul ;-)

Reply to
Jerry1111

Michał Lankosz pisze:

W firmie używamy do dużych rzeczy FPGA Altery (ostatnio naprawdę duużych Alter) a do małych CPLD Xilinx'a (jeżeli chodzi o mały pobór prądu to m.in. CoolRunner III).

Ale jeżeli coś można zrobić sensownie na procku to układów PLD nie wciskamy na siłę gdzie się da.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.