mały uP z RTC

Ostatnio Atmel promuje serię 32-bitowych ARMów... Te masz na mysli ? ;-)

Reply to
Pszemol
Loading thread data ...

... i jest darmowy :P

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

... i jest darmowy :)

sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Użytkownik Pszemol napisał:

Opel Omega to nadal Opel...

Reply to
A.Grodecki

Po pierwsze - to już od dawna GM :-) Po drugie - nie wiadomo jak długo, bo GM ma poważne kłopoty i zwalniać będzie w najbliższych 3 latach 20 tysięcy pracowników :-) Po trzecie - ARMy to całkiem przyjemny rdzeń CPU - nie wiem jak się Atmel spisał obkładając go peryferiami w swoich kontrolerach ale generalnie ARMy, MIPSy i podobne świństwa mają dobrą opinię :-)

Reply to
Pszemol

Użytkownik Pszemol napisał:

GM Europe, czyli Opel - najniższa półka z niemieckich marek. Niegdyś słynna z prostoty technicznej i trwałości, w latach 80/90 z takiej samej prostoty i beznadziejne niskiej jakości, obecnie z wmawiania jakości przez relatywnie wysokie ceny i udupianie marek niegdyś cieszących się zasłużonym szacunkiem, jak np SAAB.

Zasłużone. Spadek wartości akcji w ciągu ostatniech 7 lat o 39%.

Tych ekstremalnie nierentowynych - głównie w USA i Niemczech :)

Jak coś ma napis "Atmel" i jest bardziej skomplikowane niż eeprom, to nie kupię, choćby miało rdzeń ze złota :)

Reply to
A.Grodecki

A.Grodecki przemówił ludzkim głosem:

Nie ma to jak racjonalne, inżynierskie podejście :-)

Reply to
Zbych

Użytkownik Zbych napisał:

To jest racjonalne podejście, oparte na inżynierskich i zaopatrzeniowych doświadczeniach z produktami firmy. Po co ryzykować, skoro są inni, na których się nie zawiodłem i w tej samej cenie, a do tego MOIM ZDANIEM lepsi, solidniejsi i bardziej profesjonalni producenci? Po zużyciu tysięcy mikrokontrolerów mam chyba prawo mieć wyrobione zdanie?

Reply to
A.Grodecki

A.Grodecki przemówił ludzkim głosem:

Oczywiście, że masz prawo. Ale, żeby nie była to jałowa wymiana zdań, możesz napisać z czym i w jakich warunkach miałeś problemy? Może pozwoli to innym ominąć podobne problemy.

Reply to
Zbych

Użytkownik Zbych napisał:

Musiałbym się powtarzać. Zapraszam do archiwum. A na bieżąco - wystarczy, odrzucając sentymenty, czytać dane techniczne żeby wiedzieć, czego warto uzywać a czego mniej warto :)

Reply to
A.Grodecki

Szczerze - nie widziałem w życiu prostego opla, a mieliśmy ich w rodzinie trochę. Ostatnio Ojciec trenuje asconę 1,6D - żeby zmienić rozrząd trzeba _wyjąć_ silnik, albo conajmniej zdjąć go z jednego zawieszenia, do ustawienia rozrządu potrzeba specjalnego zegara... W ogóle silnik zajmuje pod maską 2 x więcej miejsca co w moim golfie (też 1,6D).

Pozdrawiam

Reply to
Marcin Stanisz

Użytkownik Marcin Stanisz napisał:

No wiesz, nie jest źle... są znane pojazdy w których aby wymienić świece trzeba zdjąć tylne koło... :) Używając słowa "prostota" miałem na myśli poziom zaawansowania technicznego a nie przejrzystość konstrukcji ;) Konieczność demontowania kawałka samochodu w celu np wymiany żarówek bardzo źle świadczy i o samochodzie i o tym kto go projektował, bo to się powinno dać zrobić w 3 minuty na poboczu drogi.

Reply to
A.Grodecki

A.Grodecki przemówił ludzkim głosem:

Po wrzuceniu hasła `Grodecki Atmel` w google wyskakuje ledwie 12 linków, (bez _żadnych_ konkretów w twoich postach). Może jednak rzucisz jakimś info o znalezionych przez _siebie_ problemach?

Reply to
Zbych

Tak wracajac do tematu: akurat procki z rodziny AT91SAM7Sxx posiadaja tylko niekalibrowany generator RC 32 kHz (producent zapewnia od dwudziestukilku do okolo 40 kHz), ktory nie nadaje sie do taktowania czegokolwiek krytycznego czasowo. Ale wystarcza do napedzenia procka po resecie i odpalenia kodu, ktory wlaczy generator z zewnetrznym kwarcem i uaktywni PLL. Duzo lepiej to rozwiazali w AT91RM9200 - tam sa dwa niezalezne generatory i oprocz glownego kwarca podlacza sie oddzielnie zegarkowy 32 kHz. Co ciekawe, w mozna programowo odczytac liczbe taktow glownego zegara w tym wolnym 32 kHz. Czyli obliczyc jaki przylutowano glowny kwarc zakladajac rowne 32768 Hz drugiego rezonatora. Albo - w przypadku AT91SAM7Sxx obliczyc ile daje generator RC (u mnie ostatnio w porywach

29-31 kHz) wiedzac, jaki jest glowny kwarc.
Reply to
Adam Dybkowski

Użytkownik Zbych napisał:

Może jednak rzucisz jakimś

Okresowe problemy z dostawami popularnych podzespołów, błędy w rdzeniu

89s51, brak konsekwencji we wprowadzaniu nowości, bezsensowna wielorakość algorytmów programowania w najprostszych procesorach.

Informacje od zaprzyjaźnionych: generalnie częste błędy w rdzeniach, kiepskie parametry napieciowo-trwałosciowe wbudowanych pamięci eeprom, spora podatność na zakłócenia, niska jakość wbudowanych adc.

Reply to
A.Grodecki

Problem jest ze silnik jet projektowany i robiony gdzie indziej niz samochod i czasem calkiem brak synchronizacji w projektowaniu. Ale gdzie tu jest RTC ?

Reply to
Greg

Użytkownik Greg napisał:

Jakoś nie zauwazyłem żeby z tego powodu wystawał czasami ponad maskę. Czyli można. Choć faktycznie, w niektórych autach niemieckiego pochodzenia za bardzo wystaje od dołu, co miewa przykre konsekwencje... Ale że dla 95% klientów ważny jest wyłącznie kolor i kształt blachy oraz tapicerki oraz alufelgi, pewnie liczne firmy (szczególnie te które mają z tym problem) nie przywoiązują wagi do niuansów typu silnik, napęd, zawieszenie...

No, nie masz w samochodzie? ;)

Reply to
A.Grodecki

Czy Mr. Grodecki porzucił już ten wątek ?

Reply to
Pszemol

doszło do konkretów, to porzucił, a co?

Reply to
Marek Lewandowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.